Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

33 minutes ago, Mikorist said:

Cak ne moras ni ti da podesavas. Recimo Kuja sve podesi za SnakeOil uradi MX Snapshot - okacimo na server i posle svi imaju isti SnakeOil -aktivirana licenca...Ili sta god ti padne na pamet.....:D

Zanimljivo! Ovaj MX snapshot se butuje sa nekog USB sticka?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 hours ago, Srecko said:

Gospodine @Kuja jel kupujemo Akasa kućišta?

Mislim da bi mom slučaju to teže išlo, pošto mi je NUC starije generacije, pa nisam siguran da u aktuelnoj ponudi još uvek ima kućišta za njega.

Ali mogu da pogledam.

Razmišljate o nekom group buy-u? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, LightMatic said:

Au, burazeru, svaka čast. Podsjetilo me na ekskurziju u Split (ima brat-bratu 25 godina), doduše, išao sam gledati da kupim od jednog pomorca AR9, nije isto ali izazvalo je isti osjećaj, sav sam se naježio :cheers:.

Kakva slučajnost, i ja sam moje AR-90 kupio u Splitu! :)

Prethodnom vlasniku su stajale više od 20 godina u podrumu pošto im je propalo sunđerasto vešanje na drajverima, a on bio u fazonu pokvarili se! :D

Kada je raščišćavao podrum poklonio ih je finom momku od kojeg sam ih kupio.

On je bio u fazonu: pošaljem ti ih autobusom za Beograd, ako ne valjaju baci ih, a ako ti rade posao pošalji mi 300 evra. :)

Inače AR9 i 90 su 90% isti, razlika je 2x12" vs 2x10" woofer size, ostatak drajvera i skretnica (osim dela za bass sekciju) je identičan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, Mikorist said:

da. samo je bitno da je dovoljno veliki ako ima mnogo aplikacija. ili moze da bude eksterni hdd ako oces i neke kolekcije pesama u iso 

Ja na 2TB SSD-u imam minijaturnu particiju na kojoj je sistem, a na drugoj je muzika.

Da li može da se uradi samo backup sistemske particije i da se ista vrati i da može da se butuje, a da particija sa muzikom ostane netaknuta?

Čisto da ne pravim 2TB snapshot celog diska sa full muzičkom kolekcijom. :)

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, Kuja said:

Mislim da bi mom slučaju to teže išlo, pošto mi je NUC starije generacije, pa nisam siguran da u aktuelnoj ponudi još uvek ima kućišta za njega.

Ali mogu da pogledam.

Razmišljate o nekom group buy-u? :)

Ispravka, Ima ih! :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 15 minuta, Kuja reče

Ja na 2TB SSD-u imam minijaturnu particiju na kojoj je sistem, a na drugoj je muzika.

Da li može da se uradi samo backup sistemske particije i da se ista vrati i da može da se butuje, a da particija sa muzikom ostane netaknuta?

Čisto da ne pravim 2TB snapshot celog diska sa full muzičkom kolekcijom. :)

 

Naravno da moze. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, Mikorist reče

Cak ne moras ni ti da podesavas. Recimo Kuja sve podesi za SnakeOil uradi MX Snapshot - okacimo na server i posle svi imaju isti SnakeOil -aktivirana licenca...Ili sta god ti padne na pamet.....:D

E takvog te volem @Mikorist. Malo po malo i dođosmo do rješenja. 

A ne ono moralisanje u računarstvu. Ni jedan kupleraj na svijetu nije ravan računarskoj industriji. 

I ako može sugestija: u sistem da stave samo audio komponentu (bez videa i svega ostalog) jedan pleyer i basta. Ko hoće nek dodaje sebi.

"Želim samo da sviram, da se otkačim i to je sve".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, asimze reče

I ako može sugestija: u sistem da stave samo audio komponentu (bez videa i svega ostalog) jedan pleyer i basta. Ko hoće nek dodaje sebi.

Pa neko treba da sedne i deinstalira visak.

Sto se tice izgleda.....Obrnes panele na AV i ko MacOS:smesna:

2023-02-16_14-12.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

49 minutes ago, Mikorist said:

I to se lepo poruci da stigne preko svercera - posto je germanija.

 

Posle mi zahvaljujte :D

Čak ima i na KP.

Nego ja imam drugi problem, toliko mi zuji u ušima da imam utisak da ovaj moj NUC i Lenovo ni nemaju ventilatore😁.

Dakle jednostavno mi je kupiti Akasu, mnogo teže mi je da sebi objasnim da to treba da uradim; ali žilav sam ja ubediću se😁.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, Mikorist said:

I lepo se okaci na Gugl drajv i sherujete !:D

Samo Vam onda trebaju bogati roditelji da Vam plate kaznu od par miliona dolara, kao što su to uradili roditelji druga od mog sina zbog servera sa muzikom sve free, kao u komunizmu😁.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, Srecko reče

Samo Vam onda trebaju bogati roditelji da Vam plate kaznu od par miliona dolara, kao što su to uradili roditelji druga od mog sina zbog servera sa muzikom sve free kao u socijalizmu😁.

Pa ne podelis svima na svetu url za iso. Samo 7 njih na forumu zanima ovo :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 minuta, Srecko reče

Samo Vam onda trebaju bogati roditelji da Vam plate kaznu od par miliona dolara, kao što su to uradili roditelji druga od mog sina zbog servera sa muzikom sve free, kao u komunizmu😁.

Ne muti vodu hljeba ti! Open source nema tih problema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Problem je što je kazna-lova ista i za jednog i za hiljade😁.

Primer!

Kao što je onaj gradonačelnik u Turskoj, gde se u gradu nijedna zgrada nije srušila u ovom zemljotresu zato što su izgrađene po propisima, prvu zgradu koja nije zadovoljavala, propise gradnje srušio svom rođaku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...