Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Wow!!!!
Nikad nisam vidio tako nešto iznutra! 
TenX! :) 

Nadam se da će se moći restaurirati i da će još godinama netko biti ponosan i na njega i na cijeli oldtimer!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Vix said:

Pristiglo danas na proveru. Ne vidja se bas cesto, pa rekoh da podelim fotke sa vama... :)

 

(Ici ce u oldtajmer...)

 

auto2.jpg

auto1.jpg

auto3.jpg

auto4.jpg

auto5.jpg

auto6.jpg

auto7.jpg

auto8.jpg

auto9.jpg

auto10.jpg

Jel moze poblize slika ovog KACO, pretpostavljam vibratora?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, vladd said:

Jel moze poblize slika ovog KACO, pretpostavljam vibratora?

Nista bez vibratora :buehehe:

Jeste, to je vibrator, DC/AC. :D Iskreno, prvi put u ruci imam tako nesto, pa sam malo razgledao stare seme...

I sam pokusavam da provalim koje je to godiste...

Nisam ga stigao testirati zbog drugih obaveza, a nisam hteo na brzaka. Vise sam se zadrzao analizirajuci kako je napravljeno...

Dakle, AM prijem/detektor/signal u jednom delu, a u posebnoj kutiji, izlazno pojacalo sa EL 84.

Naravno, vibrator (na 115 Hz?)  te trafo da dignu napon sa 12v na mozda 200? Koliko mu treba , B+

Ako ne gresim, bice ugradjen u neki Mercedes, koji je isto na restauraciji. 

Ima ovde po Francuskoj dosta oldtajmera. CV2 je omiljen, cesto ga vidjam. Pre neki dan videh crnu "ajkulu" izgledala je ko da je tek sisla sa trake :shinymj5:

Medjutim, problem je ako crkne neki deo, a vise ga nema ni za lek...

A evo opet radija, jos par slika, mozda se bolje vidi...

kaco1.jpg

kaco2.jpg

kaco3.jpg

spoj1.jpg

spoj2.jpg

slikagore.jpg

radiogaga.jpg

drvo.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad pogledam ovu skalameriju, samo pomislim: God bless izumitelja tranzistora

Msm cenim ja lampaše i njihov zvuk, ali koi je ovo overkill čo'če...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, Vix said:

Nista bez vibratora :buehehe:

Jeste, to je vibrator, DC/AC. :D Iskreno, prvi put u ruci imam tako nesto, pa sam malo razgledao stare seme...

Zato su ga udaljili od kabine, da ne zuji previše.:)

Ne znam do kog nivoa se očekuje restauracija, ali iznutra radio deluje solidno. Možda peskiranje sodom bikarbonom, bez komplet rasturanja. Na dugim talasima samo radio Teheran lebdi u etru;)

Elem nebitno, sredice se, nego otkaciti napajanje koje pravi vibrator, ako se nema sema, a izuzetno bi dobro bilo da postoji, zbog napona(moguce je i da je B+ oko 150V, ali je verovatnije 90-100, s obzirom na početnih 6V), srediti radio sa spoljnim VN napajanjem, pa tek onda vibrator, trafo, ispravljacica i sve komplet.:good: 

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napravio tri kutije za ploče. Imao sam ideju kako tačno hoću da ih napravim, nisam bio siguran kako će da ispadne na kraju. Vrlo sam zadovoljan kako je ispalo. Do sada su ploče stajale u dve kartonske kutije (tj jednoj presečenoj na pola) i bilo je nekako ružno. Jedino što je u karton moglo da stane više jer se iskrivi pod opterećenjem ploča :)

Kutije su napravljene tako da su prednja i zadnja strana pod uglom, da je lako listati ploče i da lepo stoje. Jedina mana tih stranica pod uglom je, kao što sam rekao, sad na isto mesto stane manje ploča :)

zf0o0uS.jpg

6r6A6hp.jpg

oi5drQe.jpg

TNTHBCU.jpg

O8bhuMT.jpg

UUzXTYK.jpg

2KlIGb5.jpg

daFtbAa.jpg

9VFv4JZ.jpg

wzFJOfp.jpg

Izmenjeno od Koja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedno pitanje, da ne otvaram temu : trebam nabaviti 2-4mm2 zicu pun presek, za ground bus.

Nasao sam kod firme Brakos.

Imaju dve sorte, u pvc-u za 60 Din. i silikonsku za 160-200 Din.

Nejasno mi je sto su date specifikacije skoro potpuno iste, bakar klase 1, samo se razlikuje maximalni test napon.

Sta kupiti ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...