Jump to content

Yamaha C4/M4 kombo


Srecko

Preporučeni Komentari

To je savremenija i znacajno skuplja konfekcija od ove iz naslova...

80W AB klase za 3500 funtica nov, ovaj "kao nov" za koliko pise...sa cipampom na riaa, sa ...ima obilje konektora, moram da priznam..,to mu ozbiljno vadi cenu :D  

Za to stvarno mora da budes nekakav ljubitelj, i pride, obavezno sklon bacanju para, ne trosenju, nego bacanju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

MA ne gledam ja Srecko kako se zove, to se posebno placa, ja ocenjujem prema izradi a ne prema ovom lazou iz filmica...Badass keramicki izolatori kastom pravljeni to mora da kosta...

Pa kosta puno, za neobavestene ljubitelje. 10$ 100kom

https://www.aliexpress.com/item/4000236098586.html?spm=2114.search0302.3.85.6a8813f7IevuRf&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_0,searchweb201603_0,ppcSwitch_0&algo_pvid=9d3f864f-d887-43d7-a5eb-a338f2ba451e&algo_expid=9d3f864f-d887-43d7-a5eb-a338f2ba451e-12

 

Previse je tu brendomanije i marketinga, ali i zicica i sminkice...sto je tako kako je, neka placa ko voli ili ne zna sta placa...mislim pricanje price...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

57 minutes ago, Srecko said:

Zbog vas mrzitelja Naima tačno mi dođe da ga u onom drugom životu kupimemoji16.png.

ne čekaj drugi život, pozovi čoveka da ti dođe sa ampom i slušaj...samo će ti se sve reći

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dok Mika na onom duplo zapečaćenom delu foruma ne bude proglasio da se mogu primati posete i ići u posete, ništa od takve kupovine[emoji16].
Samo on-line[emoji16].
Naravno da sam čitao o Naim Supernait 3 puno.
Ogroman broj ljudi po forumima misli da je napredak 3 u odnosu na 2 samo u Phono sekciji te da kome to ne treba nema smisla da prelazi na 3 sa Supernait 2.
Suština je druže @crni. da čitajući sve to počinjem da mislim da su Naimovci sekta. Razumem u Engleskoj, radi se o njihovom proizvodu a oni su nacionalno jako arogantni, ali moram da priznam da mi nije jasna zaluđenost Naimom na drugim krajevima planete pa i kod nas.
Ne mogu svi biti ludi.
Sigurno da tu nešto ima (da je u pitanju kvalitet neki).
Lično, slušao sam nekoliko dana Supernait 2 sa Harbeth Super HL5 Plus.
Odlično, nema šta, ali ja kažem isto tako i da je moj Quad 405 II odličan pa i nisam neki meritoran ocenjivač.
Sigurno je da je Supernait 3 preskup i da bi mi bilo žao da dam toliki novac za njega.
Mislim da je bar duplo skuplji nego što treba.
Što se tiče mog budućeg pojačavača.
U prvom koraku razmišljam o 2 alternative.
1. Hegel Rost ili Hegel H120 (2X75W).
Za moju sobu od 20 kvadrata, tiho slušanje 60-80 db glasno, sa 2-2.5 metara udaljenosti, za load između 2 I 16 oma; više nego dovoljno za moje Harbeth M40.1, jer bi moglo za ne daj Bože i 103 db da se istera.
2. Rega Elicit R, jednodusno svi po forumima kažu, izuzetno je pojačalo.
Darlington shema i emuliranje, "A Class" uz kažu izuzetan MM Phono učinili su Regu izuzetno traženi pojačavačem.
Kada se zna da je oko 2.5 puta jeftinija od Supernait 3 uz veoma upitnu razliku u kvalitetu (ako je uopšte ima jer Naim polarizuje ljude tj. neki ga vole a drugi ga mrze, dok Rega Elicit R svi dapače vole) jasno je da je Naim Supernait 3 loš izbor i da bi bila greska kupiti ga pored npr. Hegela i Rega.
Naravno to uopšte ne znači da ja na kraju neću napraviti upravo tu grešku[emoji16] i završiti sa Naim Supernait 3.
To bi bio čak jedan od bezazlenijih idiotluka koje sam činio[emoji16].

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

citajuci, ja dolazim do zakljucka da Srecko previse cita :)

 

pustiti lepu muzikicu, caj u samovar, dobra knjiga 

 

ihaj, kakvi naimi i egeli

a kad prodje ova frtutma, na bicikl i reket u torbu

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ne bih imao nista protiv takvih brend zajednica, cak bih podrzao situaciju da svakom novom clanu ekipa dodeli svako po 10$ ispomoci za kupovinu "sektaskog" uredjaja, nije puno za zajednicu a znacajno je za pojedinca :) ...i za brend...

Nema tu nesto pomoci pricom ili hvaljenjem, ili se zna sta se hoce, ili ima jasnih i objektivnih dokaza, i jasne i subjektivne ocene, a u cestim vrlim slucajevima vrvi od lazi preterivanja, nekorisnog i nekonzistentnog subjektivizma tudjih usiju i prostora, cak i da se zanemare ostale vestine prenemaganja. 

