Jump to content

Fane Sovereign 15...Lii Audio F-15.....halucinacije


Mikorist

Preporučeni Komentari

palite se bez veze

nije Miki lose ni ovako ( naprotiv) nego mu se menja

msm, moz se menja na hiljadu nacina, ne treba njemu recept (-i razni), nego se on popalio za brute force FR

ono, razumem ja njega, zato su mi i pune police - kad god vidim zanimljiv zvucnjak , Pavlovljev reflex

zato ce i pravim Crven Ban 2, Lii je mala maca za to :smesna: 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Koja said:

Možda bi u Mikinoj sobi mogao da prođe fullrange kada bi se zidovi sa strana baš umrtvili nekim absorberima za srednje i visoke... Ali odobrenje ukućana za velike ružne apsorbere je gotovo nemoguća misija :D 

Ili taj Econowave, on zbog horne manje osvetljava zidove iznad 1kHz.

Ili da se otvori za nešto što ima kontrolisanu direktivnost kao Dutch&Dutch samo boli šlajpik od te varijante :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, ManicP said:

Ovo iznad je valjda zbog malih zvučnika iz kojih se puno hoće. 

Salu na stranu gde ja uvek pokusavam da se nasmejemo...

Nisam od onih koji traze puno, samo da se normalno slusa muzika a iz to da se ima prostor za igranje u diy. 

Sa malim prostorom mi raspolazemo, tako da je ovo idealno resenje za neke zelje i prohteve, bar za mene. Ako mi je tesko sa ukucanima da izbacim regal, onda je jos veci problem u takvu prostoriju natrpati hi eff kutije od koliko vec L...zivotni prostor.

Ja nemam problem sa 8 incha bass drajverom i tutnjanjem, sve je na mestu sto se toga tice. Naravno ne mrdaju se prozori kada se pusti jako, vec je to sasvim ok,...naravno spustio sam ga u ovu kombinaciju na 26hz i opet je to sasvim normalno. 

Ja ne volim hi eff kutije, dalje ne zelim da ulazim u ukuse 🙂🤗

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, ManicP said:

Ili taj Econowave, on zbog horne manje osvetljava zidove iznad 1kHz.

Ili da se otvori za nešto što ima kontrolisanu direktivnost kao Dutch&Dutch samo boli šlajpik od te varijante :D

Ti tvoji su ono beše sa hornama koje sam još ja kupio nekada davno? :) I beše možda zvuletovim Deltama, ili si ih ti kupio nove? Imaš li temu za projekat na forumu? (ako je bilo, verovatno sam čitao pa zaboravio)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

33 minutes ago, Koja said:

Ti tvoji su ono beše sa hornama koje sam još ja kupio nekada davno? :) I beše možda zvuletovim Deltama, ili si ih ti kupio nove? Imaš li temu za projekat na forumu? (ako je bilo, verovatno sam čitao pa zaboravio)

Jest, horne su od tebe :) Delte sam doterao polovne od preko i to razrađene tako dobro da sam jednu membranu malo učvrstio epoksijem.

Nemam projekat ali kutija 70L (32x32x110cm) BR 10cm tjunovan na 50Hz koliko se sećam. Skretnica nako, nije loša, ima onaj BBC dip al kad su prosvirali da mi se svidelo nisam dalje ni razrađivao. Rez je 12bB/18dB na nekih 1200Hz.

Izmenjeno od ManicP
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, shonne said:

Vi volite da vam se drmaju prozori i cela soba, kao da voz pored vas prolazi. Skandinavci vole da slusaju muziku i imaju normalan bass 😁😛

 

netacno :Viannen_loungelizard:

2 minutes ago, chakija said:

....

OB teško da će da radi OK u 13 kvadrata, kolika god veličina drivera bila.

.....

netacno :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ti hi eff, ne mogu nesto mnogo duboko da idu. Ono, sigurno postoje rezonanse kada se drma prozor. Mogu da zamislim kada bi ta mala pojacala zamenili sa muskim tipom i kada bi se to odvrnulo kako bi sve to izgledalo. Staklorezac ne gine 😁😛🙏

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, Miko said:

Takoe. I neću da odustanem. Oću zvučnik kome ne treba skretnica. Znači ništa. Kao slušalice. Neču nikakav filter iz skretnice. samo ono što izlazi iz Sissy....Čista energija. :signhere:

Miko, i za full range treba skretnica. Gde si video da ne treba :) I to je još teže da se oblikuje nego dvosistemac. I u slušalicama imaš skretnicu, bar ako su neke koje valjaju.

Takođe filter ne možeš da zaobiđeš nikako, imaš ih već gomilu u izvoru i u pojačalu. Mada tu mogu da se nazovu "aktivom". I onaj što je snimao muziku u studiju ima gomilu filtera. Čak imaš i u mikrofonu :D

Izmenjeno od Koja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, chakija said:

OB ima specifican zvuk...nekom se svidja, a vecini ne :D 

Mogu misliti kakva je to papazjanija od zvuka sa 15" u 13 kvadrata pogotovo ovako bez ikakve ploče...

Pa vecina je zadovoljna maleckim zvucnicima iznad ormana. A da li je to to - pa nije...:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...