Jump to content

HC Citation 12 mosfet


Zbora

Preporučeni Komentari

OPA134 /BB i NE5534 /Philips

Kolko sam ja ispeo da uporadim pinout to single i nece da moze, osim ako nesto ne gresim ?

 

Porucio sam ovo, al nece to pre aprila

 

 

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 2/11/2022 at 8:38 AM, NIXIE said:

Ako uzmeš originalni OPA2604 nisu potrebni sprežni kondenzatori nikakvi na ulazu ili izlazu. Da ne pominjem koliko to bolje zvuči od Kineskog TL072 iz Kelco.

Ako dodaš još i Mosfet follower, podićićeš zvuk na još jedan nivo više.

Ako uzmeš Spa....os to je tek ludnica. :Flying:

 

Mosfet follower, moze neko pojasnje na ovu temu, dok cekamo pot i OP ?

:D

 

SHOP.VREMEPLOV.CO.RS

NTC Inrush current limiter Epcos 10R 3.7A-B57237S0100M

Blizi mi je vremeplov od kelca, @Zen Mod jesu ovi ok, kapitram to su skoro isti kao oni iz kelca.

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Može i nešto manje struje kroz mosfet, ali sa tim tvojim trafoom mi radi bez problema. Morao bi dodati jednu pločicu iza, budževina. Suština je da se OPA natera da radi u A klasi i da bude SE do nekog izlaznog napona. Onda zvuči drugačije.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hm, opet se zalecem, a nisam bas vičan....

bojim se da ovo moze malo da me odvuce od onog minimalistickog pristupa i Zenovih trik, dva sa kojima sam kenuo...

OP2604 je narucen, Pot je narucen, pojuricu zice.

 

Hajde ovako, Pokupim ove NTC, greceve ... sredim uzemljenja da ucutkam ovo sto sada imam, pa tek onda idemo dalje.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

odardio sam uzemljenja,

Pojacalo je potpuno mirno, gotovo bez zvuka.

Ali cim spojim preamp zujanje je tu ... sad je potpuno drugcije bukvalno je zujkanje, kad otkacim uzemljenje znatno je bolje.

Ima mneko ideju sta mi je ciniti ?

 

viber_image_2022-02-18_21-54-08-017.jpg

viber_image_2022-02-18_21-54-09-087.jpg

viber_image_2022-02-18_21-54-09-163.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 2/18/2022 at 10:15 PM, Zen Mod said:

onda imas zbrlj sa masama, da li u ampu da li u preampu

dovedi sve signalne mase na preampu  - dakle i ulazne RCA i izlazne RCA i masu pota - na jednu tacku na pcb

odradio sam ovo, do duse nogama, ali upalilo je !! Eureka :)

vratio sam i NTC, sada ima samo blagi šum na leru, ali samo šum, nema cvrčka nema brujanja i treba da bude sve u sobi mirno i da se pridje zvucniku....

u zavisnosti od sorce hoce da se javi nesto, npr iz TVa javi se cvrčak, iz laptopa vrlo, vrlo malo....

to naravno ranije nije ni bilo moguce cuti, jer je i na prazno bilo daleko gore nego sad u najgoroj varijanti (sa TVa) ...

 

mislim da je jedan gremlin isteran napolje.

Ili sam ja samo pod utiskom :) 

Obzirom da do sada ni bez sorsa nisam uspevao da ga ucutkam.

viber_image_2022-02-19_23-15-37-853.jpg

 

Falling-Hare-Bob-Clampett-7.jpg

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok, sredio sam krmačluk, sa zicama, slusa se intenzivno, mozda je do moje glave ali imam uisak da bolje svira. :)

E sad par pitanja:

Kada smanjim premp skroz a sa sorsa ide neka muzika uvek se moze cuti na zvucniku kad se bas priblizis mnogo blizu zvucnika (nije nesto sto pravi problem ali nije ni potpuna tisina, zanima me da li je to normalno za ovakvu napravu ili moram da se pozabavim necim ) ?

Sto se tice brujanjan iz sorsa, npr kada je laptop na punjacu, javi se neko brujanje, nije nepodnosljivo ali je tu, zanima me da li je to unapred izgubljena bitka ili vredi da se pozabavim time, i ako vredi, kako :D ?

Svakao je postignut dosta veliki napredak, Hvala, Zen NIXIE !!!!!!

viber_image_2022-02-20_20-27-00-636.jpg

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pitanja su bila iskljucivo da proverim sebe, da li je ovo normalno ponasanje, definitivno mi se isplatilo sve sto sam poslusao, tako cu i za ovo.:respect::respect::respect:

Mogu da konstatujem da je ova faza gotova ! :guitarplayer:

To brujanje iz laptopa na punjacu iz TVa stvarno nije mnogo glasno, nisu to oni problemi sto su bili na pocetku teme, nego ja sad imam luxsuz da to cujem jasno, brum na leru je bio veci problem znatno, jer je bio prisutan uvek. sad sa punajcem narusim tisinu odnosno bas blagi sum koji ne smeta i ne nervira :) nije nesto sa cim se ne moze ziveti ! buduci da se cuje kad ugasis muziku i slusas to! Cim pojacas malo gotovo je. U medjuvremenu cela stvar svira mnogo bolje :wub:

 

btw nemo' kume da menjam laptop nema jos ni godinu dana :D:wild:

 

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Zbora reče

javi se neko brujanje, nije nepodnosljivo ali je tu, zanima me da li je to unapred izgubljena bitka ili vredi da se pozabavim time, i ako vredi, kako :D ?

On 15.2.2022. at 17:25, Miko reče

Ništa brate ne pomaže ako je uzemljenje u zgradi ne valja ili je preterano zagađeno sa EMI.

1644941926360.jpg1644941949140.jpg

 

Šta sve nisam probao...Imam uzemljenje  naravno i provereno kroz IEC...Ali kad držim računar blizu Irona - počinje da se čuje ...Krokodilka na ventil od radijatora - krokodilka na PC i 0 brum. Znači ne u zvučniku nego u slušalicama...

Slavina mi je predaleko ali radijator nije niđe...:D

:hi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...