Jump to content

HC Citation 12 mosfet


Zbora

Preporučeni Komentari

Brzina ne znaci, jedino ako ti zafali malo vise od pola volta pada napona na nekom sotki grecu.

Jos da dodam, low esr mogu na nekim LDO regulatorima da izazovu oscilacije, pa se kod njih pazi da se ne dodaju keramicki(obicno smd koncepcije) kondovi ili lowesr elkici.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, vladd said:

Ja bih te crvene topove završio odmah tu kod elkića. 

Kako sam ja Zena razumeo jos kad smo radili probnu na verobordu, Ideja je da set pin ne bude na trasi mase vec na izlaznoj tacci, To sigurno ne moze skoditi , zato idemo ovako.

 

1 hour ago, NIXIE said:

Ma idemo custom plocicu tako bih najvise volem imam ja neku svoju zamisao de cu i kako fizicki to da smestim... :)  

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 43 minuta, Zbora reče

Ma idemo custom plocicu tako bih najvise volem imam ja neku svoju zamisao de cu i kako fizicki to da smestim... :)  

Ma ok samo skrećem pažnju da postoji gotova PCB i odgovarajući ladnjak za siću. Za ove što neće da se muče. :grino:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema 'leba bez muke i motike :) 

 

Ako uspem da zavrsim ovu avanturu sa preampom, ostace mi na kraju da sredim i PCB od ampa jer je unakazena, tako da muke sa ovim mora biti , usput cu valjda i nauciti nesto.

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj brod je otplovio :)

U startu sam krenuo nekim drugim putem, malo mi je kasno , mislim da ova fizicka postavka nije tako losa pa mi je lakse da se drzim osmisljenih rasporeda, ne lomi mi se glava ponovo oko mehanike osovine za pot itd. 

Idemo one step at the time, sve zasebno bez da se manja postojeca koncepcija rasporeda koji je sada... ne mogu da lomim glavu oko toga ponovo.

Ako bude mogao eventualno preamp na ovu plocicu sto sad radimo ... al to je sledeci korak kad zavrsim pwr.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 9/3/2022 at 11:47 PM, Zbora said:

Posto smo resili kapacitivnost ostaje jos ovi grecevi, da ostaju oni ili da ubacim shotki kad vec imam mesta ?

Po mom misljenju pogresno je koristiti dva greca u tom rerlativno slabom ispravljacu odnosno napajanju , dovoljno je jedan jer tako ima upola manje ispravljackih dioda koje `skljocaju` pri radu i tako unose prekidacke smetnje u preamp uredjaj .

power.png.e6debbdbfc6926e1c77369288bd0278a.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...