Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Principijelno sam i ja ovako nekako rešio osvetljenje prednjeg "stakla" (klirit/plastika) na cirklotronu, pobacao sijalice koje su toplotom deformisale površinu koja se osvetljava, izbrusio iste na ravno, postavio samolepljive trake sa po dve grupe od po tri LED (ove što se kupuju na metar a grupisane po tri komada) i voila! Jedina razlika je što kod stakalceta/plastike od VU metara krajevi ne stoje ravno no su savijeni pod 90 stepeni a ćošak obrušen pod 45 stepeni da formira svojevrsnu prizmu a svetlost se prelama kroz klirit pa potom kroz prizmu pa se tako dobije ponešto bolja disperzija... Doduše po cenu umanjenog intenziteta...

 

Oblik je na slici ali se svetlost ne emituje od nazad tj dole na slici no sa desne strane (u ovom slučaju) Kada sam probao da postavim ledove kako je na slici, dobijao sam previše pojedinačnih tačaka, više je izgledalo kao bočna svetla na pozorišnim scenama...

 

figure16.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danas uradjene one zakrivljene povrsine na prenjici. U originalu je lesnik, kod mene americki orah.

 

Ostaju jos gornja i donja ploca od punog drveta. Neverovatno, uglovi su takodje od punog drveta ali je furnir radjen valda od istog trupca pa se razlika ni ne primeti :-)

 

 

post-73-0-48026500-1453130140_thumb.jpg

post-73-0-37915300-1453130196_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danas uradjene one zakrivljene povrsine na prenjici. U originalu je lesnik, kod mene americki orah.

 

Ostaju jos gornja i donja ploca od punog drveta. Neverovatno, uglovi su takodje od punog drveta ali je furnir radjen valda od istog trupca pa se razlika ni ne primeti :-)

Super :)

probaj na nekom komadu recimo mesavinu terpentina i pceljinjeg voska. Ili neku gotovu smesu od tih prirodnih komponenti.

Mislim da to ima da se kupi kod nas. Lici na neku pomadu

mozda ti se svidi? Boja furnira bi trebalo da blago potamni, a i na dodir je fantasticno. I naravno super stiti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

trebalo bi ovako nekako...da izgleda samo. U pitanju je potpuno drugi projekat naravno...

Mozes malo vise da predstavis projekat, normalno ako moze imas gotovo...

posto imam drivere 3809, pa jos ne mogu da odlucim sta dalje....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kutija je bazicno TMD15 , u kojoj i jeste taj driver (3833)

 

ne moze 3808/3809 u istu tu kutiju

 

mislim - moze isto ko i drveni sporet ........  al' ja jos nisam cuo standardnu Tannoy bass reflex kutiju koje me je dojmila

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Super :)

probaj na nekom komadu recimo mesavinu terpentina i pceljinjeg voska. Ili neku gotovu smesu od tih prirodnih komponenti.

Mislim da to ima da se kupi kod nas. Lici na neku pomadu

mozda ti se svidi? Boja furnira bi trebalo da blago potamni, a i na dodir je fantasticno. I naravno super stiti.

Zoki,

 

Thx! Uskoro ce i to doci na red. Mislio sam nesto na bazi voska. Pokusacu da se raspitam za to sto preporucujes. Probam pa ako mi se dopadne (a pokusavam po svaku cenu da izbegnem lak) to ce biti to.  :wink2:

 

Sto se tice projekta, u pocetku je planirano da se radi ili Westminster ili GRF....ali ovi konkretni drajveri nisu namenjeni za horne. Bilo je o tome reci na forumu, mislim da je Eci to spominjao. Tannoy 3808/3809 su se stavljali u DMT15/2 i Churchill. Za Churchill nisam nasao plan skretnice pa je izbor pao na DMT15/2 ali u kutiji koja je mnogo lepsa. Pazio sam da dimenzije prednjice budu sto blize originalnoj kutiji ali da izgled podseca na Canterbury. A i u Tannoyu su tvrdili da su napravili 3808 za 'kompaktne' BR kutije. 

 

Sto se principa rada tice, nemam ja problem sa BR. Dobar zvucnik je dobar, bez obzira na princip rada. Ovo cudo jos nisam cuo, mozda je sranje a mozda bude super...Zaista ne znam sta da ocekujem od 3808 drajvera. Butil vesanje, dupli Barium ferrite magneti, tulip waveguide, super korpa (tanki kraci), Cu shorting ring (kad je to jos Tannoy koristio, mislim dosta pre Scan Speaka :-)  ) 

 

O DMT15/2 ima dosta na netu...Uskoro sklapam skretnicu i u toku februara bi trebalo da je gotovo. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

×
×
  • Kreiraj novo...