Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Koji driver je planiran I koja koncepcija?

TAD2001 sa aluminijumskom kalotom, donor je bio spaljeni Tannoy HPD visokotonac

Čekam da ih majstor završi pa ću da vidim na čemu sam

Za originalne Be kalote za sada ne planiram da izdvajam 1.5k$

Bas je BD15, kabinet još nepoznat

Grau je predložio neku Onken/vott varijantu, videću da li ima već gotovih kabineta negde da bih izbegao testerisanje

Nešto mi je ta koncepcija suviše pravougaona, pa ću razmotriti neke malo drugačije oblike kutija

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

TAD2001 sa aluminijumskom kalotom, donor je bio spaljeni Tannoy HPD visokotonac

Čekam da ih majstor završi pa ću da vidim na čemu sam

Za originalne Be kalote za sada ne planiram da izdvajam 1.5k$

Bas je BD15, kabinet još nepoznat

Grau je predložio neku Onken/vott varijantu, videću da li ima već gotovih kabineta negde da bih izbegao testerisanje

Nešto mi je ta koncepcija suviše pravougaona, pa ću razmotriti neke malo drugačije oblike kutija

 

po secanju mislim da je BD15 proban u onkenu i da nisu bili zadovoljni ali to ne treba uzeti sa ne znam kakvom sigurnoscu posto mislim da su nam zajednicki prijatelji delimicno nagluvi. BD15 je zapravo drajver za BR kutiju i tu ne bi trebalo da bude prevelikih problema u onkenu uz pravilan proracun. sa druge strane 140l BR kutija za BD je no brainer. mada, nasi zajednicki prijatelji tvrde da mora EQ za low bass sa tim drajverom. ne znam...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

TAD2001 sa aluminijumskom kalotom, donor je bio spaljeni Tannoy HPD visokotonac

Čekam da ih majstor završi pa ću da vidim na čemu sam

Za originalne Be kalote za sada ne planiram da izdvajam 1.5k$

Bas je BD15, kabinet još nepoznat

Grau je predložio neku Onken/vott varijantu, videću da li ima već gotovih kabineta negde da bih izbegao testerisanje

Nešto mi je ta koncepcija suviše pravougaona, pa ću razmotriti neke malo drugačije oblike kutija

Tezak zadatak. Drzim fige da transplantacija bude uspesna. Horna ostaje sektoralna?

Praticu sa paznjom kako se stvari odvijaju.

Za kabinet mislim da bi Altec 816VI bio dobra polazna osnova. Kako se BD15 ponasa na manjim nivoima snage?

Da, koja je namena ovog koncepta u smislu prostora I prosecne glasnoce?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tezak zadatak. Drzim fige da transplantacija bude uspesna. Horna ostaje sektoralna?

Praticu sa paznjom kako se stvari odvijaju.

Za kabinet mislim da bi Altec 816VI bio dobra polazna osnova. Kako se BD15 ponasa na manjim nivoima snage?

Da, koja je namena ovog koncepta u smislu prostora I prosecne glasnoce?

 

BD sam probao u BR kutiji u u zapremini od nekih 100L - bili su u kombinaciji sa Lowther EX2 u exp horni

Bez problema je pratio/dopunjavao Lowther u opsegu do 200 Hz, gde ovaj nema šta da traži 

Namena koncepta : kućno slušanje, da se proba i ovaj pristup - nivo glasnoće je obično malo viši 

BD će najverovatnije ići prvo u BR kutiju od 140L ( slušam Tannoye K3808 u toj kutiji - odlično su se pokazale - kružnog su oblika ) - pa ću dalje nastaviti u tom pravcu, možda sa nekim konvencionalnijim oblikom

Horna će za start ostati sektoralna - ne znam šta da očekujem, pa bolje je ništa ne dirati dok se ne iskristališu pravci ka kojima treba usmeriti razvoj 

Neće biti nezanimljivo ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BD sam probao u BR kutiji u u zapremini od nekih 100L - bili su u kombinaciji sa Lowther EX2 u exp horni

Bez problema je pratio/dopunjavao Lowther u opsegu do 200 Hz, . . . .

Imao priliku to cuti kod tebe svojevremeno.

Secam se da si tada jos uvek tragao za idealnim parametrima i konacnim resenjem skretnice, ali je to u tom trenutku meni bilo veoma, veoma dobro.

Drago mi je da su BD driveri ponovo u "akciji". :)

Ovaj novitet sa hornom me takodje veoma interesuje i vec se unapred radujem novom susretu kod tebe i preslusavanju kada bude bilo vreme za prezentaciju, testiranje.

Kao i obicno, ponesem jedan mali lot LP-a. Operemo prvo u Okki-ju, pa na tanjir. :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao priliku to cuti kod tebe svojevremeno.

Secam se da si tada jos uvek tragao za idealnim parametrima i konacnim resenjem skretnice, ali je to u tom trenutku meni bilo veoma, veoma dobro.

