Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

29 minutes ago, Srecko said:

Da se pohvalim!

20230214_170553.thumb.jpg.cb66fd96b53b4c46e0f275807e57271e.jpg

Каже мени другар прозујао ми фоно, одем до њега он га ставио на амп, и то баш на део где су трафои..

Никада ми неће бити јасно како се не плашите да ређате тако уређаје као шверцери из Лознице.. срећа па Наим није неко баш брзо појачало да га погоди неки такт из тих кутијица на њему и спали му излаз..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, VukJov said:

Каже мени другар прозујао ми фоно, одем до њега он га ставио на амп, и то баш на део где су трафои..

Никада ми неће бити јасно како се не плашите да ређате тако уређаје као шверцери из Лознице.. срећа па Наим није неко баш брзо појачало да га погоди неки такт из тих кутијица на њему и спали му излаз..

Prosto.

Neznam da je tako nešto moguće.

Sad ste me zabrinuli (mada sam ja jako požljiv u rukovanju uređajima), iako ne verujem da ću išta promeniti jer bi mi to remetilo "komfor" koji je u mojim godinama jakooooo bitan.

Takođe imam i drugi sistem iz koga bih "pozajmio" "Dynaco ST-70" i "PS Audi 5.6" dok ga ne bih sredio.

Jasno je da bih to vreme "trpeo" (veličina, grejanje, komplikovanija manipulacija ....) ali to bi bilo viša sila.

Što se tiče Naim Supernait, da samo znate koliko mi je pametnih ljudi reklo da ga ne kupujem, ali ja ga kupih i sve vreme (2-3 godine) slušam samo njega sa velikim zadovoljstvom (jednostavno mi odgovara u mom prostoru sa aspekta udobnosti); no ja i nisam nikakav reper kada je HiFi u pitanju (pre bi se moglo reći da sam duduk).

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije to baksuzluk.

Baksuzluk je kad nekome padne saksija na glavu i sl.😁, a ovo bi bilo nešto sasvim ok.

Moraju i oni koji prave pojačala od nečega da žive. To bi više bilo kosmička pravda (da ne kažem nešto oštrije da dobijem neki epitet tipa komunjara 😁, lično mi uopšte ne bi smetalo).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Srecko said:

Zato smatram da me je Agent Kith iz naravno interesa i sa namerom uveo u nešto što je zakonski veoma problematično (sa nesagledivim prvnim posledicama) jer kako Mika lepo reče osim što on to zove donacijom to nije donacija već klasična prodaja-komercijalizacija velikim delom javnog dobra

Još jednom: Agent Kith nam ne preprodaje Linux ili instalirane plejere.

SnakeOil je UI tj. user interface, koji, nestručnima kao što smo mi, olakšava instalaciju i podešavanje parametara OS-a i plejera.

Ok je da nam neki Linux profesionalac dođe na kuću, da nam instalira Linux + softver i sve to podesi, ... i da nam to naplati?

Istu/sličnu uslugu imamo u vidu SnakeOil user interface-a.

Samo klikćemo na check box-eve i upisujemo željene vrednosti, a SnakeOil u pozadini to prevodi u komande, što bi nam neko možda i naplatio.

Sve će nas izaći besplatno ako ne idemo na advanced podešavanja, a za ostatak cenu sami određujemo.

90% funkcija je odmah dostupno, a onih 10% bez koji se može, možemo i sami da uradimo iz komandne linije uz pomoć Google-a, što nam odmah lepo kaže i Agent Kith.

 

I još jednom, Agent Kith nam nije prodao besplatni Ubuntu, nije nam prodao besplatni LMS i MPD,

...SnakeOil nam samo daje mogućnost da bez poznavanja Linuxa i njegovih komandi, sve instaliramo i podesimo sami.

 

Ako mislite da njegov višegodišnji trud i održavanje sajta na kojem ga svakodnevno cimaju korisnici ne vrede ništa, da je dužan i da hosting plaća iz svog džepa, ne znam šta da vam kažem! :)


 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zaboravih! :)

Zgroženi smo što čoveku dajemo i jedan dolar za instalaciju i podešavanje cpuset-a i upmpdcli-ja (pri čemu nam odmah kaže da i to možemo da uradimo sami ako znamo), ...a većina od nas (ne svi) na diskovima gomila ukradene terabajte muzike, filmova i serija skinutih sa torrent-a, i nelegalno koristi krekovani i hakovani softver i operativne sisteme. :)

Ok je da se sve to mazne, ali Agent Kit je lopov i peder. :)


 

PS

I Volumio je krenuo kao mali besplatni softver poput SnakeOil-a, ali su bili promućurniji i gladniji novca, pa su vremenom narasli do trenutnog statusa.

