Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

Пробао сам парс линукс дистрибуција односно музичких сервера, реално је звучно свеједно да ли је базиран на mpd или squeeze јер раде јасно боље од било чега Win осим можда foobar-а после пар месеци подешавања и испробавања..

Ово са донацијом аутору да би ти отворио све опције јесте крајње џиберски, срећом па није једини..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, gluv_i_udaren said:

Šta ima džiberski u tome što čovek godinama razvija nešto i daje 95% da se koristi džaba?

Зато што је оперативни систем који користи Џ, сви плејери које користи Џ..

Izmenjeno od VukJov
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije ništa džiberski, već je pogrešno na javnoj platformi ne stavite na uvid javnosti šta ste uradili (što kaže Mika može da bude i malware ugrađen, naravno da mislim da to nije slučaj što ne opravdava rečeno).

SnakeOil, kao distro, je MOŽDA i proizvod ali da bi to postao mora da izađe na tržište i da se prodaje pa i da se vidi da li je ili nije povredio i nečije intelektualno vlasništvo a ne da se sve radi pod firmom donacija zbog čega i kad bi i ČAK ugradio i malware u SnakeOil ne bi mogao da bude kažnjen jer smo svojom voljom izabrali SnakeOil i instalirali ga i svojom voljom mu dali novac koliko god da su mali iznosi (u igri velikih brojeva i nisu mali).

Nema kupovine-kupoprodajnog ugovora nema ni pravne odgovornosti a ni odgovornosti prema donatorima (kupcima).

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 43 minuta, Srecko reče

već je pogrešno na javnoj platformi ne stavite na uvid javnosti šta ste uradili

I da je čisto audiofilska namena sa ovim blobovima -  bolje je rešenje da stoji na github - pa da svi developer-i na svetu traže greške i ispravljaju ih.

Tako bi došli do savršenog Audio OS - što možda Ubuntu Studio već i jeste. Ovako mora sam da radi sve - zato ja sam ne pravim tako nešto jer ne mogu da to postignem sam da uradim valjano za svaku mašinu ponaosob. Zato je ograničeno hardverski samo za NUC - odnosno navodno radi najbolje na njemu. 

A na ostalim mašinama mora ručno da se dopodešava i cinculira.  Jer ne postoji univerzalno rešenje za vasceli hardver.

Ma sve je već napisano i rečeno.  Svako ima svoj pogled na svet.

:hi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, VukJov said:

Зато што је оперативни систем који користи Џ, сви плејери које користи Џ..

I njegov UI (samo advanced deo) posledično mora biti besplatan? Nemam vremena da se majem dok sve podesim (foobar par meseci, windows par dana) i želim prečicu za sve to - mogu da doniram iznos za koji smatram da je meni adekvatan (1$, 3$, 10$, 800$, nebitno$) i to je pogrešno?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam bar 10 projekata ovakvih koji su bili zatvorenog tipa i kad je glavni kolovođa nestao - dosailo mu - razboleo se - poginuo u ratu ili slično - sve je se ugasilo.

Pa neće Linus u grob da odnse krenel - nego će da nastave da ga rade i posle njega. Jer je sve otvoreno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ili kupio ortak WoWonder odavde 

CODECANYON.NET

WoWonder is a PHP Social Network Script, WoWonder is the best way to start your own social network website! Our platform is fast, secured, and it is being regularly updated. WoWonder is the only so...

Sad čeka da se vrati autor sa godišnjega odmora da mu reši problem. :risitas:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Citat

 

Čak 60 odsto RTS-a proizvodi samo tri emisije, ponavljao je Klanšček. Ovo brutalno izvrtanje činjenica nepotrebno nanosi veliku štetu RTS-u stvarajući utisak da u njemu niko ništa ne radi i olako troši novac“, navodi se u sopštenju RTS-a.

Dodaju da da RTS „kao kičma normalne i pristojne Srbije, kao televizija s ubedljivo najkvalitetnijim programom i najvećim poverenjem među građanima Srbije, svakako ne zaslužuje ovakvu hajku i progon“.

 

Nekako mi se poklopilo. Svaka sličnost je, sasvim, slučajna.

Zato radim samo sa sasvim open-source i nerado savetujem... :)

A, kao, ono, nalete još nešto što se, makar meni, tako lepo uklopilo...

 

NOVA.RS

Sveti Trifun ili Sveti Valentin, vino ili ljubav... Ne pratim već mesecima društvene mreže, ali sam siguran da će se i danas nadgornjavati pobornici jednog ili drugog tumačenja kalendara.

