Jump to content

Yamaha C4/M4 kombo


Srecko

Preporučeni Komentari

2 hours ago, Mikorist said:

Jel slušao neko hevi metal na Harbeth  i NAIM…ja jesam…
Jednostavno nije to to….:NEXT:

Harbert je za nekog da mu sviraju 2 do 3 istrumenta - da lagano sviri neka laka ambijentala i da ima najmanje 80 godina…..
Mogu samo da kažem hvaljen Tannoy….:smesna:

na bilo kojem audiofilskom sistemu hevi metal zvuči kao kurton

za tu muziku samo razglas

a srećko inače sluša metaliku, nosi kožnu jaknu i vozi čopera :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

27 minutes ago, crni. said:

na bilo kojem audiofilskom sistemu hevi metal zvuči kao kurton

za tu muziku samo razglas

 

Ne znam šta podrazumevaš pod audiofilskim sistemom. Na dobrom sistemu HM zvuči odlično, kao uostalom i svi žanrovi.

Kao i sistema za kučnu varijantu i razglasa ima raznih.  I onih koji rukuju njima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Problem je sa HM sto zasiti prostor brzo i lako, za razliku od mlake kake i zenskih glasica...

E sad, dobro odmeren sistem bez tretmana prostora je druga prica, ni to nije receptura uspeha.

Problem sa Sreckom nije sto ne vozi copera, nego sto ga mrzi i da pomeri zvuje par cm :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, vladd said:

Problem je sa HM sto zasiti prostor brzo i lako, za razliku od mlake kake i zenskih glasica...

E sad, dobro odmeren sistem bez tretmana prostora je druga prica, ni to nije receptura uspeha.

Problem sa Sreckom nije sto ne vozi copera, nego sto ga mrzi i da pomeri zvuje par cm :D 

srećko ti je čovek kad nešto odluči tu odluku betonira

znači, zvučnici uz zid, police ne menja, tv ne dira, ukrase i slike na policama ne pomera i zdravo...kako zvuči da zvuči:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@prophet sve sam odlučio već i rešio.
Harbeth M40.1 su main zvučnici. Quad ESL 63 su već u drugoj sobi (B sistemu kako neki kažu a možda odlučim i da ih prodam kad prođe korona jer sada ne primam posete niti idem u posete).
Sva ova moja pitanja su vezana za Harbeth a Yamaha me čak ni ne zanima kao potencijalnog kupca nego pristojno izgleda i vidim nude je na KP a ništa neznam o tom kombu.
Dakle biće nešto od sledećeg: Hegel 150 i više W (u prvom koraku možda Rost ili H120) , Rega Elicit R, Naim Supernait 2.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, zasto ne probati Aery amp koji pravi Paka iz Vrsca. To dosta dobro radi sa najvecim Magnaplanarima.
Prost je razlog. 67 godina mi je i odavno sam shvatio da sam konačan.
Sin mi ne živi u BG i kad bude prodavao ono što bude ostalo iza nas to će ići preko advokata a DIY stvari nisu pogodne za tako nešto.
Zato sam i odustao od DIY koji obožavam i koji definitivno za manje para daje mnogo više.
Pakin pojačavač je neko prodavao na KP upola cene i.....
Stran rezon pogotovo za ovaj DIY forum, ali svi živimo različite živote.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo iz razloga sto smo svi konacni treba najbolje i najkvalitetnije iskoristiti vreme.

Hi Fi nije dobar kao ulaganje tj investicija. Sluzi za licni uzitak.

Na kraju krajeva, svaki uredjaj u momentu izlaska iz radnje gubi na vrednosti. Retki su izuzeci. Ako posmatras iz tog ugla, veoma je upitno na cemu se gubi vise novca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pokrenuo sam novu temu o profesionalnim pojačavačima u HiFi upravo zbog njegovog stava.
Allan Shaw (I Klippel) otprilike kaže (prepričano).
Testiranja i merenja performansi drajvera i celih pasivnih zvučnika su kompleksna i zahtevaju signale kompleksnije od muzičkog signala. Ako Pro pojačavači zadovoljavaju takva ispitivanja onda će sigurno svaku muziku odsvirati kako treba (ne kako se nekome sviđa). Te zato QSC, Samson i slični sigurno mogu njegove Harbeth (ja se pitam sto ne i druge) pogoniti sjajno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo iz razloga sto smo svi konacni treba najbolje i najkvalitetnije iskoristiti vreme.

Hi Fi nije dobar kao ulaganje tj investicija. Sluzi za licni uzitak.

Na kraju krajeva, svaki uredjaj u momentu izlaska iz radnje gubi na vrednosti. Retki su izuzeci. Ako posmatras iz tog ugla, veoma je upitno na cemu se gubi vise novca.
Vaš stav, ne i moj.
Ja generalno nemam beskompromisan pristup u životu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

40 minutes ago, Srecko said:

Pokrenuo sam novu temu o profesionalnim pojačavačima u HiFi upravo zbog njegovog stava.
Allan Shaw (I Klippel) otprilike kaže (prepričano).
Testiranja i merenja performansi drajvera i celih pasivnih zvučnika su kompleksna i zahtevaju signale kompleksnije od muzičkog signala. Ako Pro pojačavači zadovoljavaju takva ispitivanja onda će sigurno svaku muziku odsvirati kako treba (ne kako se nekome sviđa). Te zato QSC, Samson i slični sigurno mogu njegove Harbeth (ja se pitam sto ne i druge) pogoniti sjajno.

Pa ne ide to tako prosto. Lepo bi bilo al' ne ide.

