Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Da bi fiksirao hornu za driver, morao sam bušiti hornu. Nacrtao sam pa isekao kod gravera laserom šablon od pleksija, bez kojeg bi teško rešio ovaj zadatak.

 

ako cemo mak na konac , morao bi da napravis malo duzi adapter , koji bi pocinjao kruznim presekom (driver) a zavrsavao tacnim kvadratnim presekom (horna)

 

mozda ces cuti a mozda i neces ali u teoriji i merenjima svaki nagli prelaz/ivica se cuje

 

sve to pod uslovom da je ta horna dostojna tog drivera .......... sto se moze ispitati jedino uparivanjem drivera sa boljom hornom :hihihihi:

 

(blagodeti fifi igrarija)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ljudi je ne vole zato sto je ruzna... meni i nije bas previse ugly?

Stvarno ima mnogo "Jet-a" nego bilo koje druge horne.

Jos ako se koriguju impedantni pikovi i pravilno skrene jedinica u regionu gde pocinje rezanje.

A tu uvek ide u "crveno" - super je stvarno.

.

recimo macke i druge zivuljke imaju bas takav oblik usiju... :)

.

koji ti je to nov lep driver?

To je slika sa neta, ja imam neki no-name, ali ima aluminijumsku membranu i dobro svira..

Znam za tu cevku, probacu da napravim od kartona, cisto da probam (imam nacrt) ali sto jes-jes, ruzna je.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije novopridoslo ali mozda bude za drugara, kenwood 9100 integralac s kraja 70s, mint sto se kaze kao casa. ko je to bese imao odavde, kuja ili neko drugi. zapravo me zanima ko u okruzenju to moze lepo da restaurira ako se pokaze da su elektroliti zvucno popustili. 

 

btw da li je moguce da su tada ugradjivali elna kondove? to postojalo tada?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije novopridoslo ali mozda bude za drugara, kenwood 9100 integralac s kraja 70s, mint sto se kaze kao casa. ko je to bese imao odavde, kuja ili neko drugi. zapravo me zanima ko u okruzenju to moze lepo da restaurira ako se pokaze da su elektroliti zvucno popustili. 

 

btw da li je moguce da su tada ugradjivali elna kondove? to postojalo tada?

Ugradjivane su Elne fabricki ;)

Kacarevic prodaje?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije novopridoslo ali mozda bude za drugara, kenwood 9100 integralac s kraja 70s, mint sto se kaze kao casa. ko je to bese imao odavde, kuja ili neko drugi. zapravo me zanima ko u okruzenju to moze lepo da restaurira ako se pokaze da su elektroliti zvucno popustili. 

 

btw da li je moguce da su tada ugradjivali elna kondove? to postojalo tada?

postojalo

post-56-0-07176100-1452976691_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malo se igramo sa Infinity Kappa 8.1. Neobično je kada ti u goste stigne nešto ovako veliko pa eto da podijelim s forumom vijest. Inače sviraju sasvim OK. Malo je zvuk starinski tj.laidback, ali moglo bi se živjeti s tim i na duži period.  Mislim da bi mnogi forumaši bili oduševljeni njima barem koliko sam ja shvatio pojedine zvukovne preference i ukuse... :)

 

post-26-0-50975300-1452977582_thumb.jpgpost-26-0-49280400-1452977601_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije novopridoslo ali mozda bude za drugara, kenwood 9100 integralac s kraja 70s, mint sto se kaze kao casa. ko je to bese imao odavde, kuja ili neko drugi. zapravo me zanima ko u okruzenju to moze lepo da restaurira ako se pokaze da su elektroliti zvucno popustili. 

. . .

Misa iz Zeleznika ( Imperial A. ).

Meni svojevremeno nasao Kenwood KT-7500 tuner u mint condition. Pregledan, znaci servis + 6 meseci pisana garancija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije novopridoslo ali mozda bude za drugara, kenwood 9100 integralac s kraja 70s, mint sto se kaze kao casa. ko je to bese imao odavde, kuja ili neko drugi. zapravo me zanima ko u okruzenju to moze lepo da restaurira ako se pokaze da su elektroliti zvucno popustili. btw da li je moguce da su tada ugradjivali elna kondove? to postojalo tada?

 

Ja imao njegovog brata blizanca 9150...u originalnom stanju sa OK kondovima.

Kasnije ga reastaurirao, menjao sve kondove itd. Prodao ga za ~200e.

Zvuk je barem meni, ništa posebno. Veliko, sporo, slepljeno...bez vazduha između instrumenata, malo prenaglašen bas. MM/MC prosečan. Marantz PM82 je bolje svirao. Tada sam imao i Crown CTS4200 i on mi je bolje legao od kenwooda. Jedno mu se mora priznati - među 5 najlepših integralaca svih vremena!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malo se igramo sa Infinity Kappa 8.1. Neobično je kada ti u goste stigne nešto ovako veliko pa eto da podijelim s forumom vijest. Inače sviraju sasvim OK. Malo je zvuk starinski tj.laidback, ali moglo bi se živjeti s tim i na duži period.  Mislim da bi mnogi forumaši bili oduševljeni njima barem koliko sam ja shvatio pojedine zvukovne preference i ukuse... :) Nisi napisao kakve su vs tvojih Focala ? :)

 

attachicon.gifkappa1.jpgattachicon.gifkappa2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E sad je prilika ! ( prilika čini lopova :) ) Pa molim moderaciju da prebaci temu na primjereno mjesto ! . Što ko čuje ? ! U stvari moj sinek se bavi glazbom , i naravno ponekad mi se pridruži u "slušancu" . I tad "elaboriramo" zukovni doživljaj . tj srednji , visoki itd prostor , što njega kao "tamburaša " - naravno alternativa dok se ne dogovore ? - ne interesira . Nego glazba kao izričaj . E sad zamislite na " Vdr import" on veli ? "stari zvoni ti mobitel ? - ( mobitel je u spavačoj sobi) - dali ja čujem ? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Shvaćam što hoćeš reč ! Malo mekše , punije , al ! recimo malo "pofarbano" upiturano ipak su elektre "surove" . ne sirove one govore što je na snimci ? !

Pa otprilike tako. Recimo odlično paše na rokiju tipa Rolling Stones, Kinks i slično, skoro savršeno.... Moglo bi i tupiti žilete od loše digitalije ili promašenih cijevnih pretpojačala :).

Sve u svemu dobar, je to zvučnik. Odličan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa otprilike tako. Recimo odlično paše na rokiju tipa Rolling Stones, Kinks i slično, skoro savršeno.... Moglo bi i tupiti žilete od loše digitalije ili promašenih cijevnih pretpojačala :).

Sve u svemu dobar, je to zvučnik. Odličan.

 

pa vidi,ti su upravo izmisljeni za takav tip muzike,drugar mi ima veci model 9.2,prvi vlasnik,ganja ih nekim Lux izlazom od 2x250W,covek odlazi ili je odlazio na svaki koncert Stones-a,i BB King-a koji je bio u krugu od 500km od Hannover-a..za slusanje kako pauk prede mrezu u nekom uglu od sobe,ima boljih resenja,sigurno.. :)

 

rock n roll all over the world je nekima sastavni deo zivota jos i danas,i sa 70 godina...nit kuceta,nit maceta,nit kola,dobro zaradjivao,veciti podstanar,pare trosio na koncerte,mjuzu...

 

:guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...