Jump to content

ZM, random zanimacije


Zen Mod

Preporučeni Komentari

pre 51 minuta, Zen Mod reče

krenuo hype again



Rade se remakeovi ne tako starih filmova, svako malo se uvodi neki reclaimed modni detalj (zamisli, osamdesete su u modi?!?!?! Jbt, pa one nisu bile u modi niti osamdesetih!!! :D ), pa ne cudi sto se zagrijavaju ostaci jucerasnjeg rucka i u audiju.
A klasa je kao stvorena za ponovno otkrivanje jer stasavaju nove generacije i neki od njih su zarazeni, te su dobra ciljana skupina u smislu uloga za buducnost "industrije".***
Generacija koja nije mogla cuti ni vidjeti tako nesto, a ulaz u svijet audija su mi bile slusalice za mobitel ili boom-boks koji se ne grije (D Class), pa im ove grijalice dodju nesto kao iz Knjige Julesa Vernea ili neki "njihov" Steampunk - starinski, a na neku foru radi.

Tko zna, za malo vremena bi opet mogli doci u modu oni ribeži poput Martin Logana ili uopce panel zvucnici koji kao da su malo izasli iz fokusa, a nakon njih bi se opet mogle otkriti BLH i DHT.
Granafori se otkrivaju svaki dan i mislim da su sad na vrhuncu. Cak su i deklarirani "digitalci" na internetu poceli hvaliti gramofon. Znak da je hype u svom zenitu sto je siguran znak da ce sve s-khm-bati hiperprodukcijom jer svatko zeli stancati ploce ili praviti gramofone, zvucnice, RIAA pretpojacala i slicno, i to sto brze i sto jeftinije uz sve "all show, no go" atribute poznate iz autoindustrije.


***kad spominjem industriju, naravno da ne mislim nista pezorativno, niti zapravo mislim na tebe. Ti ionako pravis stvari za penzionere i one koji to zele postati.
Nesto kao: "The end audio...Time", zapravo T.E.A. Time Labs. :D 

Izmenjeno od zerowaf
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ono prethodno sto sam postovao nekad onomad, confirmed i radi vec neko vreme u USA

na stranu so sam jedan fabricki prepravio bas tako, al ono - pcb je eto proverena

ovo sto sam sad postovao je tidy up originala, ali izbaceni bjt predriveri i zamenjeni mosfetima (je'n gore, je'n dole)

hmda - umesto colector otpora od 0R33-0R47 (kako gde se nadje), sada su 0R11

i Iq ide sa gabrickih 650mA na kol'ko hoces

sa 1A6, full swing na 8R ostaje debelo u A Klasi

kad proverim konstrukciju in vivo, onda ce biti i detalji , kao i uvek

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ciljevi prepravke su bili pojednostavljenje, ono i da se razlikuje od originala da moze da se zove babelfish :smesna: , sto mu dodje obrada Jazz standarda a ne puko kloniranje), poboljsanje performansi, stabilnost Iq i DC Offset kako u temperaturnom domenu tako i u domenu promene mains voltage ( uvek racunam na varijaciju +/-10%)

standardno pojacanje reda 20db, nema potrebe za vise u danasnje vreme kad svaki izvor ima prakticno 2Vrms

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Brijac

 

:svakatidala:

 

thermal pad me ne interesuje, ne nameravam nikad da drvim nijedan JFet preko trecine disipacije
 

veoma zanimljivo - cena malo povelika** za nabavku 1K, al u svakom slucaju opravdano za recimo phono stage ili stagod - kad radis samo sebi 

 

**samo poredeci sa 2SK2145

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo isto rezonovanje imam :) 2sk2145 je jako dobar za tu cifru (krckam ga, pun kontejner skartnih pcb-a sa njim 😅). Cak su podobro i upareni (bar ova serija koju imam trenutno). Jfe za licne sprave bombona, duplo jeftiniji od lsk389, a kolju se. Jedina prednost kod lsk (za sad) je sto ih ima u razlicitim idss gradacijama. Moram da priznam, jako se veselim 😅

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad se kupuju takvi Jfeto-vi - JFE2140 ili 2SK145 - koju gradaciju je najbolje uzeti npr za 2SK145 GR - BL - Y ?

Primer upotrebe ulaz za phono.

+ Dodatno pitanje : sta je upotrebljivo kao zamena za 2SJ74 ?

Gledao sam i poredio vise tipova ali nisam strucan pa bi mi dobrodosao savet ( implementacija P tipa nezavisno od N tipa ).

 

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zavisi koji idss ti je potreban. Tako gledas gradacije, nisu po kvalitetu. 2sk2145 ti je: Y 1.2-3mA, GR 2.6-6.5mA, BL 6-14mA. Uzmes koja ti treba, i ako ih koristis za diferencijalni par, valjalo bi ih testirati i upariti sto bolje. Mozes resavati offset trimpotom, ali vazda je bolje bez. Jfe2140 dolazi samo u jednoj gradaciji, i idss rang je 12-23mA s tim da je tipicno oko 18mA. I oni su bas jako dobro upareni, tako da mozes proci dobro, ali svakako valja premeriti idss zbog namene (ne gledas tipicnu vrednost). 

Zamenu za 2SJ74 ne bih znao, jednom se spustah niz p channel uze, umalo se uze ne pretrze, od tada smo visi prijatelji, u glavu mi pamet ucerase 😁 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...