Profi pojacavac mora da zadovolji neke druge parametre, plus snaga, a za kvalitet i utisak, pomeranja instrumenata u prostoru, iliti suvoparno faza signala, sluze DSP procesori na miks pultu...ukratko. Oni ce da upeglaju grbe i zvucnika i pojacavaca i razliti zvuk u prostoru, oni ce skretnicama dodati potrebna kasnjenja, toga nema promenljivog na pasivi, kako je tako je.

I neki hajend izvodjaci radova su krenuli stopama mikrofona u povratnoj sprezi, posto od samog signala na zvucnicima ocito nema neke korekcione vajde, kada prostor ili vise slusalaca mogu da imaju veci uticaj nego kvalitet ampa.

Ne teba meriti zvucnike ili ici tim stopama manito, dovoljno je znati okvirni info i imati smernice u koracima nadalje, ka motoru, tj pojacalu.

I kada se kupuje auto, pita se jel' dizlo ili benzinac. :) ne seda se samo da se provoza, te koliko razvije, eto dobro vuce, te lepo lezi u krivinama i koci, a valjda ce baja na pumpi znati sta da sipa...

Ne treba mu ni odmah ubacivati biturbo i spojlere, ali valja znati sa cime se raspolaze... :) 

Naim je ociti NEXT, jednostavno to pojacalo ne zasluzuje paznju, iz vise razloga(kada me teraju kratko da kazem ja bih rekao dilojt fus & kic), a najveci je da ne pruza  i nece pruziti onaj stepen placene radosti, na Harbethima...i da se ne spomene da bi neke DIY verzije solidno posramile doticnog, nebitno...e sad, koga brend drazi, za njega je to cista erot'ka... :D 

Ima neke naznake izrade i lahkog preterivanja koje bi se nazvale obicajnim u hiendu, ima i esnafskih brljotina(i lakih i teskih), ima i audiofilskih, ciponje no-no, tantali no-no, suma sumarum je konfekcija u limeno kutijce...za bezobrazno masne novce...po svim merilima.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima




Allan Shaw (I Klippel) otprilike kaže (prepričano).
Testiranja i merenja performansi drajvera i celih pasivnih zvučnika su kompleksna i zahtevaju signale kompleksnije od muzičkog signala. Ako Pro pojačavači zadovoljavaju takva ispitivanja onda će sigurno svaku muziku odsvirati kako treba (ne kako se nekome sviđa).

@vladd nemojte samnom da polemišete.
Od mene ste svetlosne godine stručniji ali (ne ljutite se) ne verujem da ste od Klippela (inženjerske armade koja stoji iza onoga što Klippel objavi) i Allan Shaw iza koga je Harbeth.
Ne istupaju oni kao pojedinci budite sigurni.
Znači treba da napišete zašto ovi njihovi stavovi nisu u redu.
1. Signali koji se koriste pri testiranju drajvera i zvučnika su mnogo kompleksniji od samog muzičkog signala koji god žanr da je u pitanju.
2. Pro-laboratorijski pojačavači koji se koriste pri tome zadovoljavaju sve uslove testova što znači da bez problema će zadovoljiti i u reprodukciji inferiornijeg-muzičkog signala.
3. To što dobijate upotrebom pro pojačavača-repridukcijom je najvernije što možete dobiti i nije nužno da Vam se dopadne jer je cilj visoka vernost reprodukcije.
Znači biramo Visoka vernost vs. Visoko dopadanje[emoji16] (objektivno vs. subjektivno[emoji16]) .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prosto receno:

Ono sto je dobro reprodukovano ne moze da vam se ne dopadne koliki god laik bili.

Ono sto je neadekvatno reprodukovano laiku moze biti dopadljivo.

Mozda su vama A. Shaw i ekipa iz Harbeth etalon objektivnosti? Za mene nisu.

Nisu to losi proizvodi daleko od toga. Ali ni ne zavredjuju da ovoliko tupimo tastaturu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Opet, niti je jednostavno niti polemisem, samo iznosim svoj stav, polemike tu nema, posto resenja problema nema bezbroj i ima bezbroj :) 

Oni manipulisu sa nedefinisanim detaljima, nalik kvantnoj mehanici, spomenu neko skoro, pa me asociralo. Elektron je talasni oblacak dok ga ne gledas, a cestica cim ga osmotris.

Tako i ova njihova prica. 

Poenta je u profitu, signali jesu slozeniji, ali pojacalo koje bi ih sprovelo pojacane, ne bi imalo suludi profit. Pro lab pojacavaci imaju druge probleme, impedanse potrosaca. Godinama je bila muka kod mene u labu dok se nije definisala impedansa plazme, u rf zoni, fabricki i lab linarci su za 50 oma, a ne i za 1-2 megaoma, npr..

A to je jos daleko, mozda pola puta do ekspresije zvuka.

I u profitu se sazimaju sve tri stavke, oni prosto zele da osnaze trziste ofarbanog zvuka jeftinim trikovima u pojacalima i finom zaradom...to je zona gde je DIY recimo posten, bar prema sebi i svojim teznjama.

Jeftini trikovi, novinarski podrzana low level izrada, beskrajna blebetanja o nekim lepotama zvuka, utuvljivanja sugestija  koje se MORAJU cuti inace nisi "ono" u hobiju, i sveopsta manipulacija potencijalnim zapadnim kupcima, neukim, povodljivim a sa dobrim fondovima.

Pretece me @prophet, kratko i jezgrovito... :) 

Finalni dobar zvuk je sinergija korektno pojacanog signala izvora, harmonije doticnog ampa sa pretvaracima zvuka i njihovim mukama i problemima u prostoru...kako ce se doci do tog resenja, stvar je akcije pojedinca koji to zeli, a ne velike prazne price po casopisima ili trik pitanja po forumima...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...