Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Ne mislim naravno da povredim nikoga,i malo sam se nasalio,jer udaram sa babama na zabe i to na forumu gde ima dosta vlasnika Tannoy-a.Spendor i nije za poredjenje sa Tannoy recimo onim malo ozbiljnijim,da ne pricam za one vece,ali Glavna ideja mi je bila sa cime su ga zamislili tvorci da ce da da najbolje od sebe?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, chakija said:

Koji ti je to gajtan? Ja od kad sam vratio plavobeli telefonac mesto nauka, progledo...

To je mrezni (za 220v) mislim da je 5 ili 6 mm, licnati. 

Ja sam do sada te zvucnike sa chipampom spajao sa jednim parom cat 5 zica (0.4 mm) i to uopste nije lose zvucalo. Pa sam zato hteo da probam i uporedim, 5 mm vs. 0.4  mm. A jos imam u planu da probam lak-zicu, 0.8 ili 1 mm nisam siguram... :)

Nemam predrasude, sta zvuci bolje, to ostaje :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, Okibokis said:

Ne mislim naravno da povredim nikoga,i malo sam se nasalio,jer udaram sa babama na zabe i to na forumu gde ima dosta vlasnika Tannoy-a.Spendor i nije za poredjenje sa Tannoy recimo onim malo ozbiljnijim,da ne pricam za one vece,ali Glavna ideja mi je bila sa cime su ga zamislili tvorci da ce da da najbolje od sebe?

jel to BC1?..ako jeste,svojevremeno je ovde dugo godina bio referentni zvucnik redakcije ovdasnjih hifistickih novina koje su bile izdavane od kraja '70,pa do pocetka '90 (HiFi Magazin)..njima je bio svetinja,koristili su ga pretezno sa  Sugden 48A,ili Quad 44/405-2,eventualno Naim 32+250....naspram toga,sve im je bilo kolorisano u neku ruku,od ozbliljnih JBL,Tannoy monitora,pa cak i za druge UK/USA proizvedene zvucnike,koje su testirali tada,i uporedjivali sa time (ovako samo po secanju Heybrook HB3,KEF Cantata,Mission 770,Spica TC50 itd.)Al to je bilo drustvo koje je 99% slusalo ozbiljnu muziku,a Trini Lopez im je bio jedini muzicki materijal van tog trenda..na testiranju su imali i uporedjivali su BC1 sa Tannoy Classic Monito-omr koji je bio pozamjljen iz Hungaroton studija,i sifonjer je popio teske kritike naspram BC1,kako od redakcije,tako i od pozvanih muzicara gde su im preko Classic Monitora pustani snimci,za njih dobro poznati,jer su svirali na tim delima :)..ja sam nedugo posle toga imao priliku da poslusam te Classic Monitor zvucnike,u sasvim drugoj konstelaciji,naspram Quad 405.2,sa Sansui AU 717/719,i krstio sam se 3x i nista mi nije bilo jasno u stilu "sta su oni laprdali???" :)..ja licno,5 sekundi ne bih ziveo sa Spendor/Harbeth zvucnicima,nebitno koji model jer su mi njanjavi,previse fokusirani za neamplificiranu muziku,i cmizdre ko mali kucici,kad im ponudis samo malo tvdji muzicki materijal iz rock/jazz branse...naravno sve ovo iz pera isto DC korisnika,ali iz novije produkcije

sretno s njima,i uzivaj,i ne beri brigu ko sta kaze,sve je ovo rokenrol,i svodi se samo na preference i nista vise

:D:loleverybody:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve jednom dodje na red,meni se od svih DC najvise svideo Tannoy u ,,Radio Beogradu"koji je u sebi imao QUad monoblok.A ko je to radio za njih,verovatno Lockwood,nikada i nigde nisam video da se negde prodaju ili pominju.Generalno mislim daj e JBL tata za sve,ali posto i sam menjam misljenje s vremena na vreme ,necu da generalizujem,jer izgleda da nema idealnog zvucnika.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

44 minutes ago, Okibokis said:

Sve jednom dodje na red,meni se od svih DC najvise svideo Tannoy u ,,Radio Beogradu"koji je u sebi imao QUad monoblok.A ko je to radio za njih,verovatno Lockwood,nikada i nigde nisam video da se negde prodaju ili pominju.Generalno mislim daj e JBL tata za sve,ali posto i sam menjam misljenje s vremena na vreme ,necu da generalizujem,jer izgleda da nema idealnog zvucnika.

sve je to samo kompromis,treba biti samo nacisto sa prednostima,ali isto tako i manama sta posedujemo/slusamo,i odavde je onda mirna Backa,ravan Srem :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Huuuuuh . . . . pravo da ti kazem, bolje i "onaj", nego odvratna babetina koja bi 'ladno stisnula dugme za Nuke.

Ono sto je meni impresivno, a da ce se i zaista videti i osetiti prvo u US, naravno i na samoj planeti Zemlji, to je pobeda "crvenih" i u Senatu i u Kuci, tj. ceo Us Kongres sada imaju. ;)

Stoga, kao sto rece @Okibokis, JBL su ipak najbolji zvucnici. Hebo ove druge. . . . evropske i druge svetske.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zivio drug Donald! Inace Spendori sviraju opako,i kod njih i kod nas na forumu je sve samo igra,nemojte ozbiljno da je shvatite.Dogovorili su se oni iznad sta ce dalje da rade.

Za sad koliko ja mogu da primetim Spendor svira bolje nego bilo koji lavor ,jer bije po basu kao kakav rasni JBL,a opet je nezniji i bogatiji sa onom engleskom 3D maglom od ostalih engleza i skotlandjana.Imam kuci i jedno i drugo i trece,pa mogu da ocenim.

 

 

Evo ovo sam pustao I tu se Spendor prilicno dobro snalazi.Ali sam pustao i Ovo,pa je situacija bila ista.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...