Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

GITHUB.COM

The web version of Tidal running in electron with hifi support thanks to widevine. - GitHub - Mastermindzh/tidal-hifi: The web version of Tidal running in electron with hifi support thanks to widev...
WWW.ADDICTIVETIPS.COM

Prvi za snap a drugi za deb file. Ne poznajem SnakeOil, trebalo bi da nešto od toga, možda, i radi. Ne odgovaram za posledice...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko, setih se onoga sto ste rekli u vezi sa banovanjem, u vezi sa ovom temom.

Mene Zen ne da nece da banuje nego ce naprotiv da me pohvali (za razliku od nekih drugih😁) sto sam ukazao koliko ovi klinci iz Vase branše nisu sposobni da napisu korektan plejercic te nam šalju membrane zvučnika u Mladenovac sa svojim IT znanjem (koliko su dobro napisali player-e) a Zen se jadan ubi smišljajući resenja i praveći sve brža i brža pojačala ne bi li ona jadna zadržala membrane bar u Barajevu😁.

Bome kako stoje stvari, nece se on zadržati samo na napisanom software za daljinski upravljač preampa, smesi mu se i da piše i neki player ako hoće da nam membrane ne idu u ekskurziji bar izvan soba koliko ih dobro sadašnji players izgleda konzrolišu😁.

Jos ću ispasti i Narodni heroj😁.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 hours ago, Srecko said:

U prvoj potrazi ne pronađoh ništa pametno u vezi sa LMS i MPD preko plug-in.

https://www.snakeoil-os.net/wiki/Players/upmpdcli#Using_upmpdcli_with_LMS_as_music_server

Another option is to combine it with Logitech Media Server (LMS) with the DLNA/UPnP Bridge plugin installed. Upmpdcli can then be used as a player for LMS, providing mpd playback sound quality, but retaining the features of LMS and continue using the LMS phone app.

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, zika said:
GITHUB.COM

The web version of Tidal running in electron with hifi support thanks to widevine. - GitHub - Mastermindzh/tidal-hifi: The web version of Tidal running in electron with hifi support thanks to widev...
WWW.ADDICTIVETIPS.COM

Prvi za snap a drugi za deb file. Ne poznajem SnakeOil, trebalo bi da nešto od toga, možda, i radi. Ne odgovaram za posledice...

Video sam vec.

Potpuno ste u pravu da se svašta tu moze izdešavati hardware-om kad ogromna vecina posle da nisu odgovorni za štete nastale primenom njihove genijalnosti.

Autor SnakeOil-"Agent Kith" je izgleda u fazi testiranja tih plug-in za Tidal i Qobuz i ja ću čekati to rešenje da bi na neki nacin sve ostalo jednoobrazno (nisam slušao Tidal ni do sada😁, mrzelo me da pretrazijem bazu i pravim playlists).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, Kuja said:

https://www.snakeoil-os.net/wiki/Players/upmpdcli#Using_upmpdcli_with_LMS_as_music_server

Another option is to combine it with Logitech Media Server (LMS) with the DLNA/UPnP Bridge plugin installed. Upmpdcli can then be used as a player for LMS, providing mpd playback sound quality, but retaining the features of LMS and continue using the LMS phone app.

 

Ja ranije nisam imao upmpdcli, dobio sam ga sad sa aktivacijom.

Mislim da tu oniSnakeOil imaju jos problema, treba malo sačekati.

Inače da ne kažem ja mnogo vise volim da imam kod sebe muziku u lokalu a ne na netu, no nažalost nemam ni obimnu biblioteku naslova a pogotovo ne sređenu sa sve omotima.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A ono što @zika kaže za podešavanja i sve.....Zaista jeste tako. Ovo sve svako radi na svoj rizik i na svoju sopstvenu računicu.

Neka podešavanja (ili više njih izvan normalnog režima rada) mogu da ubiju procesor - čak sam ubio jedan Ryzen - pregrejavanjem. Zato ja držim hladnjak od 20cm u kućištu. Zato imam overkil konfiguraciju.

Ako preteram negde od default podešavanja neće da bude problem. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kao i svaki loš karakter, izdržao sam sa odlukom da ću sačekati sa probom Tidal kroz brak MPD (0.23.5) Player-LMS-upmpdcli (bogami ovo nije brak već trojka), dok ne vidim recenzije.

Onda pomislih, već imam dva SnakeOil servera (NUC i Lenovo) pa ništa neće biti ni ako “ubijem” jedan

I naravno, čim dobih aktivacioni kod i instalirah upmpdcli, ne izdrzah i probah.

Sve je naravno vrlo jednostavno za instalirati i radi vrlo fino, ali……..

1. Ne svira više player MPD (0.23.5) već UpMpd-nuc-UPnP/AV; i ja to čujem.
Nije to uopšte loša svirka, dapače (možda bolja od svih squeezelite player), međutim ….., kad vam uđe buba u uho ….

2. Postavljanjem u UPNP/DLNA Bridge sampling rate na 48000, ne postoji mogućnost da se čuje MQA već samo flac, a i ta buba u uhu takođe smeta.

Dakle, do daljnjeg MPD (0.23.5) player i lokalna biblioteka!