Zato i ostajem na command-line, jednostavnim, open-source,

full freeware, real code, player-ima...     :)

Izmenjeno od zika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ništa onda! :)

Ko ima problem sa sistemom donacija smesta da obriše SnakeOil sa kompjutera,

....a ko misli da ne valja iz bilo kog razloga, neka napravi bolji i ovde ga besplatno podeli,

...i da onda plaća hosting za sajt i forum, na kojem ćemo svakodnevno da ga cimamo za savete i ukazujemo mu na bagove. :D


 

 

A mi ostali koji ne znamo za bolje da nastavimo da uživamo kao i do sada, dok se to nešto bolje a besplatno ne pojavi.

I svi srećni! :)

...Mnogo pametnih glava sa obe strane, a vreme koje se moglo pametnije utrošiti, između ostalog na slušanje muzike, nepovratno prođe! :)

Evo zaboravie SnakeOil, imate druge alternative.

One Linux varijante koje sviraju potencijalno bolje, kao što su Audiophile Linux i Euphony Stulys, daleko više koštaju, a Stylus je baš bezobrazno skup i plaća se godišnja pretplata.

 

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Што рече један другар из света електронике, знање крије само онај ко га нема..

Одавно сам скапирао да су електроничари који покушавају да зараде од хајфаја углавном трећа лига, ко год има знање наплатиће га у некој далеко комерцијалнијој грани, аудио је отприлике клоака где још увек пролазе решења стара пола века што је практично немогуће било где другде..

Ало то применим на ИТ, чуди ме што се било ко уопште маја са аудио програмима, базична порњава или хаковање је бар десет пута уносније..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Srecko Ako Vam se zvuk MPD-a više sviđa, možete da probate Volumio koji je takođe baziran na Linux-u a ispod haube mu je MPD:

https://volumio.com/en/get-started/

Daleko je ispeglaniji i lakši za instalaciju.

Jedino što se naprednije opcije, uključujući i ono što Vas interesuje (Tidal), naplaćuju:

VOLUMIO PREMIUM

All free features plus:

Use Volumio Premium on up to 6 devices
Multiroom Sync Playback
Automatic Sync of Personal items
Remote connection to up to 6 devices
Native TIDAL and Qobuz integration
TIDAL Connect
CD Playback and Ripping
Bluetooth Audio Playback
Highresaudio.com Integration
Digital and Analog Inputs Playback
Music and Artists Credit Discovery
Play Here Function
Cast to Sonos and Chromecast

14 days free trial

6.49 € billed monthly (77.88 € per year)
59.99 € billed annually (4.99 € per month)
 
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Јбт пре сто година је постојао voyage mpd који је радио савршено на конфигурацијама од пре четврт века, сад ће неко да плаћа полупани volumio?!

Глобално заглупљивање..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Kuja said:

Ništa onda! :)

Ko ima problem sa sistemom donacija smesta da obriše SnakeOil sa kompjutera,

....a ko misli da ne valja iz bilo kog razloga, neka napravi bolji i ovde ga besplatno podeli,

...i da onda plaća hosting za sajt i forum, na kojem ćemo svakodnevno da ga cimamo za savete i ukazujemo mu na bagove. :D


 

 

A mi ostali koji ne znamo za bolje da nastavimo da uživamo kao i do sada, dok se to nešto bolje a besplatno ne pojavi.

I svi srećni! :)

...Mnogo pametnih glava sa obe strane, a vreme koje se moglo pametnije utrošiti, između ostalog na slušanje muzike, nepovratno prođe! :)

Evo zaboravie SnakeOil, imate druge alternative.

One Linux varijante koje sviraju potencijalno bolje, kao što su Audiophile Linux i Euphony Stulys, daleko više koštaju, a Stylus je baš bezobrazno skup i plaća se godišnja pretplata.

 

 

Nadam se da se ovo ne odnosi na mene.

Jako mi se dopada, do sada, SnakeOil ali mi se ne dopada način na koji sam do njega došao.

Dakle da ponovim Agent Kith ne egzistira od juče sa ovim svojim defakto proizvodom, i rekao bih da je veoma ok, jer ne bi toliko dugo  opstao na tržištu.

Zato sam i nabavio SnakeOil i dao donaciju da bih dobio tweaks, jer kao što rekoh daleko sam od toga da sam savršeno moralan (pokušavam ipak da se držim principa koje sam poneo iz porodice u adolescentnom periodu ali se naravno ne držim toga kao pijan plota jer je se vreme potpuno promenilo te da ne bih izgledao kao Don Kihot).

Pa šta mi onda smeta.