Zvucnici vole cistinu, snagu i brzinu kod pojacala, ali sto se snage tice ona ne treba da bude apsolutna, vec prilagodjena, dovoljna za savladavanje impedanse i smirivanje zvucnika...

To sve i na papiru i u realnosti ima Hegel, narocito onaj H190, koji je cak i jaci, veci i sposobniji od ovog supadupanaitverzija 3 , brzi, jaci, tezi, veci damping faktor, ima i strimer, dac...i to za manje para...mozda je znacajno manje arogantan :) 

Da kazemo da se ne moze bez marze i bez placanja brenda, to je plus na cenu ako se ne zeli neko svajsovanje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

istorijski gledano, pored Peter Walker-a bese tu jos nekolicina konstruktora istog nivoa uspesnosti i kompetencije, ali vecina njih nisu tako poznati (niti su bili vlasnici firme kao PW)

 

mozda ce biti lakse da navedem firme ...... Garrard, Goodmans, Vitavox,Radford, ajde i KEF, ajde i Magnum,Tannoy........ ma dosta ..... msm, zna se sta je kod Gordoga Albiona bio pravi inzenjerski rad, a sta je hohstapleraj

 

Naim je generalno korektan , ako izuzmemo par zvanicnih izjava i stavova koje se granice sa debaklom ........... a ono sto im cini medvedju uslugu je militantnost sledbenika

:smesna:

 

za Hegel nemam komentar - ne znam ama bas nista, sve sam nocas propustio :Viannen_loungelizard:  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

citajuci, ja dolazim do zakljucka da Srecko previse cita [emoji4]
 
pustiti lepu muzikicu, caj u samovar, dobra knjiga 
 
ihaj, kakvi naimi i egeli
a kad prodje ova frtutma, na bicikl i reket u torbu
 
Potpuno ste u pravu.
Neverovatno mi nedostaje tenis.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nismo mi krivi nego te Yamahe koje niko nije slušao i nema nameru[emoji16].
Slusao sam taj kombo. Cak i sa JBL 250 Ti Limited Edition. Snagas i moze da prodje za neke zurke ili kafice. Preamp mi se nije dopao. Mislim da su za svoje japansko trziste radili bolju verziju istog snagasa. Otuda i moj komentar.

Kad je vec takva situacija sa zvucnicima, prodavali su clanovi foruma one monoblokove po Pass semi. Pravio je@bokiooo7. To je sigurno bolje od toga sto gledas, a i jeftinije. Izgleda boli glava. Ili veliki zvucnici i manje pojacalo (uglavnom bolji zvuk) ili manji zvucnici a mrge od pojacavaca.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Srecko reče

Nismo mi krivi nego te Yamahe koje niko nije slušao i nema nameruemoji16.png.

Je li Okibokis još aktivan na forumu?
Zvoni mi da je on imao (ili čak i još ima?) Yamahu M4.
Možda bi dobio poneku info od njega ili čak i šansu čuti pojačalo uživo.
Na audiokarma forumu ima podosta poštovatelja starih Yamaha.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, Srecko said:

Dok Mika na onom duplo zapečaćenom delu foruma ne bude proglasio da se mogu primati posete i ići u posete, ništa od takve kupovineemoji16.png.
Samo on-lineemoji16.png.
Naravno da sam čitao o Naim Supernait 3 puno.
Ogroman broj ljudi po forumima misli da je napredak 3 u odnosu na 2 samo u Phono sekciji te da kome to ne treba nema smisla da prelazi na 3 sa Supernait 2.
Suština je druže @crni. da čitajući sve to počinjem da mislim da su Naimovci sekta. Razumem u Engleskoj, radi se o njihovom proizvodu a oni su nacionalno jako arogantni, ali moram da priznam da mi nije jasna zaluđenost Naimom na drugim krajevima planete pa i kod nas.
Ne mogu svi biti ludi.
Sigurno da tu nešto ima (da je u pitanju kvalitet neki).
Lično, slušao sam nekoliko dana Supernait 2 sa Harbeth Super HL5 Plus.
Odlično, nema šta, ali ja kažem isto tako i da je moj Quad 405 II odličan pa i nisam neki meritoran ocenjivač.
Sigurno je da je Supernait 3 preskup i da bi mi bilo žao da dam toliki novac za njega.
Mislim da je bar duplo skuplji nego što treba.
Što se tiče mog budućeg pojačavača.
U prvom koraku razmišljam o 2 alternative.
1. Hegel Rost ili Hegel H120 (2X75W).
Za moju sobu od 20 kvadrata, tiho slušanje 60-80 db glasno, sa 2-2.5 metara udaljenosti, za load između 2 I 16 oma; više nego dovoljno za moje Harbeth M40.1, jer bi moglo za ne daj Bože i 103 db da se istera.
2. Rega Elicit R, jednodusno svi po forumima kažu, izuzetno je pojačalo.
Darlington shema i emuliranje, "A Class" uz kažu izuzetan MM Phono učinili su Regu izuzetno traženi pojačavačem.
Kada se zna da je oko 2.5 puta jeftinija od Supernait 3 uz veoma upitnu razliku u kvalitetu (ako je uopšte ima jer Naim polarizuje ljude tj. neki ga vole a drugi ga mrze, dok Rega Elicit R svi dapače vole) jasno je da je Naim Supernait 3 loš izbor i da bi bila greska kupiti ga pored npr. Hegela i Rega.
Naravno to uopšte ne znači da ja na kraju neću napraviti upravo tu greškuemoji16.png i završiti sa Naim Supernait 3.
To bi bio čak jedan od bezazlenijih idiotluka koje sam činioemoji16.png.

