Jump to content
Aleks

Project Shurak

Preporučeni Komentari

Eej, video sam to - Koja spomenuo u postu #10, iščitao i teoretski odavno kako to i šta..  da, Acoustic Elegance je to napravio beskompromisno (celom dužinom PP), i nije da nisam hteo - proveo sam jedno 45 minuta tražeći kakvo što od bakra po dvorištu (a ovde ima svašta od svačega), i zamalo se nisam skroz obradovao kad sam našao parče bakarne cevi - ostatak od uvođenja etažnog grejanja - ali avaj, 35mm spoljni prečnik, unutarnji 34 koma 4 tako nešto, a meni pole piece 38 mm - prc.

Onda u elektro radnji videh tanak bakarni lim, i kao krenuh prema njemu, da pitam pošta... (ideja da ga zalemim), ali sam skroz odustao. Nije to to, da nešto lemim/kalemim/budževina... Kad već nije sam pole piece projektovan da to ima, ko ga šiša.

Treba to na strug, pa kažeš majstoru tolko unutrašnji prečnik tolko spoljašnji, daš 20-40e, i onda skuplji burek no tepsija... 

Drugi put :)

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

E da, osušilo se ovo, skinut specijalni montažni držač kalema (kartonče) i ... ne kači nigde! :D   Još i svira! :D :crazyrocker:

Sutra žice učvršćenje, kalota, pa merenje Ts parametara - jedva čekam. Ići će verovatno i "prženje" xy sati da malo omekne vešanje pa merenje ponovo / poređenje / da se vidi kako šta... otom potom.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

shorted ring mozes da napravis i kao platnu koju zalepis on top of central choke ; pogledaj one slike Tann jos jednom , vidi kako je uradjen bass a kako visoki

dvokomponentni lepak ce da uradi posao, nikad da otpadne, samo dobro pripremi povrsine i to je to

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ne mora bakar - može i aluminijum... što kaže čovek od limenke da se iseče :D

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ok. Kako sad ovde da zalepim a da ne shebem nešto. Zalepljena membrana, isproban, svira...

3cm dug put do pole piece........ i da ne zakačim ništa sa strane. Hm?

Jbg, ja mislio da prsten mora oko pole piece da ide u krug, nisam znao da može i ovako (gledao baš AE drajvere)

20200411_110852_resize_4.jpg

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

A da stavim bakarnu cev ovako? Taman phase plug :D

Ili da skratim kolko treba. Msm ne može da škodi?

Bakarna cev je fi 35, pole piece je 38

20200411_111613_resize_53.jpg

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
10 hours ago, Aleks said:

Treba to na strug, pa kažeš majstoru tolko unutrašnji prečnik tolko spoljašnji, daš 20-40e,

Moze to i kuckanjem, kovanjem i oblikovanjem, mnogo je bolje nego na strugu ljustenjem..

Zamisli kada bi trubu na strugu pravili :D 

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Sad rizikuješ da nešto upropastiš, ili da nešto upadne u procep. Bolje ne diraj ništa, turaj kalotu ili phase plug i gotovo. Šta ti vredi shorting ring van kalema?

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Phase plug može neki falusoidni, ali pošto ima otvor u gvožđu magneta može i kalota, ipak je to bas driver.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ne razumete, ne pratite lepo. Ajd ponovo, al iščitati sve postove od noćas/danas.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

nije Aca ni mislio na Tann phase plug

Aco , lepi tu kalotu i uzivaj

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Mislio sam na bakarne prstene. Slike su sa Zenovog bloga, reparacija concentric tannoya, gornja slika je inward bakarni prsten za visokotonac, a donja outward za midvufer.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

vidi, supresija eddy current ti vredi ako ce da pravis extended range driver , a ovo kako je napravljeno je sve samo ne ER driver

dakle , zatvaraj kalotom i ne pomisljaj da si sta isgubio sto nisi stavljao shorting ring

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Meri parametre pre zatvaranja, pa da vidiš gde si :)

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
pre 7 časa, Aleks reče

A da stavim bakarnu cev ovako? Taman phase plug :D

Ili da skratim kolko treba. Msm ne može da škodi?

Bakarna cev je fi 35, pole piece je 38

20200411_111613_resize_53.jpg

Meni ovo liči na Acoustic Elegance TD-15H što je @grone  pazario samo da napraviš dovoljno dugačak phase plug. :D

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...