Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

Jok. Nego ja lično ne znam kakvih sve idiota ima na ovome svetu koji mogu nešto maliciozno da ubace u neki kod - a nemaš source koda.

Ono iznad je samo primer za linux . Na Windows je još gore ;)

20 godina se bavim ovime....Kupiš skin za forum iz indije - sutradan skripta na sajtu koja krade kreditne kartice . FBI šalje prijavu.

Skineš nulovan forum - uplatiš im donaciju - obore ti ceo server.

Skinuo čovek app za mobilni hakovali mu youtube kanal - probili 2FA autentifikaciju...

Skineš aplikaciju za optimizaciju linuxa - zapati ti se Xmrig.....Skineš Windows mini ISO - 300 virusa na njemu ... itd itd....

I tako posle 15 puta naučiš da ne veruješ nikome ništa. Ali se i dalje dešavaju sranja.

A ja mu dođem kao baba sera. 

 

everybody-lies-dr-house-md.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

“Skineš windows mini ISO” 

Drug, o čemu pričamo? O torentima?

Svesno si krenuo u avanturu. Ja za posao koristim 0 krekovanih programa. Komercijalno koristim komercijalne programe i 90% ih je zatvorenog koda. Uključujući i windows i office. Jbg, krekovan winrar mi je jednom otrovao kompjuter na kom treba ujutro ‘leba da zaradim za 5 ljudi, da uštedim 30$. Celu noć sam se zlopatio da oporavim sistem i narednih dva dana van radnog vremena instalirao sve iz početka. Za 30$…
 

Onda naučiš da winrar vredi 30$ (ili koliko već).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve je u reputaciji, jednom podvali nekome malware i nikad ti niko više neće kupiti program.

E sad, ti ako misliš da nije u redu da nekome platiš da ti olakša život i to je u redu. Ima izbora.

Gore pomenuti SnakeOil, daleko je čovek od pederaja, ako se već upustio da dangubi sa nama budalama (koje plaćaju abnormalne cifre za gluposti), skroz je u redu da mu se nešto plati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Srecko reče

što se mene tiče verovatno ću u dogledno vreme kupiti Apple mini M2, ..... kažu da Apple to radi i dalje najbolje jer im player-i (napricasmo se o njima) nisu priča za sebe već delovi sistema uklopljeni i prilagođeni.

Ako se  misli na Apple-ov Music plejer, on pa i nije nešto što podržava sve fajlove (čitao i da ima još nekih bagova oko sample rate fajlova, ne mogu trenutno da se setim na šta se odnosilo).

Dobri audio plejeri za Mac nisu besplatni (Audirvana, JRiver, HQPlayer, Colibri), jedino ako se ne ”kupuju” na MacBB-u.:prankster2:

Izmenjeno od zek
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Srecko said:

Inače, što se mene tiče verovatno ću u dogledno vreme kupiti Apple mini M2, najjeftiniji, jer sam zezajuci se sa SnakeOil čitao neku diskusiju na Reditu gde ljudi koji su probali svašta kažu da Apple to radi i dalje najbolje jer im player-i (napricasmo se o njima) nisu priča za sebe već delovi sistema uklopljeni i prilagođeni.

Slobodno! Sve preporuke!

Evo ovo kucam na MacMini-ju koji mi je skoro 10 godina bio i glavni/jedini kompjuter za muziku, plejeri su Amarra, Audirvana i HQ Player.

Ipak imajte na umu da plejeri na Mac-u nisu deo sistema.

I u MacOS-u je potrebno preskočiti njegov Audio Mixer, idealno uz upotrebu Integer moda. A radi se i isključivanje pojedinih nepotrebnih servisa i procesa zarad audiofilske nirvane. ...Naravno u daleko manjoj meri nego na Win-u. :)

ScreenShot2023-02-14at1_25_55AM.thumb.jpg.71deadfba6395361262c078c8f739557.jpg

image.thumb.png.d98e5b78b7dde3baf469b971019d8d44.png

image.thumb.png.29525b7edd97fbc731c706b3c2820279.png

 

MacMini mi je godinama svirao odlično, ali to sada isto radi i NUC, sa novim iPower napajanjem možda čak i malo bolje od Mini-ja.

 

PS

Jedno vreme mi se činilo da različite verzije MacOS-a nisu svirale jednako, da su bolje svirale starije, tako da imam dual boot - stara verzija MacOS-a koju sam koristio isključivo za slušanje muzike + nova zbog kompatibilnosti sa aktuelnim verzijama programa koje koristim za posao. :)

 

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, Kuja reče

Instalira se regularni Ubuntu, a SnakeOil mu dođe kao dodatni interfejs preko koga neznalice kao ja mogu da konfigurišu opcije.

