Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Da rezimiram, boli me q*r*c od čega je napravljen sistem ako on zvuči dobro.

+1 takodje

 

Ee da je to tako jednostavno, ne bi bilo mnogih prica ni potreba...

 

Zato i mozgamo, slusamo, svajsujemo i gubimo vreme na razne nacine, ne bi li se doslo do tog, nedostiznog bola... :)

 

P.s.

Podseti me na jednu mudroliju, svaka ekstra zgodna zenska ima nekog baju kojem je dojadila.. :)

 

Pa me asocira na sve ovo, nesto u glavi se navikne, postane dosadno, trazi nesto a da bas i ne zna sta trazi.. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 D klasa pojačalima, ma karastrofa

 

 

hteo sam jos pre par dana da stavim u smesne slike,al sad je izgleda dosao momenat za ovo..teta je malo morozna na slici,al iznenadjujuci sistem na bazi ICE power amplifikacije,na cijem kraju je par B&W 800-tki...

 

:) :)

http://www.pinkfishmedia.net/forum/showthread.php?t=182395&page=30

 

http://www.pinkfishmedia.net/forum/showthread.php?t=182395&page=31

post-653-0-43956200-1458990342_thumb.jpg

post-653-0-53715600-1458990353_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je hobi matoraca ucesce omladinaca je svedeno na ispod 1procenat a matorci slabo cuju jer im je krstenica jelte pozutela pa kao da resimo problem.

Merenjem.

Matorac je kao i vecina audiophila ne tehnicke struke.

Kako da prodamo matorcu spravu koja meri odlicne rezultate ali ih on ne cuje

Pricom

Kako ga ubediti da ipak kupi tu spravu na kraju, 

Ubedjujuci ga da to zvuci odlicno, eto

Matorac kupio spravu i dosao kuci i kaze zeni

1. ova sprava odlicno se pokazala na merenju

2. svidja mi se kako zvuci

tacan odgovor je pod kojim rednim brojem.

 

Naravno da treba meriti i meriti i meriti ali to rade oni koji nesto prave, proizvode , prepravljaju jednom recju oni koji se razumeju A kako ja da merim kad sam ja u onoj kategoriji koju vi (mislim vi svajseri ne vi licno) nazivate lekarima i advokatima moze da se uvaljuje oni se ne razumeju. :) Sta ako podaci napisani po instrumentima neko namerno podmetne, slaze, izmeni, sta onda a ja merno nepismen.......

Elem ako moje uvo cuje sta mi vredi sto instrument kaze da ga nema kad ja cujem i obrnuto a i ono najbitnije instrumenti mere neke parametre ali ne mogu da izmere sve elemente zvuka koje covek dozivljava .

Znaci mi koji smo duduci da merimo treba da se bavimo kukicenjem i goblenima. Karikiram naravno ali ono da se ne razumem u merenja i nemam aparaturu to je ozbiljno a 35 godina se "uspesno" bavim hi fi jem .

Da ne zaboravim cak DIY selferi vise potenciraju uvo kad nesto naprave za finalno stelovanje, gde je tu instrument. To me podseca na one sto vode ortaka da cuje pa ako se ortaku svidi on to kupi za sebe. (ima svakakvih shvatanja)

Mnogo bih imao da napisem ali nemam zivaca trenutno, izgorece mi rucak. :)

 

PS

Inace i mene iskljucivo zanima kako nesto zvuci za moje pojmove a koja je tehnologija, cena , koja je firma i slicno mi je sasvim sve jedno., jer mislim da je to jedini pravi pristup, ako me interesuje tehnologija to je kao da me interesuje da verujem i postujem samo jednu firmu ili samo jednog coveka, itd itd itd.

I za kraj ako treba da se izvinem sto verujem svojim usima izvinucu se bilo kome jer ce tako ostati i to se sigurno nece promeniti . Moje usi kazu mome mozgu kome treba da dam pare kada nesto hocu da promenim u zvuku a onda se druzimo i raspravljamo gde sam pogresio po "vama" pa ako se slozim sa vama ja opet idem da kupujem nesto drugo. Inace kakav bi ja gramofonzija bio ako bih izostavio merenje sta cu onda za VTF, mislim moze na uvo ali nije bas precizno. tako da eto za kraj po treci put po malo od oba sveta, malo merenje malo uvo samo za razlicite ljude u lancu proizvodnja korisnik, pomirljivi tonovi i verovanje u bolji svet hahhaha . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno da treba meriti i meriti i meriti ali to rade oni koji nesto prave, proizvode , prepravljaju jednom recju oni koji se razumeju

 

Ne bih ja rec o merenju napisao da nije upitanju

 

http://www. diyaudio.rs/topic/60-novopridosle-skalamerije/page-338? 

 

A diy forum upravo podrazumeva

 

ali to rade oni koji nesto prave

 

 

Pa prema tome je filozofija odgovaranja na temu i odnosa prema uzivanju u muzici.

 

Nikome nije zabranjeno znanje, ni mladircima ni matorcima, i nacin kako da se dokopaju zadovoljavajuceg zvuka..

 

Mislim, situacija je sta ako se nesto masno plati, pa nesto nije zadovoljavajuce?

 

Gubiti pare na razlici kupljeno-prodaato, beskonacno uklapati komponente koje se nekoj kriticnoj masi pipaca u mraku na neki nacin svidja, i sve to placati razlikom u ceni ?

 

Ili odabrati diy put, u kojem se saznanje dokazuje u praksi, koriguje, i sve to upotrebljava u cilju dobijanja, relativno kontrolisanog, dobrog zvuka. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

+1 takodje

 

Ee da je to tako jednostavno, ne bi bilo mnogih prica ni potreba...

