Jump to content

Fane Sovereign 15...Lii Audio F-15.....halucinacije


Mikorist

Preporučeni Komentari

2 hours ago, Miko said:

Kao dva kuhinjska stola koja stoje vertikalno . Jok more OB :smesna:

Zavisi sta je na kuhinjskim stolovima. Moz se navuces... :laugh1tooht:

E ovako malo ozbiljnije, za malu sobu, OB nece da valja. 

Kutija za 15-ticu bi vec bila ogromna,mozda tutnji samo tako.

Zato mislim da bi mozda, u toj sobi,  12 tica u kutijama, bila najbliza normalnosti i zdravom razumu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, chakija said:

Za sobu od 13 kvadrata predlažem neki alpair 6"...imao u nekih 16 kvadrata u pencil kabinetu - i dalje se sećam koliko je suludo dobro radio. 

Secas se koji je to bio model?

10.3 mozda? Ili 10p?

Izvinite za off...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Miko said:

Pa realno bi morao da uzmem na par dana zajedničke prostorije u zgradi. Da kupim stolarski alat za jedno 500-600 evra. Pošto nemam  nikakav.

:character13:

 

 

Ako prosiris vidike i u tu pricu ukljucis mernu opremu, za spl, impedansu, trebace ti malo vise od nekoliko dana. Ipak je ovo neka vrsta ljubavi u kojoj mi usli, pa nek traje koliko da traje, samo nek je uzivanje 🙂

Videces, neke rezonanse npr mogu da se vide na graf kad meris impedansu kutije, ne samo preko spl... 🤗

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Miko said:

Pa čekaj u čemu je štos onda sa velikim drajverima ? Mogu da se kladim da niko nema sobu od 40 kvadrata ovde za 15 inča.

Znači svima vam tutnje zvučnici. :signhere::smesna:

Da bi mogli mala pojacala da prave i da vide velike zvucnjake kad slusaju muziku 😁😂🙏

Za nase prostorije po stanovima, 8 incha bass je sasvim ok. 

Dobrodosao u svet Skandinavaca Miko 😁😛

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jbte

al vam se Japanci sa svojim JBL ormarima (i Kendrick budjelara punoga) sad smejedu

mala soba, velika soba

pa kolk'a soba ispada akusticki kad strpas sluske na glavu?

soba pola kubika, a zvucnjaci panelni velicine svih zidova ukupno

msm, da ne smaram fizikalijama ( 158% cu sve naopako da razobjasnim) - bar ja imam iskustva sa vekim driverima u radionici od 14kvm standardne visine

prostorija ne kuka, pre krenu prozori da se javljaju

a kuteje su brtbrtu good from 25Hz

msm, svodi se na - uzmes i napravis :rofl: 

ono sto napisah u proslom postu - 1/2kg lepka, srafilica, busilica (moz aku moz struja), ajd dodaj i ubodnu od komsije

u dnevnu/radnu sobu da ih sastavis na kartonu/staroj plahti, ko lego ....... samo srafovi/chepovi (po izboru), ne trebaju gurtne stege ...... nista..... sto bi reko Pikac

al je lakse popaliti se i pricati po forumu nego uraditi

msm, nemam nista protiv - lepo je sanjati, volem ja to i sanjam nonstop, ali onda bar lepo kazem - jbtejasanjam, al necu posle smisljam razloge zasto necu realizovati

sanjam i gotovo - jbs realizaciju

example - imam bar 10 konstrukcija u simulatoru koje nisu komercijalne nimalo - 158% sam siguran da ce radi i kako ce da radi...... ne moram ni da napravim, izdovoljio sam se

dakle Mikume -- sanjaj i uzivaj

ono - da imam vremena - nabavio bih ti Lii i napravio kuteje i dovezao , al nemam vremena - moram i ja malo da sanjam  :smesna:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Miko said:

Ovako stoji preko 20 godina:smesna:

Miko, ako ćemo čisto za kvalitet zvuka, za takvu sobu nemaš baš puno izbora, zidovi sa strane su blizu i slušaš uglavnom off-axis odziv zvučnika. Tako da mora neka horna ili waveguide. Fullrange 15" je otprilike najgore moguće što može tu da se stavi.

Ti Tannoy-i koje imaš su već super za tu prostoriju. Ako ti je već stalo do promene, onda predlozi mogu da budu:

Neki econowave 10" ili 12", recimo XT1086 horne, DE250 visokotonci i Deltalite 2510. To ti je ovo na slici, samo da se napravi lepa kutija, ne tako ružno, i horna da ide iznad a ne ispod :)

attachment.php?attachmentid=8084&d=12708

Ili neki sobni zvučnici, npr Visaton Studio 2, samo može da se napravi podnostojeća kutija da bude TL, ne onako mala BR.

1089582208_visatonstudio2.jpg.459e02faa7ab8158c079dcddc39951dd.jpg

Ili Zaph Waveguide TMM zvučnici npr.

1053224089_zaphwaveguidetmm.jpg.78c914e5058cad91fb09bd1c8b04aad8.jpg

Ako hoćeš da bude veliko, može i to, mada je besmisleno jer ne možeš glasno da slušaš. U tom slučaju neke Geddes Summa, mada ne znam kako bi sad nabavio horne za to, prošlo je dosta vremena otkad je Luka sa foruma mogao da ih izlije.

64743

--------------------------------------------

U stvari, super bi bilo za takvu sobu da se odradi nešto u kompresiji, ali gore uz neku hornu ili WG kao što sam pomenuo.

Izmenjeno od Koja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa Dorset , naravno da su pasivne, isto kao i na Mayfaire i ne znam da li ima jos jedan model ..... ima ali ne mogu se setim imena

onomad pokusaj da se naprave moderate size kutije, ciljno trziste upravo japan

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, shonne said:

Za nase prostorije po stanovima, 8 incha bass je sasvim ok.

A nisu ni sve 8ice iste, a ni 15ke. Ovo iznad je valjda zbog malih zvučnika iz kojih se puno hoće. Češče sam čuo loš BR sa 6 ili 8 inča drajverom, od kog me glava bolela, neg lošu varijantu sa PA drajverima.

Slušao sam godinama 2x12inča po strani u sobi od 13m2. Nisam imao problem sa tutnjanjem jer i nije sviralo nešto ispod 50Hz. 

Trenutno slušam Econowave sa drajverima kao što je Koja iznad stavio, samo floorstander varijanta. Radi i to valjano. Ko se navuče na hi eff i PA drajvere nema nazad. Tu lifelike dinamiku neće da čuje iz malih kutija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...