Jump to content

Pass DIY headphone amp


Mikorist

Preporučeni Komentari

Kako koji OPA zabodeš, tako imaš ili nemaš oscilovanje. Većina OPA ne osciluje u radu bez kompenzacije (C2 i C7), ali zaosciluje jako kada se gasi. 

Kad nema kompenzaciju, svaki zaosciluje sa par stotina Hz, vrlo čudno, možda je do regulatora napona - tu fali dekupling na ulaznom pinu verovatno.

SS3602 radi savršene četvrtke i ne osciluje u bilo kom slučaju sa 66pF.

OPA2604 ne osciluje...

 

summa summarum:
Znači  na Whammy ne mogu se menjati razni OPA bez ociloskopa zakačenog - ne mogu napamet iz glave da se odrede vrednosti za  C2 i C7. :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 12 časa, Brijac reče

Silver mica na toj poziciji bacanje para. 

https://eu.mouser.com/ProductDetail/Cornell-Dubilier-CDE/CD15ED820FO3F?qs=FKrQhPEeH%2B6YHJTKkQmzkg%3D%3D

oko 14 evra su dve preko vremeplova... 1% tolerancija 

 

basnoslovno su ckupe :smesna:

 

ali zato možeš brenerom da je pržiš ništa neće da se promeni u vrednosti / može u spejs-šatl komotno  :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

68 pF Wima FKP2  ima u Mouser-u, za 14 Eu ima da dobijes bar 10 komada.  Raster 5mm.

Samo posto je za sprecavanje oscilacija ne znam da li je FKP2 bas pogodna serija, mozda treba videti sta jos ima, mozda je bolje na toj poziciji obican MKP ako ima vrednost.

 

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Oo gore je bila četvrtka na 1kHz sa 68pF , sa tim se kreće, a videće se  danas šta je na 20kHz.

Možda bude kompromis da ostane mali pik na 1k a da bude sasvim pravilna četvrtka na 20k - možda se uklopi u to onih 82pF koje imam:sarcastic_hand:

Pik znači da pojačalo ima porast pojačanja na visokim frekvencijama u odnosu na 1kHz

Pravilna četvrtka je imperativ, onda je i najmanji THD i sve je najbolje..E sad kako svira na uvo drugi je padež.

Ne slušamo kocke :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

100 pf / 150 pF mogu da ti dam u parovima ako ti treba ( imam osnovni niz za phono loading sa ponekom rupom u vrednostima ).

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 22. 5. 2024. at 18:33, krca44 reče

100 pf / 150 pF mogu da ti dam u parovima ako ti treba ( imam osnovni niz za phono loading sa ponekom rupom u vrednostima ).

Vala kako je krenulo trebaće nam 150pF za C2 & C7.

Ko da filper sklapa ovaj :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, Mikorist reče

Vala kako je krenulo trebaće nam 150pF za C2 & C7.

Nema frke i tako moram da se vidim sa Nixie-jem i to sam odavno prebacio - znaci odnecu mu u Pon-Utorak najkasnije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam se odlučio za Muses02 . Ima najbolje merenje ovde.

Čovek se danima muči da namesti Sparkos ali jok. Na tiho je ok ali kad se pojača počinje da luduje.

Probano je od 20 do 160pF i sa bilderima  i sa Zobelom.

A nixie neka na dasci ekspirimentiše polako na njegovom. :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...