 

Zato i mozgamo, slusamo, svajsujemo i gubimo vreme na razne nacine, ne bi li se doslo do tog, nedostiznog bola... :)

 

P.s.

Podseti me na jednu mudroliju, svaka ekstra zgodna zenska ima nekog baju kojem je dojadila.. :)

 

Pa me asocira na sve ovo, nesto u glavi se navikne, postane dosadno, trazi nesto a da bas i ne zna sta trazi.. :)

pa što mu dade plus kad ti ne misliš tako

možda što nema minusa, pa ko veliš, kud svi turci tu i mali mujo :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zato sto je rekao sustinu i cilj, a svako bira svoje zute cigle...  :guitarplayer:

 

P.S

Da nesto dobro zvuci, mora dabude dobro koncipirano, komponente utrimovane i kvalitetne..

 

A ne mistika, hajp i reklama..to ne moze da bude zadovoljavajuce..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hteo sam jos pre par dana da stavim u smesne slike,al sad je izgleda dosao momenat za ovo..teta je malo morozna na slici,al iznenadjujuci sistem na bazi ICE power amplifikacije,na cijem kraju je par B&W 800-tki...

 

:) :)

http://www.pinkfishmedia.net/forum/showthread.php?t=182395&page=30

 

http://www.pinkfishmedia.net/forum/showthread.php?t=182395&page=31

Jenog dana će skoro sve biti D klasa. Čisto zbog efikasnosti. Trošiti stotine vati  nije racionalno. Iskreno ova naša zanimacija nema nikakve veze sa racionalošću.

Razlog što ovo pišrm je odbojnost i podsmeh ka D klasi pojačala. Nisam čuo ICE Power pojačala tako da ne mogu ništa da kažem ni za ni protiv. Onaj ko kupuje B&W 800 serije zvučnika, možda grešim, uparuje uh sa odgovarajućom amplifikacijom u želji da dobije što bolji zvuk. Ako ima za njih ima trebalo bi da ima i za ostatak. Proba, vidi, odabere. To što je to D pojačalo ne mora da znači da nema sinergije sa sistemom. Da je situacija ajde da kupim jer mi se može sigurno bi i pojačalo imalo neko natpis koji vredi nekoliko hiljada i bilo bi "prikazano". Da ne budem pogrešno shvaćen samo mi se učinilo da ako nema 20 kila ili ne svetli onda sigurno zvuči loše. Unapred se izvinjavam ako sam pogrešno razumeo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što? Bitan je kvalitet zvuka. Uvek će biti A i lampaša a kao D donese jeftinije običnim ljudima bolji zvuk meni super. Pogotovo ako za manje para i utrošene struje bude vrhunski kvalitet zvuka.

Nema vrhunskog zvuka bez vrhunski odrađenog uređaja, bez obzira na tehnologiju ili klasu rada. Iskustveno (istorijski) gledano to je uvek bilo propraćeno i odgovarajućom cenom pa ne vidim razloga za optimizam ni što se ovog slučaja tiče. Veća efikasnost kod iskoristivosti energije je lepa prednost.  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema vrhunskog zvuka bez vrhunski odrađenog uređaja, bez obzira na tehnologiju ili klasu rada. Iskustveno (istorijski) gledano to je uvek bilo propraćeno i odgovarajućom cenom pa ne vidim razloga za optimizam ni što se ovog slučaja tiče. Veća efikasnost kod iskoristivosti energije je lepa prednost.  

Za komercijalu se slažem. Ovo za DIY ne važi. Na dasci, skarabudženo, a svira samo tako. To je moje iskustvo.

Optimista jesam jer razvijanje i omasovljavanjem tehnologija dolazi do njihove pristupačnosti. Naravo brend će se uvek plaćati ali to je već druga stvar.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne svira daska ni pozlaćena kutija sa Swarowski elementima nego prolivena krv, suze, znoj i mozak po dasci/kutiji.

I to bez izuzetka.

Zato se trudim da odam pre svega konstruktoru dobrozvučeće sprave priznanje, zatim dizajneru ako je sprava skutijana a ne na poslednjem mestu i (ovde anatemiziranoj) trgovačkoj branši koja zavije spravu iz serijske proizvodnje u priču kojom će nadpričati slične sprave koje se nude za prodaju!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne svira daska ni pozlaćena kutija sa Swarowski elementima nego prolivena krv, suze, znoj i mozak po dasci/kutiji.

I to bez izuzetka.

Zato se trudim da odam pre svega konstruktoru dobrozvučeće sprave priznanje

Kad ne umem da se tako lepo izrazim :oke:

 

Ove druge dve kategorije su u velikoj meri stvar subjektivnog doživljaja, što naravno ne znači da nisu bitne. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne svira daska ni pozlaćena kutija sa Swarowski elementima nego prolivena krv, suze, znoj i mozak po dasci/kutiji.

I to bez izuzetka.

Zato se trudim da odam pre svega konstruktoru dobrozvučeće sprave priznanje, zatim dizajneru ako je sprava skutijana a ne na poslednjem mestu i (ovde anatemiziranoj) trgovačkoj branši koja zavije spravu iz serijske proizvodnje u priču kojom će nadpričati slične sprave koje se nude za prodaju!

Kad ne umem da se tako lepo izrazim :oke:

 

Ove druge dve kategorije su u velikoj meri stvar subjektivnog doživljaja, što naravno ne znači da nisu bitne. 

Znači slažemo se. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako se negira cela recenica trebalo bi da bude logcki isto

A to bi bilo:

Znači ne slažemo se da se ne slažemo = Ne znaci da se slažemo da se slažemo

A ova prva

slažemo se da se ne slažemo = ne slažemo se da se slažemo

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...