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ja sam mog sinoc ukokao kao zeca u pokušaju da uradim distro upgrade. Ne bi ga Bogotac pokrenuo posle. Posle stavio Ubuntu minimized (da probam dok sam pod haubom) i radi sve 5+
Sve zajedno sa updateom i podešavanjima za 45min, jedino sam DP kabl tražio sat i po jer prokletinja nema ni hdmi ni usb c.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Srecko said:

1. Ne svira više player MPD (0.23.5) već UpMpd-nuc-UPnP/AV; i ja to čujem.
Nije to uopšte loša svirka, dapače (možda bolja od svih squeezelite player), međutim ….., kad vam uđe buba u uho ….

Ako sam dobro razumeo celu priču, svira i dalje MPD, Upmpdcli je samo posrednik tj. "bridge"?

"UpMpd-nuc-UPnP/AV" je samo ime izabranog izlaza onako kako je prijavljen LMS-u.

U mom slučaju, kada hoću da mi svira Squeezelite u LMS-u biram "USB Audio" (a u stvari mi je interfejs HiFace Two).

 

3 hours ago, Srecko said:

2. Postavljanjem u UPNP/DLNA Bridge sampling rate na 48000, ne postoji mogućnost da se čuje MQA već samo flac, a i ta buba u uhu takođe smeta.

Iz screenshot-ova mi deluje mi kao da ne morate da postavite sampling rate na 48000 - ako dobro vidim tu piše "max sampling rate", što znači da imate mogućnost da postavite i višu frekvenciju kao maksimalnu.

Nažalost ne mogu još uvek da konkretnije pomognem pošto nemam iskustvo iz prve ruke.

 

3 hours ago, Srecko said:

ne postoji mogućnost da se čuje MQA već samo flac

 

Šta fali FLAC-u? Priča se a da MQA u stvari nije lossless, te da je u pitanju prevara. :)

HACKADAY.COM

MQA is an audio format that claims to use a unique “origami” algorithm, promising better quality and more musicality than other formats. At times, it’s been claimed to be a lossle…

 

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Srecko ... A ako hoćete maksimalan kvalitet zvuka preko streaming-a, možda ne bi bilo loše da probate Qobuz?

Svi moji drugari koji su koristili i Tidal i Qobuz, su mi rekli da Qobuz primetno bolje svira i prešli su na njega.

Tidal nikada nisam probao a Qobuz slušam svakog dana i zadovoljan sam.

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, gluv_i_udaren said:

Meni bolji flac iz lokala nego bilo kakav mqa

Ako je izdanje isto, meni se čini (!) da mi Qobuz i FLAC sa lokalnog diska sviraju potpuno isto.

Nisam imao živaca za iscrpna (iscrpljujuća :) ) direktna poređenja, ako nešto svira dobro, dobro je. :)

Verovatno je razlog to što su mi i Qobuz stream i lokalni FLAC prethodno učitani u RAM.

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Mikorist said:

Ima i aktivaciju - plaća se ? :msn-rofl:

8 hours ago, Mikorist said:

Čak i da je $0.5. dolara i dalje je plaćanje. Iako izgleda kao donacija .  

 

Pa i na ovom forumu stoji "Zahvaljujući Vašim donacijama postoji ovaj sajt". :)

Ne zaboravimo da i autor SnakeOil-a takođe održava sajt sa forumom i to plaća iz sopstvenog džepa.

Ja sam mu uplatio donaciju sa zadovoljstvom.

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Kuja said:

Ako sam dobro razumeo celu priču, svira i dalje MPD, Upmpdcli je samo posrednik tj. "bridge"?

"UpMpd-nuc-UPnP/AV" je samo ime izabranog izlaza onako kako je prijavljen LMS-u.

U mom slučaju, kada hoću da mi svira Squeezelite u LMS-u biram "USB Audio" (a u stvari mi je interfejs HiFace Two).

 

Iz screenshot-ova mi deluje mi kao da ne morate da postavite sampling rate na 48000 - ako dobro vidim tu piše "max sampling rate", što znači da imate mogućnost da postavite i višu frekvenciju kao maksimalnu.

Nažalost ne mogu još uvek da konkretnije pomognem pošto nemam iskustvo iz prve ruke.

 

 

Šta fali FLAC-u? Priča se a da MQA u stvari nije lossless, te da je u pitanju prevara. :)

HACKADAY.COM

MQA is an audio format that claims to use a unique “origami” algorithm, promising better quality and more musicality than other formats. At times, it’s been claimed to be a lossle…

 

 

1. Kada stavim u LMS/PLUGIN UPNP ... Bridge vise od 48000 nece da radi-pušta muziku. Kada vratim 48000 proradi.

2. Moj DAC je DSD, podržava sve formate (dsf, dxf, ...PCM razne Freq. ....) i ispisuje format koji svira na display.

Svi DSD fajlovi kada koristim LMSMPD+LMS+upmc sviraju samo kao flac, čim ukloni LMS i upmcMPD+LMS+upmc oni sviraju DSD (dxf, dsf, PMC .....) sta god.

3. Zvučno primećujem razliku sa MPD samo, i sa MPD+LMS+upmc... i to je glavni razlog što slušam samo MPD.

Kad smo već kod toga kako da ovim mojim fajlovima (mnogi albumi nemaju cover) koje imam, nekako se sami pridruže cover-i poput nekog AI😁.

Ima li neko library sređen a ne kao moj u rasulu za pomoći😁?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...