Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

1 hour ago, Beli_Ninja said:

Stein,

Daj neke podatke o objektivima. Linkovi, cene...

Prvih pet stavki je kupljeno putem KP, battery grip na evilbay.

O cenama ne bih mnogo, neko će pomisliti da sam bio bogat pre nego sam zapao u stanje ekonomske isceđenosti :rofl:

Eve 'vako... Onaj prvi je Sigma 30mm F1.4 EX DC (cca 350), sledeći je Sigma 28mm F2.8 Mini Wide (manualac) (cca20-30), potom dva Pentax 100mm Makro objektiva, noviji D FA F2.8 WR (cca550) i stariji M F4 (manualni) (cca 100) te Pentax K-3 II (cca 900) i pripadajući mu battery grip (50-200). Uz ovo (a nisam stavio sliku) nabavio sam i Sakar 28mm MC F2.8 Macro koji je prilično redak ali jako zanimljiv objektiv (u smislu da je Sakar korejski a i retko ko pravi makro objektive ispod 50mm)

Cene u zagradama su naznačene okvirno, koliko se uglavnom kreću na tržištu. Može od toga i jeftinije ali može i skuplje... Kako koga zakači. Za Pentax objektive nisam baš siguran, ali Sigme se rade za sve veće brendove (Nikon, Canon i Sony)...

Što se tiče K-3 II... https://www.dpreview.com/articles/7238180077/hands-on-with-the-pentax-k-3-ii

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma pitam zbog devojke, ona bi da pribavi neki makro objektiv za Nikon 5300 pa smo zadnji put zapeli na cenama :)

A vidim da si ti skupio neki komplet makro objektiva pa me zanimaju iskustva. Mi smo u glavnom gledali nove i samo Nikor i Sigmu i jasno ti je sto nas je cena usporila. Mozda se okrenemo ka kupujemprodajem dok se ne skupe pare za bolji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako ciljaš na najbolji makro objektiv za najmanje para onda tražite Tamron 90mm F2.8, ja ga imam, odličan je a pravi(o) se za sve druge brendove. U suprotnom, pošto je Nikon u pitanju, gledati na neki stariji ali dobar makro, manualac, svakako autofokus nije od neke koristi za makro slikanje. Ako ste baš zapeli finansijski (a kod Nikona je to problem jer su im dobri objektivi skuplji nego kod drugih proizvođača) onda ima više načina da se dođe do rešenja. Najjednostavniji je uz pomoć makro prstenova. Ne bih preporučio dioptrijske leće jer definitivno kvare stvar. Ovako nešto https://www.amazon.co.uk/MACRO-EXTENSION-TUBES-Adaptor-NIKON-Black/dp/B001CWVHTI

 

Evo novog Tamrona... http://www.kupujemprodajem.com/Tamron-SP-AF-90mm-f-2-8-Di-Macro-1-1-25814037-oglas.htm?filter_id=90369944

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Nece te bubice od ampova ni videti bete  , a ni OB. Sluzice u spavacoj sobi :)

Realnost je takva da se dnevna soba sa OB-ima pretvara u decju a ja bezim u spavacu da krisom pustim ponesto...znaci zvucnici ce biti malecki sa protezama...a u stvari sve ide ka slusalicama....

A Fiio ce sluziti za slusalice...dok prodje kriza :)

20161025_190131-1280x720.jpg

20161025_185908-1280x720.jpg

image-0-02-05-7ed009ae473456f8604dd9f0080677d7a7bfb629a743c769df02d9c457073259-V-1024x768.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

PAM8403 je stvarno odlicna smrdibuba.

probao i na usb i na stabilisan ispravljac.

bolje radi na stabilisan ispravljac.

probao na zvucnicima od 98dB.

imam u planu da povecam ulazni blok sa 0,47 na 1uF.

samo ne smd, nego polikarbonat ili ruski uljni.

u planu je i lampizacija smrdibube sa 6N6P ili 88.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...