Smeta mi što sam bio prinuđen (niko me nije prisiljavao ničim naravno no prinuda može počivati i na nšim željama što je sasvim legitimno-ta unutrašnja borba svakog od nas sa sopstvenim vetrenjačama) da uđem u odnos (donatorski) sa čovekom o kome objektivno imam jako malo podataka i naravno zbog čega svako od ,nas donatora bi mogao imati ozbiljnih problema ako smo pogrešno procenili Agent Kith, počevši od toga da smo mu otvorili naše kućne mreže na izvolte ako je pokvaren (nadam se da nije zbog svih nas i da ne treba da objašnjavam nikome kakvu bismo štetu potencijalno mogli da pretrpimo jer svi znamo šta maliciozni software može da uradi).

Dakle mnogo je za mene (ne i za njega, jer ovako ne mora ništa da objašnjava ljudima iz branše poput Mike sa mozda i pravnim posledicama) bilo lakše da je on SnakeOil u vidu proizvoda izbacio na tržište i ja ga kupio u nekoj prodavnici aplikacija sa bar jasnim pravnim preferencijama.

Naravno da bi SnakeOil tako bio znatno skuplji ali za mene dalekooooo prihvatljiviji jer bar naš narod ima X poslovica tipa "što ne platiš na mostu platićeš na ćupriji".

Zato smatram da me je Agent Kith iz naravno interesa i sa namerom uveo u nešto što je zakonski veoma problematično (sa nesagledivim prvnim posledicama) jer kako Mika lepo reče osim što on to zove donacijom to nije donacija već klasična prodaja-komercijalizacija velikim delom javnog dobra

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Mikorist said:

CMUS + VIS

Screenshot 2023-02-14 at 12.55.25.png

ili MOC

Ja mogu da živim i bez GUI. Onako klot 

A tako se najbolje čuje.;)

Svako stvarno profesionalan UGLAVNOM samo i radi iz cmd line (rade za velike pare, kucaju brže od bilo koje tipkaljke jer nemaju vremena z gubljenje ......). Meniji, prozori, dugmići ...... su samo za nas dokone i neznalice.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Kuja said:

@Srecko Ako Vam se zvuk MPD-a više sviđa, možete da probate Volumio koji je takođe baziran na Linux-u a ispod haube mu je MPD:

https://volumio.com/en/get-started/

Daleko je ispeglaniji i lakši za instalaciju.

Jedino što se naprednije opcije, uključujući i ono što Vas interesuje (Tidal), naplaćuju:

VOLUMIO PREMIUM

All free features plus:

Use Volumio Premium on up to 6 devices
Multiroom Sync Playback
Automatic Sync of Personal items
Remote connection to up to 6 devices
Native TIDAL and Qobuz integration
TIDAL Connect
CD Playback and Ripping
Bluetooth Audio Playback
Highresaudio.com Integration
Digital and Analog Inputs Playback
Music and Artists Creištdit Discovery
Play Here Function
Cast to Sonos and Chromecast

14 days free trial

6.49 € billed monthly (77.88 € per year)
59.99 € billed annually (4.99 € per month)
 

Nisam znao ništa od ovoga što napisaste za Volumio.

Pogotovo mi se sviđa što bih kupio licencirani proizvod.

Veoma interesantne informacije za mene.

Na prvi utisak toliko je sve lepo da sam odmah pomislio, št li je to što sa Volumiom sreću kvari.

Hvala po ko zna koji put.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danas sam ipak bio produktivan.

Da se pohvalim!

20230214_170553.thumb.jpg.cb66fd96b53b4c46e0f275807e57271e.jpg

1. Uspeo sam da nateram NUC-SnakeOil-Tidal da trči MQA fajlove, što se vidi sa display DAC.

2. Uspeo sam takođe da nateram NUC-SnakeOil da čita sve tipove audio files koje imam u svojoj audio biblioteci i na Tidal (to mi je do sada bio takođe veliki problem da ne objašnjavam u ovom postu).

To sam uradio koristeći (potpuni paradoks) android aplikaciju Squeezer koja je kao što znate namenjena LMS-Squeezelite kombinaciji a ne MPD player-u.

Naravno radi i čisti MPD player MPDroid ali ne vidi Tidal pa je zbog toga i drugih stvari otpao.

Znam šta sam uradio da to proradi ali sam zbunjen jer sve što sam do sada čitao je govorilo da to ne može tj. da Tidal u MQA modu ne može da radi sa SnakeOil.

Još ću par dana testirati sve ovo, autori SnakeOil kažu da je i player "UpMpd-nuc-UPnP/AV", koji svira, ustvari baš MPD player potpuno; te da ne bi trebalo da bude ikakve razlike u zvuku.

Do sada što videh to je to.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...