Drago mi je da su BD driveri ponovo u "akciji". :)

Ovaj novitet sa hornom me takodje veoma interesuje i vec se unapred radujem novom susretu kod tebe i preslusavanju kada bude bilo vreme za prezentaciju, testiranje.

Kao i obicno, ponesem jedan mali lot LP-a. Operemo prvo u Okki-ju, pa na tanjir. :wink2:

 

Možda se jednog dana vratim na tu kombinaciju BD/EX , sada su te horne kod majstora u radionici, hvataju prašinu - u skorije vreme nemam nameru da ih završavam. Najverovatnije ću ih vratitti kući i sakriti negde na tavanu. 

Uvek si rado vidjen gost , uvek ima nešto novo kod mene - ploče idu na Okki tretman , samo ih ponesi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BD sam probao u BR kutiji u u zapremini od nekih 100L - bili su u kombinaciji sa Lowther EX2 u exp horni

......

 

 

ako si zainteresovan , mozemo probati sim u MLTL , pa da se vidi sta bi ispalo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako cemo pravo ..... to nije nista drugo nego vrlo pazljivo napravljen bass reflex .......... koji voles   :hihihihi:

BR volem , TL takodje - ranije ih pravio sa dosta uspeha, možda probam i sa BD

mix ovih mi ne odgovara ;)

sutra mi stižu kalote za TAD2001 - staviću koju fotku ovde

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I pored svega još i rade :)

 

Pri uključenju pojačalu se VU metri osvetle amber bojom dok sklop za kašnjenje ne odradi svoje. Potom osvetljenje VU metara prelazi u diskretni belo-svetlo zeleni mod. Upravo ga zagrevam u smislu usviravanja. Čini mi se da sa odvrnutim potovima bude taman tamo negde gde treba da se glasnoćom uskladi sa ostatkom spektra tj Bastardom. Ostaviću ga da svira pa ćemo videti. I čuti.

Uf uf jos i te boje pa nema lepse!. bdw ja slusam ovog marantza i nemogu da se naslusam. Ima dosta fin zvuk. Onako cvrkutav i poprilicno definisan. Nazalost kao sto sam negde u glavi i pretpostavljao, nemoze cip da se uporedi sa tranzistorcem. Bar ne svi cipovi. Ovde je fekvencijski spektar dosta otvoreniji, i nekako vrlo dinamican. Sto me dovodi do zakljucka da sam trebao praviti neko jednostavnije tranzistorsko pojacalce umesto cipampa. Al sta je tu je i cipamp je lepo iskustvo ;) .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uf uf jos i te boje pa nema lepse!. bdw ja slusam ovog marantza i nemogu da se naslusam. Ima dosta fin zvuk. Onako cvrkutav i poprilicno definisan. Nazalost kao sto sam negde u glavi i pretpostavljao, nemoze cip da se uporedi sa tranzistorcem. Bar ne svi cipovi. Ovde je fekvencijski spektar dosta otvoreniji, i nekako vrlo dinamican. Sto me dovodi do zakljucka da sam trebao praviti neko jednostavnije tranzistorsko pojacalce umesto cipampa. Al sta je tu je i cipamp je lepo iskustvo ;) .

 

Teško je porediti spravu s početka osamdesetih koja je nekoć bila ambiciozan poduhvat sa kompaktiranim modernim pojačalom za svačiji džep... Nije realno pa to ni ne treba raditi. Poredi svoje prohteve i očekivanja sa dobijenim rezultatima, to je mnogo realnije ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

K

 

Teško je porediti spravu s početka osamdesetih koja je nekoć bila ambiciozan poduhvat sa kompaktiranim modernim pojačalom za svačiji džep... Nije realno pa to ni ne treba raditi. Poredi svoje prohteve i očekivanja sa dobijenim rezultatima, to je mnogo realnije ;)

Kao sto rekoh cipamp je lepo iskustvo, i u vecini slucajeva danas moze da posluzi. No devinitivno, moji prohtevi nisu bili realni u poredjenju sa onim sto je na kraju izaslo iz cipa. Iako ima ljudi kojima se to itekako svidja ;) . Tako ce taj cipamp zavrsiti najverovatnije kod rodbine ili nekog bas dobrog dobrog prijatelja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BD sam probao u BR kutiji u u zapremini od nekih 100L - bili su u kombinaciji sa Lowther EX2 u exp horni

Bez problema je pratio/dopunjavao Lowther u opsegu do 200 Hz, gde ovaj nema šta da traži 

Namena koncepta : kućno slušanje, da se proba i ovaj pristup - nivo glasnoće je obično malo viši 

BD će najverovatnije ići prvo u BR kutiju od 140L ( slušam Tannoye K3808 u toj kutiji - odlično su se pokazale - kružnog su oblika ) - pa ću dalje nastaviti u tom pravcu, možda sa nekim konvencionalnijim oblikom

Horna će za start ostati sektoralna - ne znam šta da očekujem, pa bolje je ništa ne dirati dok se ne iskristališu pravci ka kojima treba usmeriti razvoj 

Neće biti nezanimljivo ;)

BD 15 ima izvanredne karakteristike i za kutiju - scoop bas. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...