Jump to content

Project Shurak


Aleks

Preporučeni Komentari

:D

Zwei spule abgeschlossen!

20200408_202802_resize_42.jpg

DC otpor po 3.8 oma, nisam uspeo da namotam po 104 navojka... mislim da to može samo u fabrike, ili ko je profesionalni da mota zvučnjaci što se bave. Msm, verovatno bih iz N-tog pokušaja uspeo, ali i ovako imaju po  90 namotaja - O.K.

Korpen ready

20200408_202835_resize_9.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ene strana ispred, za ko čita ima.

Materijal star skoro kolko i elektrika, iliti back to basics, al sa laser :D

On 3.4.2020. at 0:21, Aleks reče

onda će se vrlo verovatno pokušati i sa opcijom rezanja centratora od 0.5mm pertinaksa (po ugledu na Bin/Cube/ono staro od vremena kako je bilo). Već sam kontaktirao mog laser-mena iz Niša, kaže nije nikad radio sa bakelitom pita jel može od pleksiglasa ja kažem ne može on kaže ok će probamo.

Btw fala her Zen za predlog da ga režemo - msm, ja sam hteo da probam, al reko sad izolacija, da se majem ručno, itd... Ma kaki. Reši se sve u 6 dana (uključujući vikenad).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala :)

Ma, normalan čovek bi nabo neke Visatone sa KP, Vife, ili pak one 12" Videoton basove,

al eto, desilo da je od nečega ostalo ovo magneta i korpi, plus dosta slobodnog vremena, pa stoga, dabome.

A i da se nauči nešto novo :) 

.......

A sad ono što se najviše čekalo :spiteful:

Dosta ljudi zna kako teče ovaj proces, a za one koji nisu nikada radili re-cone, ili sastavljali ovako nekakvu ludost, preporučujem fantastičan video: https://www.youtube.com/watch?v=x6CCrLz-Zts

Jedna specifičnost OVIH drajvera: u  originalu tu su bili neki Ei centratori mekši dosta, međutim pocepalo se to.. Kao što rekoh na page 1, prvi put sam ovde video to rešenje, verovatno da bi se uštedelo na kalupu za proizvodnju korpi, pa onda ubace ovako plastičan prsten koji radi za pliće bas membrane, a onda je verovatno bilo "daj kad već stavljamo prsten da dodatno stabilizujemo sa još jednim centratorom". Jer prosto ne mogu da poverujem da je tako zamišljeno da bude originalno, mada šta ga znaš od naših iMženjera? :D

Pošto je dosta mekši ovaj pertinaks custom centrator od onog kupovnog, ne bojim se da stavim tako 2 kom i ispoštujem Ei dizajn. Ne može da škodi, definitivno.

I to mu je to tako dabome enough talking some pictures:

20200410_080541.jpg

20200410_080507.jpg

20200410_080520.jpg

20200410_080527.jpg

Pa drugi:

20200410_084846.jpg

20200410_084902.jpg

20200410_084851.jpg

20200410_091548.jpg

:crazyrocker:

20200410_091557.jpg

Ene ga napolju, suši se na promaji....................... ne umem da sačekam da ga isprobam (neizdrž pali vatru), al moram . . . . .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 4/9/2020 at 9:37 AM, Aleks said:

:D

Zwei spule abgeschlossen!

20200408_202802_resize_42.jpg

DC otpor po 3.8 oma, nisam uspeo da namotam po 104 navojka... mislim da to može samo u fabrike, ili ko je profesionalni da mota zvučnjaci što se bave. Msm, verovatno bih iz N-tog pokušaja uspeo, ali i ovako imaju po  90 namotaja - O.K.

Korpen ready

20200408_202835_resize_9.jpg

Telo kalema je od limenke, a ovaj zeleni sloj je neki papir? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E vidiš, odlična je ideja sa tom limenkom, da se iseče parče i stavi kao prsten, tj shorting ring, na pole piece

U suštini umesto ovog bakarnog na slici:

http://aespeakers.com/wp-content/uploads/2015/08/T-yokes-feature.jpg

 

ali ne verujem da je moguće to uraditi precizno da ne landara i ne smeta kalemu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eej, video sam to - Koja spomenuo u postu #10, iščitao i teoretski odavno kako to i šta..  da, Acoustic Elegance je to napravio beskompromisno (celom dužinom PP), i nije da nisam hteo - proveo sam jedno 45 minuta tražeći kakvo što od bakra po dvorištu (a ovde ima svašta od svačega), i zamalo se nisam skroz obradovao kad sam našao parče bakarne cevi - ostatak od uvođenja etažnog grejanja - ali avaj, 35mm spoljni prečnik, unutarnji 34 koma 4 tako nešto, a meni pole piece 38 mm - prc.

Onda u elektro radnji videh tanak bakarni lim, i kao krenuh prema njemu, da pitam pošta... (ideja da ga zalemim), ali sam skroz odustao. Nije to to, da nešto lemim/kalemim/budževina... Kad već nije sam pole piece projektovan da to ima, ko ga šiša.

Treba to na strug, pa kažeš majstoru tolko unutrašnji prečnik tolko spoljašnji, daš 20-40e, i onda skuplji burek no tepsija... 

Drugi put :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E da, osušilo se ovo, skinut specijalni montažni držač kalema (kartonče) i ... ne kači nigde! :D   Još i svira! :D :crazyrocker:

 

Sutra žice učvršćenje, kalota, pa merenje Ts parametara - jedva čekam. Ići će verovatno i "prženje" xy sati da malo omekne vešanje pa merenje ponovo / poređenje / da se vidi kako šta... otom potom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

shorted ring mozes da napravis i kao platnu koju zalepis on top of central choke ; pogledaj one slike Tann jos jednom , vidi kako je uradjen bass a kako visoki

 

dvokomponentni lepak ce da uradi posao, nikad da otpadne, samo dobro pripremi povrsine i to je to

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...