Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Stigla Žaba koja peva. MM phono pojačalo sa 7f7 (poput 6sl7) u SRPP pa pasivna RIAA pa c3g sa trafo spregom na izlazu sa 1:3 step-up odnosom.

Šta da kažem, sem da sam prezadovoljan.

Zašto Žaba koja peva?

Zato što je trebalo par meseci da se natera uz pomoć rada, rada, rada i rada da radi stabilno, pouzdano i lepo.

Hvala FFl-u na dizajnu, strpljenju i lemilici, Zoranu Jovanoviću na strpljenju, kao i kontaktu sa savršenim majstorima za pravljenje kutije, Đuri Dragišiću na plastificiranju, Perge Ištvanu na bravarskim radovima, Guji na silver micama, Dunavku na žicama kao i vama, dragi moji.

Moja vrata od slušaonice su otvorena.

jako lepo :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bude tu i malko promašaja al ajd. za doduše male pare kesica pinova za krimpovanje al se ispostavilo da su za broj sitniji

od onih koji trebaju. nije da ne može da se nabudži al ko ima ove edac  kontakte za pcb eto mu fine prilike da trguje ili trampi

svoj krš za dobre delove.

post-56-0-27009200-1455027792_thumb.jpg

post-56-0-98698800-1455027921_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moje novopridošle skalamerije su 120 LR nastavaka, 1200 okvira, 50kg satnih osnova, tri konstrukcije sa ukupno 52 dužna metra pčelinjaka sa krovom....sve rabljeno jer kolega seli u Pulu i moram sve očistiti dok je još koliko toliko hladno od voska i propolisa.
Posla kao svrbljiv, ali ponuda je bila za ne odbiti. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pocetnik sam. Ne totalni pocetnik jer sam kod tog prijatelja vec radio preglede i rad s nastavcima i okvirima, pa i pripremu za vrcanje i samo vrcanje....ali sam ipak pocetnik jer nisam nikad imao pregled radova kroz cijelu godinu niti sam do sad to ozbiljno istrazivao.

Sve u svemu jako mi se svidjelo raditi s njima, svaki pregled je prica za sebe i uvijek se mora malo misliti sto je dobro napraviti. Taj frend se vise ne moze baviti pcelarstvom, ali je stvarno dobar u tome. Toliko dobar da razmislja o pisanju onjige koja bi se naslanjala na rad Djure Selimanovica kojeg jako cijeni, ali je i kroz praksu unaprijedio ponesto od toga sto je naucio od njega.

Covjek je uz dobru pasu znao imati od 50 do 100 kg meda po kosnici, a bavio se samo stacionarnim pcelarstvom.

Da nije samo dobra lokacija u pitanju dokazuje to sto okolni pcelari nisu imali niti blizu takve rezultate. Filozofija mu je da uz maksimalnu kontrolu minimalnog broja drustava dobije maksimalni rezultat. Smatra da jedan pcelar ne moze pravilno opsluzivati viae od tridesetak drustava ako zeli maksimalnu iskoristivost po drustvu. Isto tako nema nista protiv ako se netko odluci na brojnost, ali on kao hobi pcelar se odlucio na iskoristivost.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kvalitetni Hioki instrumentarij za neke buduće VU metre. Taut band, kazaljku u početni položaj vraća zategnuta nit torzijom a ne spiralna opruga, kazaljka se mnogo brže kreće nego kod potonjih.

Guja dao ponudu koju nisam mogao odbiti :)

post-53-0-25768700-1455573435_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kutija..glavni kucni inspektor je uradio pregled..otpakovano...

 

hvala @Doktor-u na logistickoj,i moralnoj podrsci.. :respect: ..mora sprava jos kod lokalnog veterinara na pregled,phono 1+2 ne sljaka jos :angry7:  ..nakon prikljucenja,totalno razocarenje,sad nakon 7-8 sati na "struji",pocinje da lici vec na nesto...

 

nada umire zadnje....

 

 

post-653-0-64552700-1455991707_thumb.jpg

post-653-0-20452100-1455991717_thumb.jpg

post-653-0-46042600-1455991729_thumb.jpg

post-653-0-17599500-1455991739_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:cheers: za entuzijazam

 

nadam se da ce posluziti svrsi i da ces biti kontra od razocaran

 

ajd pročitaj molim te model i za mene ćoravog, kog su ti to Maranca podvalili umesto banana?

 

&Zen:ako prosvira jos i phono,resen poso..cuda ocekujem od onog selektota jos 27/47/100 KOhma ma MM-u..MC opcija,ne me interesira,to je banovano,vec odavno..

 

@Zflazar.zvanicno Marantz PM6a,bez Esotec natpisa u tipskoj oznaci..ispod haube nema vise ni prekidaca za A i A/B class,najverovatnije ovo je nastavljeno u prvoj generaciji PM84-ke...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...