Možda bi trebalo i njima postaviti slična pitanja?

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Можеш да падаш у ватру колико год, понашање им је крајње џиберско..

Поређење са дељеном музиком итд нема никакве логике, то је све неко поштено платио и одлучио да подели.. горе поменути џибери добили све на тацни за Џ и одлучили да наплате..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, VukJov said:

Поређење са дељеном музиком итд нема никакве логике, то је све неко поштено платио и одлучио да подели..

Mogu da te upoznam sa autorima sa kojima sam sarađivao, pa da im to isto uživo ispričaš. :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, Kuja said:

Još jednom: Agent Kith nam ne preprodaje Linux ili instalirane plejere.

SnakeOil je UI tj. user interface, koji, nestručnima kao što smo mi, olakšava instalaciju i podešavanje parametara OS-a i plejera.

Ok je da nam neki Linux profesionalac dođe na kuću, da nam instalira Linux + softver i sve to podesi, ... i da nam to naplati?

Istu/sličnu uslugu imamo u vidu SnakeOil user interface-a.

Samo klikćemo na check box-eve i upisujemo željene vrednosti, a SnakeOil u pozadini to prevodi u komande, koje bi nam neko možda i naplatio.

Sve će nas izaći besplatno ako ne idemo na advanced podešavanja, a za ostatak cenu sami određujemo.

90% funkcija je odmah dostupno, a onih 10% bez koji se može, možemo i sami da uradimo iz komandne linije uz pomoć Google-a, što nam odmah lepo kaže i Agent Kith.

 

I još jednom, Agent Kith nam nije prodao besplatni Ubuntu, nije nam prodao besplatni LMS i MPD,

...SnakeOil nam samo daje mogućnost da bez poznavanja Linuxa i njegovih komandi, sve instaliramo i podesimo sami.

 

Ako mislite da njegov višegodišnji trud i održavanje sajta na kojem ga svakodnevno cimaju korisnici ne vrede ništa, da je dužan i da hosting plaća iz svog džepa, ne znam šta da vam kažem! :)


 

Lepo ste ovo napisali.

Nažalost različito razmišljamo a da nema nekih pravnih nejasnoca davno bi Agent Kit verujem prodavao, kako kažete svoj UI.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Kuja said:

Mogu da te upoznam sa autorima sa kojima sam sarađivao, pa da im to isto uživo ispričaš. :)

Ко их ј…кад су смотани па не знају сами да сниме, испродуцирају, објаве и медијски то све пропрате.. па им педери који им то раде узму црно испод ноката.. ја који купим њихов диск па поделим са некима који га апсолутно никад не би купили чиним им услугу, можда им ти гребатори дођу на концерт или купе некој риби мајицу.. уосталом, сви ти твоји аутори заједно немају у својој колекцији дискова и плоча колико ја, па могу да ћуте и смрде..

Како год, поново то не мења ни милиметар чињеницу да се појављују џибери који продају нешто што су добили џабе.. понављам пошто ти очигледно није јасно, супротно од онога што радим ја када купим диск и радим са њим шта год хоћу.. или још бољи пример, сви људи који све ове године за џаба деле по форумима муком стечено и плаћено знање..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja, a verujem i ostali, smatram da je Agent Kith uradio čini se veoma finu stvar SnakeOil, jedino ga ne poznajem lično i smatram da sam sebi mogao napraviti veliki problem ovom kupovinom da je kojim slučajem Agent Kith kriminogen tip (pun je web takvih).

Hvala Bogu izgleda da nije na moju sreću, ali to ne znači da treba da takve stvari radimo ubuduće.

Red bi bilo da prekinemo ovu debatu zašto Agent Kith vodi svoj posao kako ga vodi i da se vratimo SnakeOil-u.

Platili smo donaciju pa valjda imamo pravo da vidimo kako možemo da SnakeOil-Ubuntu-Serveri-Plejeri najbolje prilagodimo našim potrebama😁?

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

34 minutes ago, Srecko said:

Platili smo donaciju pa valjda imamo pravo da vidimo kako možemo da SnakeOil-Ubuntu-Serveri-Plejeri najbolje prilagodimo našim potrebama😁?

