Jump to content

ZM, random zanimacije


Zen Mod

Preporučeni Komentari

5 hours ago, Vix said:

Pa to je najnormalnija stvar. Radimo 24/7, te primamo hitne slucajeve napada audiofilije. Srecom, neka stanja su prolaznog karaktera, poput zelje za malim zvucnicima. 

Evo odma prepisana terapija, nedelju dana slusanja, neki Tannoy ili neki drugi ne manji od 10" :laugh1tooht::rasta:

Za hitna stanja bakarnu žicu od 6+ kvadrata pod jezik :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 časa, Vix reče

Pa to je najnormalnija stvar. Radimo 24/7, te primamo hitne slucajeve napada audiofilije. Srecom, neka stanja su prolaznog karaktera, poput zelje za malim zvucnicima. 

Evo odma prepisana terapija, nedelju dana slusanja, neki Tannoy ili neki drugi ne manji od 10" :laugh1tooht::rasta:

Kako nekad davno rekoše Rokeri S Moravu: Parketiram, lakiram i stružem dok spavam:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, крокодил said:

Mnooogo dobar zvucnik!

Ако ти је ово много добар звучник ти си јако срећан човек, реално је ово нешто што би сваки самоградитељ почетник без много помоћи старијих требало да може да направи.. нешто типа cheap tricks који имаш у сваком броју klang+ton.. поштен буџет модел ниже класе, ништа више.. то што свира боље од већине средње класе којекаквих скандинавско-британских превараната искључиво је проблем неукости слзшалаца којима је лако увалити муда за бубреге..

Izmenjeno od VukJov
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, shonne said:

Igrali se mi i sa Visaton 2005/6... Cist promasaj. 

Stavi malo APO za taj zvucnik da dobijes bass. Nedostatak hardvera uvek mozes na taj nacin da resis. To kod skandinavaca nije problem. 😛

Не слушам ја то, само имам снимак, узети је да свира у собичку, за то је таман бас по мери.. то кад кажеш играо сам се са визатоном и није ми се свидео као кад би рекао не свиђа ми се хлеб из максија, а има их сто.. баба код мене у 70А убије багет на мртво, није ни за голубове, сека у белвилу испече га да бих могао пет да поједем..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 3/29/2023 at 8:57 AM, Vix said:

Pa to je najnormalnija stvar. Radimo 24/7, te primamo hitne slucajeve napada audiofilije. Srecom, neka stanja su prolaznog karaktera, poput zelje za malim zvucnicima. 

Evo odma prepisana terapija, nedelju dana slusanja, neki Tannoy ili neki drugi ne manji od 10" :laugh1tooht::rasta:

Ulepsa mi dan juce sa ovim. Sjajno 🤗🙂

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, shonne said:

Ulepsa mi dan juce sa ovim. Sjajno 🤗🙂

Mala sala. Nemam predrasuda, i nisam gadljiv ni na male ni na velike :rofl:

Nek slusa ko sta mu se svidja. Samo mogu reci sta volim a sta ne. Evo ne volim generalno zvuk kalotnih visokotonaca, mada to ne znaci da nema onih koji sviraju kako treba. Ovi basici od 5 do 6" su popularni zato sto je to neka velicina koja dole moze da izgura nesto da lici na bass, a opet da se " dodirne" sa visokotoncem tamo gore. Tj. trebalo bi. A ustvari u vecini slucajeva nije ni tamo ni vamo. Thump-thump bass i srednji koji to nisu.

Ali opet, pa ko bre ima Dynaudio u kuhinji :happy64::clapping::Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
pre 3 časa, LightMatic reče

jel' to ovo????

ZGRADARSKA-TEHNIKA.COM.HR

Zgradarska tehnika - Toplina Vašeg doma

:crkavanje:



A ne! To grije. Mora da je neko pojačalo! :D 




....................

Pokušao sam pronaći nešto što slići mom (zapravo našem obiteljskom) prvom granaforu.
Universum ili Palladium (stvarno nisam siguran!) tko-zna-kako-se-zove-model sa jednim zvučnikom čiju si kutiju mogao sklopiti sa gramofonom i nositi ga kao kofer.
Prijatelj je od svog susjeda "krao" Zeppeline, Doorse, Galaghera, AC/DC, Joplin... (da, susjed je slušao dobre stvari i ni ne zna da je trajno utjecao na dva desetogodišnjaka!), pa smo puštali na gramofonu i u real time snimali zvuk s tog jednog zvučnika na mono kazetofon, također marke Univerzum (u ovo jesam siguran) preko kazeta sa narodnjacima koje je on mažnjavao svom starom iz Škode.
Nije se ni mislilo na ikakvu kvalitetu jer je jedino važno bilo imati tu muziku i odvrnuti da trešti do neprepoznatljivosti.
Kad me stari godinama kasnije pitao hoću li video rekorder ili liniju nije bilo nimalo dvojbe. Naravno liniju!
Kad me opet još malo kasnije pitao hoću li Tomos APN (zato što "to ima prave brzine, da se naučiš šaltati prije nego što ti dam auto da voziš") ili video rekorder jer su koštali podjednako opet nije bilo dvojbe. (Nismo bili bogati, ali stari je davao sve od sebe da ne budemo lošiji od druge djece).
Prvi video rekorder sam imao tek kad sam imao već 22 godine i kad si ga mogao kupiti za nekoliko stotina maraka. Ionako sam najbolje filmove imao u svojoj mašti ili u knjigama, a muzika je još od onih krišom snimanih "longplejki" bio onaj oblak na kojem sam tada lebdio kroz život sa svakim tko se htio povesti. A ni danas nije bitno drugačije.

Granafor je zakon, ali kao uspomena na prijateljstvo koje traje sad već 43 godine.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...