Jump to content

HC Citation 12 mosfet


Zbora

Preporučeni Komentari

Mosfet nije obavezan, ali prevođenje žednog preko vode (A class i single ended mode) zvuči drugačije od AB class i push-pull. SS3602 je već A class ali je push-pull. Ja bih predvideo mogućnost na PCB za mosfet, pa može sa njim ili bez njega.

Za napajanje, nemoj grec, uzmi šotki diode 1A i barem 40V.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala, super, on step at the tima u slakladu sa mojim ne_znajnjem :) 

Moram krenuti od napajanja, vazno mi je sto ne moram da diram preamp dok sam u napajanju.

To je prvi korak, svakako moram praviti power PCB sa SS7815 i SS07915.

Nacrtacu power PCB pa cu okaciti ovde da prodavinimo odnosno da mi kazete de sam se sve zaj***o :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kondenzatori, ili oni Mikini Ničikoni kod Majstora na KP, ili Samwha WL kod Silkena. Samo Silken ih nema na sajtu, ja sam zvao Svilajnac da pitam imaju li neke Low Esr. I našao 4700uF 25V WL. Tebi trebaju 35V i barem 6800uF 4kom. za CRC. Ili više manjih, još i bolje. Oni sitniji mogu Panasonic FR ili šta ima Low Esr  ili Low impedance. Ispred regulatora min. 35V  iza 25V. Mogu da ti simuliram u PSUD2 ako nisi siguran. A možeš i sam, jednostavno je.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cek cek polako ja sam krenuo sa ovim.

power.thumb.png.4f46fb3fdd1426e57f0a83ef659a90c2.png

Imam nichikone od Majstore 35V 2200 do duse 4 al se lako dokupi i isto njegove nippone low 100uF/25 i 22uF/25, jer sam naravno uzeo sa idejom da pravim ono sto sam radi na verobordu. pa sam onda porucio ss78/79 izbacio adj i dodao jos jedan 2200.

viber_image_2022-09-03_20-53-16-644.thumb.jpg.c4418b27366396c580b7f9540b4b653a.jpg

 

to se sve mora ubaciti citation bojim se da ya toliku kapacitivnost nema mesta fizickog. 

 

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dosta ti je 2200uF ispred i 100uF posle

kao sto rekoh, u konkretnom slucaju bitnije je korektno rutiranje vodova pcb od svega ostalog

ako to nije ok, ne spasava te ni supercap iz auta, cak sta vise, povecanje kapaciteta povecava problem  loseg rutiranja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Besmisleno je insistitrati na low esr tip konda kod linearaca, nije mu to garancija kvaliteta, veca je garancija ako nije radjen u Kini, sto je malo teza specifikacija.:character13:

Kao drugo, cemu toliko kondenzatora, pride svaki taj lem dodatno dodaje prelazni otpor i u nekoj meri anulira te silne zahteve malog unutrasnjeg otpora. Linearca to ne zanima.

2200uF na ulazu je dovoljno ili dva puta toliko je prekovise nego dovoljno, besmislen je i otpor i dodatni kondovi, mogu se beskrajno i besmisleno dodavati, ali ne mora uvek netehnicki potpis da ima.

Pazi na taj donji grec na - naponu.

Na izlazu od 220 do 1000uF i pesma, blok kond na izlazu moze i jedno 220nf...i ne preterivati sa nebitnim stvarima, regulator ima svoj nivo regulacije, nece to beskrajno dodavanje kondova popraviti vise nego sto jeste.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

chrome-extension://efaidnbmnnnibpcajpcglclefindmkaj/https://frank.pocnet.net/other/sos/TexasInstruments_TheVoltageRegulatorHandbook_1977.pdf

Negde imam Nacionalovu, malo noviju, iz 80-ih, ali je ova sasvim.

Sustina optimalnosti je 1500uF za 1A kod linearaca sa komparatorom, sto bi za 1,5A bilo oko 2200uF, moze se to malo uvecati, ali sa raciom i ukusom.

 

P.S.

Manji ripl imaju sa vecim unutrasnjim otporom, a narocito je komendija kada se stavi RC filter i prica o lowesr.

Low esr je odlican za prekidacke regulatore da moze da isporuci brzu strujku, i da se manje greje...na nekoliko desetina herca, nema brzih struja kao na 40kHz

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa ova 4 Nichikona 2200uF/35 koje sam vec kupio imam savim dovoljno mesta da sve upakujem, mogu da izbacim dva ako je bolje, al kad vec imam ?

 

Ok sad smo ovde negde, ako sam dobro upratio ovo bi bilo sasvim dovoljno sto se kondenzatora tice ?

 power.thumb.png.cddf813c8cd78706585074acbecf403e.png

 

 

 

 

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odabrati pravu poziciju, rutiranje i debljinu vodova je nemala stvar, na toj muci se poznaju junaci a ne u besmislenom preterivanju.

chrome-extension://efaidnbmnnnibpcajpcglclefindmkaj/https://media.searchelec.com/specshee/NATIONAL/NationalSemiconductorVoltageRegulatorHandbook1980_text.pdf

Iz ove sam ja ucio, bice malo razocaravajuce stedljiva po pitanju milifarada, ali ko voli neka izvoli.

I znam, hobi nije inzenjering i racionalizacija, ali nema gusta ni u odlasku predaleko od granica racionalnosti

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 55 minuta, Zen Mod reče

sto mu ne rece da stavi 33mF/35V ispred i 33mF/25V posle reg chipa?

Ima vremena za sve. Moram da vidim šta kaže Sparkos za te njiove regulatore, nisam stigao još da pogledam. Njih niko još nije pazario od poznatih, koliko sam upućen.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 50 minuta, Zen Mod reče

dosta ti je 2200uF ispred i 100uF posle

kao sto rekoh, u konkretnom slucaju bitnije je korektno rutiranje vodova pcb od svega ostalog

ako to nije ok, ne spasava te ni supercap iz auta, cak sta vise, povecanje kapaciteta povecava problem  loseg rutiranja

Zene na onim LM317 pcb za grejanje cevi koje si objavio - vidim dva kondenzatora.

Koliki su kapaciteti u pitanju ako nije tajna ?

Pitam za sebe jer cu vrlo moguce kopirati tvoj dizajn za moje potrebe, ako dozvoljavas, naravno.

 

P.S. Izvinite za off.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam koliku kmplikacuiju mouze mosfet da napravi u odnosu na moje tanko znaje ali kapiram da za pocetak mozemo napravit napajanje koje ce biti dovoljno i za mosfet sve je to mala struja kako god da okrenes.

 

Ovo je neki moj zakljucak iz dosadasnje price, ovo bi trebalo sve da prokrije ?

Da li su diode zastitne neopdne ?

power.thumb.png.9f2bba6e78e6e219e51540b097df691e.png

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aman Nixie

ja napisah, necu ponavljati.....hocu odgovoriti ako neko upita smisleno, ali ubedjivati necu

@krca44

oni regovi su namenjeni prvenstveno za jedan komad ECC/PCC88 , struja reda velicine 300mA

veci kondovi su 1mF, mali je 10uF (u paralelu sa set otporom na 317)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...