Pazi kad sam se učlanio da skinem

snakeoil-installer-x86_64-1.2.6.sh

Da vidim šta je unutar. Kao što sam i mislio - što više gledaš to više ne znaš šta je.

120MB fajl od toga je u bash 100 linija koda koje instaliraju dependencies. Ostatak je Payload. Ovako sam video samo viruščine da se pakuju.

Skripta pomera payload u archive.tar.bz2 - pa se raspakuje.

$(tar -xjvf ${TMPDIR}/archive.tar.bz2 --directory ${TMPDIR} > ${OUTPUT} 2>> ${OUTPUT})

Kad se otvori - untra su sledeći fajlovi

Screenshot 2023-02-14 at 01.27.45.png

pa se onsda instalira install.blob

a snekeoil-rest je prekompajliran -dekompresuje valjda install.blob iz tmp foldera  u  recover.fw sa putanjom u  snakeoil-install.log???

što se ovo ovako radi ???  čemu tolika tajnovitost ? šta se događa između ovih operacija saznaćemo nikad - ili možda nekad :dubbio:

  ## verify components
  verify_checksum "snakeoil-rest" ${TMPDIR}/snakeoil-rest ${API_SUM}
  verify_checksum "Logitech Media Server" ${TMPDIR}/${LMS} ${LMS_SUM}
  verify_checksum "snakeoil blob" ${TMPDIR}/install.blob ${BLOB_SUM}

  ##
  echo -n "  + Install Snakeoil RestAPI server... "
  copy ${TMPDIR}/snakeoil-rest "/usr/local/sbin" -f
  echo "OK"

  ##
  echo -n "  + Installing Snakeoil blob, please be patient... "
  BLOB_FILE="/tmp/recover.fw"
  copy ${TMPDIR}/install.blob "${BLOB_FILE}"
  if [ ! -f "${BLOB_FILE}"  ]; then
    echo " ERROR"
    echo "   No write permissions or free space to install"
    quit 1
  fi
  cp ${TMPDIR}/snakeoil-rest /tmp
  /tmp/snakeoil-rest --recover=${BLOB_FILE} > /tmp/snakeoil-install.log
  if [ $? -eq 0 ]; then
    rm -f /tmp/snakeoil-rest
    echo "OK"
  else
    rm -f /tmp/snakeoil-rest
    echo "ERROR"
    quit 1
  fi
}

 

:NEXT:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Otkud znam šta je u blob-u kad je binarni fajl. A raspakuje ga nepoznati prekompajliran fajl :sarcastic_hand:

Ovo kao da se neki firmware install. Sa blobom koji ne znam kako može da se instalira pod Ubuntu kernelom :to_pick_ones_nose2:

 

Nisam stručnjak za kernel. Možda Žika zna da li može neki blob da se instalira na kernel. :dubbio:

 

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako SnakeOil ne valja, dajte onda šta valja a da ima iste ili bolje mogućnosti i komfor korišćenja ...i da svira isto ili bolje ...i da je besplatno. :)

A ako ne verujete nikome zbog Xmirg-a, onda da ga sami napravite i ponudite nama Linuxu nevičnima i nejakima? :)

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

Ovako sam video samo viruščine da se pakuju.

:)

36 minutes ago, Mikorist said:

Nisam pratio forum.

A sada ozbiljno... :)

https://www.snakeoil-os.net/forums/Forum-Snakeoil-Firmwares

Sada kada si bacio oko na forum, i kada vidiš ovu količinu rada jednog čoveka sa ovolikim brojem apdejta i uz veliki entuzijazam oko pomoći korisnicima ...da li stvarno i dalje misliš da se nešto maliciozno krije iza svega?

Da li bi neko potrošio ovolike godine (od 2017.) i uložio ovoliki trud, da bi ovako malom broju audiofila koji koriste Linux uvalio neki maliciozni kod, umesto da na veliko anonimno valja zaraženi krekovani RAR na torentima. :)

Mislim sigurno postoji mnogo lakši i efikasniji način da se uvali neki malware. :)

 

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, Mikorist said:

Ne znam. To je problem. Radije ću sam da napravim distribuciju koja ima sve ovo nego da se bavim nečijim drugim radom.

Pa to ti kažem! :) :good:

 

51 minutes ago, Kuja said:

Ako SnakeOil ne valja, dajte onda šta valja a da ima iste ili bolje mogućnosti i komfor korišćenja ...i da svira isto ili bolje ...i da je besplatno. :)

A ako ne verujete nikome zbog Xmirg-a, onda da ga sami napravite i ponudite nama Linuxu nevičnima i nejakima? :)

 

Pa da tebe kujemo u zvezde a ne tamo nekog derikožu i prevaranta Agenta iz mrske Australije, prodavca Zmijskog Ulja! :)

 

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...