slažem se da je supernait 3 mnogo skup, ali skupi su i tvoji zvučnici, šta da ti radim :) 

to da je samo unapređena fono sekcija, a nije samo ona, ti odgovara jer eliminišeš kupovinu gramofonskog preampa, a to te svakako čeka kad se odlučiš da aktiviraš lp12

e sad da se otkačim malo naima i da pređem malo na regu koja te takođe zanima

da, dosta jeftinija i ima sjajan fono, dobila neke silne nagrade i siguran sam da bi bila sjajan partner harbethima, mojim i super hl5, ali sa tvojim...moraš da probaš

slušao sam staru elicit i to svira baš dobro, ali mišljenja sam da tvoji zvučnici traže ne manje od supernaita...(supernait 2 i 40.1 sam puno puta slušao u onehifiju, meni je to fantazija...kapiram ljude kojima se to ne sviđa, znam zašto, ali za mene je to nebo, volim takav zvuk)

još jedna stvar, naim će se kasnije lakše prodati od rege, naročito lakše ide u nekoj kombinaciji menjanja/doplate

na kraju yamaha

500-600 evra starudije...možda dobro svira, ali sigurno ne bolje od onoga što imaš...šta će ti onda? još jedan srednjovekovni uređaj na polici? refrešuj, prepravljaj, popravljaj, šalji ovom-onom... nisam siguran da ti je to potrebno

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zasto se odomacilo to 500-600 evra za starudije i mozda ce da sviraju a 3000 do 5000 za novotarije i mozda ce da sviraju. :) 

Vise se veruje pricama i citanju nego bazicnom kvalitetu ...

 

Za preko 3000 dolara funti i evra treba da bude bar dual mono ako je u AB klasi, da ima bar dva para a mozda i tri para izlaznih, da osim napona omoguci i struju. Da li pojacavac treba da ima 432 ulaza pa pride dupliranih da glume profi spravu jerbo je to deo mode, stvar (ne)ukusa. Kiceraj, po meni

Sving napona na izlazu je neobicno bitan za Harbethe, imaju poganu impedansu na oko 60-70 Hz, kako kaze dijagram(zacudjujuce los sveukupno)

https://www.stereophile.com/content/harbeth-p3esr-loudspeaker-measurements

https://www.stereophile.com/content/harbeth-super-hl5plus-loudspeaker-measurements

I to su bazicni preduslovi a ne ime pojacala, golf 2 sa velikim gepekom, popularnost u nekoj grupi...itd..treba dati usrednjenu godisnju platu Srbije na praznu pricu, a posle spravu lako ili tesko drzati na trzistu...staticno ili uz slusanje?

Elem

Da je impedansa nesto nize, mozak bi sintetisao drugi + treci harmonik u bazicnu frekvenciju, pa bi neka slusanja vestine izrade zvucnika i harmonije sa pojacalom, imala vise efekta pri odabiru sire palete pojacavaca, ovako, izbor se suzava na preko 150W na 8 oma(po standardu) koji mogu na 30 oma pojavne impedanse da isporuce jedno 30-40W..da bi bas bio definisan , cvrst i dovoljno nizak da bude fascinantan...

Nasilno slusati neke slabunjave je samo zabava, nema tu impresije, niti takav pojacavac moze da izvuce nesto novo i neobicno iz Harbetha...

I to je jedan od razloga brojnih gubljenja vremena slusanjem i losih utisaka.

 Losih kazem jer su opste neupotrebljivi kao informacija, to kao se neko proveo u druzenju lepa licna stvar...

Zato su merenja sprava bitna, kao smernica, a slusanjem se moze potrositi uludo nekoliko zivota bez korektne sinergije ili korisne informacije...naravno kome treba takva info, neki mozda vole ostanak u svetu maste... :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

meni nije jasno kojom vestinom neko moze da namota torusni trafo od 600 vati - i da on ne zaraci bar 1T okolo po kutiji... a tu je na 10cm predpojacalo.... 

nema nikakav oklop .... pregradu - neki super odbijač magnetnog polja.... šta znam.... nego ja se obradovao da ima USB prikljucak - kad ono nije 
DAC  nego pojacalo ima svoj Firmware koji mozes da apgrejduješ 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danas ste ustali na levu nogu[emoji16].

Ne zna se čiji je post bolji (o onome o čemu pišete) i korisniji.

Moguće je i da ste stvarno ustali na levu nogu, ne može dobro da bude kad ono što pišete potpuno razumem i odgovara onome što i sam mislim[emoji16].

Pali ste baš na niske grane, da razmisljate kao i ja[emoji16][emoji16][emoji16].

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...