Ja bih za svaki slučaj ipak obrisao SnakeOil, što iz moralno/etičkih razloga, što iz potencijalno kriminogenih! :)

Ne može i jare i pare! :)

Šalim se naravno, nemojte mi zameriti,

....ali svi bismo mi u životu u nekom trenutku hteli i da stisnemo i da prdnemo! :D

I da plemenito krademo, i da sebično delimo. :)

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Evo ko hoće da čačka i da otkriva malware :) ...

 

GIT.SNAKEOIL-OS.NET

The Snakeoil Operating System (Open Source)

 

WWW.SNAKEOIL-OS.NET

Alright. A lot of things are happening at the moment, I am consolidating various stuffs into one single (biggish) repository. This will contain the music players (open sourced anyway), the Angular Web

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, Kuja said:

Ja bih za svaki slučaj ipak obrisao SnakeOil, što iz moralno/etičkih razloga, što iz potencijalno kriminogenih! :)

Нисам дуго био активан по форумима па сам већ помало заборавио колико је то секташење односно религија, вера без доказа..

Само дирнеш некоме у омињени бренд и крећу кокице..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Umjesto prepucavanja kakvih je pun net, mislim da bi bilo bolje da oni koji su probali i podesili Zmijurinu, sve to slikuju i objave u okviru ove teme. I sva svoja iskustva opišu. Ovako vodu vari vodu hladi.

Ima ona tema koju je Nixie otvorio na moj zahtjev a vezana je za Linux-audio, lijepo zasučite rukave i objavite kako da neuki instališu i podese Zmijurinu. Netehnološke rasprave izbjegavajte.

Računarstvo je vražija posla i dobro se pazite da ne nabasate na šejtana. Imam bogato iskustvo, i zato pazite se. Šejtan ne ope i ne kopa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, VukJov said:

Ко их ј…кад су смотани па не знају сами да сниме, испродуцирају, објаве и медијски то све пропрате.. па им педери који им то раде узму црно испод ноката.. ја који купим њихов диск па поделим са некима који га апсолутно никад не би купили чиним им услугу, можда им ти гребатори дођу на концерт или купе некој риби мајицу.. уосталом, сви ти твоји аутори заједно немају у својој колекцији дискова и плоча колико ја, па могу да ћуте и смрде..

Ne mogu tako brzo da uđem u taj mind-set pa kasno palim... :)

Možemo onda i ovako da diskutujemo :D :

Ko j.. Linux zajednicu kad je smotana, Volumio im u stvari čini uslugu pošto audiofili apsolutno nikada ne bi instalirali besplatni Linux jer samo skupo je dobro, da nije Volumija da sve to lepo upakuje i medijski proprati niko nikada ne bi ni čuo za Linux, pa zato mogu da ćute i da smrde. :D

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Kuja said:

Ne mogu tako brzo da uđem u taj mind-set pa kasno palim... :)

Možemo onda i ovako da diskutujemo :D :

Ko j.. Linux zajednicu kad je smotana, Volumio im u stvari čini uslugu pošto audiofili apsolutno nikada ne bi instalirali besplatni Linux jer samo skupo je dobro, da nije Volumija da sve to lepo upakuje niko ne bi ni čuo za Linux, pa zato mogu da ćute i da smrde. :D

 

Апсолутно ништа не капираш..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Kuja said:

Dvostruke standarde stvarno ne.

Хајде пробаћу још једном, мада сам скептичан..

Када ја нешто купим па поклоним не могу да будем лопов никако..

Када неко добије поклон па га прода, џиберчина је благ израз..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, asimze said:

Umjesto prepucavanja kakvih je pun net, mislim da bi bilo bolje da oni koji su probali i podesili Zmijurinu, sve to slikuju i objave u okviru ove teme. I sva svoja iskustva opišu. Ovako vodu vari vodu hladi.

Sve je već objavljeno par stranica ranije, sa sve slikama i linkovima. :)

Tu smo mogli da završimo, od mene dosta na ovoj temi, ćao! :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, VukJov said:

Хајде пробаћу још једном, мада сам скептичан.

Када ја нешто купим па поклоним не могу да будем лопов никако..

Када неко добије поклон па га прода, џиберчина је благ израз..

Hajde i ja da probam, mada sam skeptičan. :)

Kada ti nešto podeliš na netu pa to skine hiljade ljudi, autor gubi.

Lopovi smo mi koji smo to skinuli.

Ako ti imaš, a imaš, muziku na svom disku koju si nelegalno skinuo sa internta, ona je ukradena.

Negde smo moralni čistunci, a negde...

 

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...