Jump to content

ZM, random zanimacije


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • 1 month later...

Vorum ipak radi ! ,

Meni ta sema izgleda kao da je to od nekog A-klase pojacala koje je vec probano i radi stabilno i zvuci lepo , trostepenac , gde je meni interesantno da je stabilizacija mirne struje izlaznog stepena uradjena preko optokuplera na ulaznom kaskodnom simetricnom stepenu ,  mislim da je izlazni A-klase PP stepen koji radi u spoju sa uzemljenim soursevima tu napravljen sa IRFP240/9240 komplementarnim parom ? . 

Babelfish F5.png

Izmenjeno od BANAT
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma glavolomka na temu F5, jeste malo komplikovanije od originala, ali - pod uslovom da sastavljac popuni pcb kako treba i poveze kako treba - manje kritican i jednostavniji za podesiti od originala

mada, 99% da to ostaje u domenu nacrtanog, nemam interesa da pravim projekat od toga

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zen Mod said:

ma glavolomka na temu F5, jeste malo komplikovanije od originala, ali - pod uslovom da sastavljac popuni pcb kako treba i poveze kako treba - manje kritican i jednostavniji za podesiti od originala

mada, 99% da to ostaje u domenu nacrtanog, nemam interesa da pravim projekat od toga

Originalni F5 je dvostepenac , dok je ovaj tvoj Babelfish F5 ipak trostepenac jer ima taj buffer stepen odnosno te tranzistore(E-followere-e) izmedju ulaznog stepena i izlaznog stepen snage , i to je ujedno velika razlika u odnosu na standardni F5 jer u ovakvom spoju sa tim Buffer stepenom je lako dodati jos po nekoliko parova izlaznih tranzistora bez da imaju neki uticaj na rad ulaznog stepena ,

i po mom misljenju ovaj Babelfish F5 je kao sto si i sam rekao mnogo zgodniji za podesavanje i ostvarivanje veoma stabilne DC radne tacke sklopa A-klase pojacala od starog F5 ,

ps , kao takav ovaj tvoj Bf-F5 bi ipak trebao da se sklopi i poslusa ! 

Izmenjeno od BANAT
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da se nadje ........ msm, moz'da se turi sta hoces u izlaz

al, opet, nije da sam nesto preterano fan common source OS

drugim recima, trud oko tog pojacala - ne bi isao dalje od TO247 u izlazu

ono jes, bilo koja verzija F5T je moguca sa IXYS u izlazu i podesenjem par otpora tu i tamo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Treba mi L profil  50x50x1(2)mm ili 60x60x2mm, duzine 100-200mm - da li znate koja firma sece na sitnije komade jer mi ne treba cela duzina od 2 metra ?

....Ili jos bolje ko savija Alu u profil na zadatu dimenziju, npr. visina 60-80mm, duzina 100-200mm, donji deo od L oko25-30mm - od 1mm Aluminijuma ?

 

P.S. Ako neko ima slican komad koji mi treba za 4 noval cevi moze da me kontaktira na pm.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bez obzira koji je aranzman rada - common source ili common drain, interelectrodne kapacitivnosti predstavljaju problem ( nelinearnost u naponskom domenu) ispod nekog granicnog Uds napona

po tome sudeci, IRFP seriju ne bi trebalo napajati sa manje od, recimo, 20V Uds

IXYS pucks - ta granica je negde 30V

sto se tice Iq/case ...... 200mA za IRFP je neki minimum ...... bitno kad se koristi multipair OS (razlozi - dinamicki potencijal, sto nizi Rout); set problema kad se prave ampovi vece snage 

licno vise volim da se bavim ampovima manje snage sa jednim parom izlaza, gde dominira problem da se samo TO247 kuciste IRFP ne valja opteretiti sa vise od 40W u mirnom rezimu......... 50W ako si bas pazljiv sa svakim detaljem

kod IXYS - ne bi mi palo na pamet da ga smanjim ispod 1A; na drugu stranu - prziti ga dokle god pogled na SOA graf ne kaze da je nono; cinjenica je da je 95% puck case mosfeta radjeno prvenstveno za switching upotrebu - mrga cifre, ali svega 5% istih ima iole impozantne/dovoljne cifre za DC u SOA graf, dok u stvari velika vecina cak i nema podatke za DC rezim u SOA graf

smesno - uzmes mrgu deklarisanu kao 600W part, i sprzis ga sa mirnom strujom od 1A; nije napravljen za to i ocas posla se na chipu naprave hot-spots i jednostavno puff

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...