Jump to content

HC Citation 12 mosfet


Zbora

Preporučeni Komentari

Nixie - si ti voljan da to odradis ZBori?

(rece mi na PP da bi radje da mu to neko vicniji uradi)

ono sto pomenuh, ili slicno, da mu prosvira komplikacija

honorar ugovarajte .... 

 

 msm, samo pod uslovom da mu ne ugradis Aikido unutra :rofl: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 hours ago, Zen Mod said:

gde su mu JFets?

nesto mi ne deluje da rastu na trafici

Rastu ti Jfetovi, ali samo tamo gde je pogodna klima (kod Neleta u SAD i tako to) :laugh1tooht:

Izvinite za off, ali kakvi smo mi diy-eri ako oma ne predlozimo neke egzoticne biljke, ovaj komponente, a zasto ne i neki cevni buffer... :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Hvala NIXIE, Zen

Cim isprobam ovo sa uzemljnejem javljam, 

Ako ne radi idemo sa novim. U medjuvremenu da mi otklonite sumnje

posto trenutno imam dva napajanja 

1. Da li je čoper upotrebljiv kao napajanje za ovo ?

2. Sema sa LM317/337 koju sam izbudzio za probu je ova, samo sto ima dva greca i svaka dioda u grecu je prespojena sa 100nF paralelno svih 8

   jel to ok?

 

Snimak ekrana 2022-02-07 125739.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovome sa šeme fali centralni izvod sekundara trafoa koji se spaja između prva dva elektrolita 2200uF. Ako imaš dva greca i dva odvojena sekundara onda ne može zajednički GND, nego se vode posebno dva GND sve do izlaza, i tu se spoje u central GND. Ako napajaš sa čopera, recimo 2 po 20V, onda grec ne treba, a vodovi uzemljenja idu opet zasebno do izlaza.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne ne nisi me skapira, Suko > čoper > preamp

U varijanti sa čiperom nema nicega izmedju varijanta sa LM317/337 je potpuno zasebna, u testiranjo koristo sam jednu i drugu varijantu ali ne istovremeno.... :)

 

 

sada imam dva napajanja i subjektivni osecaj da sa coperom radi bolje....

 

Varijanta sa trafom je privremena, prebudzio sam je od plocice na kojoj sam pravio Apex PSU, ova gore koju sam naveo.

A čoper je nov, kupljen gotov.

 

 

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mani se choppera

pravi to najjednostavnije moguce, sa chopperom samo unosis citav niz novih problema

msm, ne mozes ni da poredis lose uradjeno sa trafoom - sa onako uradjeno sa chopperom

poenta je u povezivanju sasije na uzemljenje, a audio GND ide na sasiju/uzemlljenje preko NTC 

vidim da ti RCA su izolovani od sasije i to tako mora biti

ako se sve poveze/GND kako treba - bice mirno ko bubica, a jednostavnost sklopa i minimizacija i optimizacija svih vodova ce ti dati zvuk kakav nisi verovao da moze i da izadje iz OP

i jos koji trik, nirvana za malo para

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na onoj njegovoj pločici je operacioni sa nekim parom izlaznih tranzistora. Ima puno tih šema ali za slušalice, tako da mi je malo čudno. Ja bih ako to ne svira dobro uradio preamp sa OPA1612+IRF540 i tim APEX PSU. To zvuči mnogo bolje nego sam se nadao čak i sa LM317/337, a sa Miletovim shunt napajanjem još bolje. Nosao sam ga svuda, za te pare nigde se nije obrukalo. :rasta:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zen Mod said:

mani se choppera

pravi to najjednostavnije moguce, sa chopperom samo unosis citav niz novih problema

msm, ne mozes ni da poredis lose uradjeno sa trafoom - sa onako uradjeno sa chopperom

poenta je u povezivanju sasije na uzemljenje, a audio GND ide na sasiju/uzemlljenje preko NTC 

vidim da ti RCA su izolovani od sasije i to tako mora biti

ako se sve poveze/GND kako treba - bice mirno ko bubica, a jednostavnost sklopa i minimizacija i optimizacija svih vodova ce ti dati zvuk kakav nisi verovao da moze i da izadje iz OP

i jos koji trik, nirvana za malo para

 

 

Ajmo ovako batalio sam čoper,

 pricas o napajanju i uzemljenju postojece seme ili pricamo o pravljenju nove ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK, idem u Kelco po "kerefeku",

slozicu jedan 317/337 na verobordu pa idemo dale.

Ako sam dobro razumeo sema za dual reg je ok samo da se odvoje GND kroz plocicu do kraja ?

 

 

Snimak ekrana 2022-02-07.png

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...