Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

9 hours ago, ManicP said:

Ja sa whetstone za kuhinjske varijante prešao na dijamantske oštrače. Finoće 400, 800, 1500 i 3000 plus dva stropa sa različitim pastama. Strop ručno a oštrači u spravici vođenje kamena pod konstantnim uglom. Za kujnu je 3000 puna kapa kad se skine žica a

Ta spravica je odlična za konstantni ugao oštrenja i dobra je za noževe od nerđajućeg čelika. Za Hi Carbon ništa sem kvalitetnog mokrog kamena. Dobro je imati neki jeftiniji nož za vežbu jer je ugao  oštrenja važniji od broja kamenovo. 1000 i 6000 + strop za kvalitetan nož je sasvim dovoljno, perfekcionisti idu i do 12000. 

Kinezi napreduju i ima i poštenih samo ih treba iščačkati. Skoro gledao na YT test da li  je pravi damskus ili laserski nacrtan. Taj konkretan komad je prošao test znači pravi višeslojni damascus. Šmirgla brzo da odgovor. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jakako. Ranije sam išao do 10000 kamenom, samo je ta oštrina relativno kratkog veka kod ovih koje imam. Na kraju sam se za kuhinju zadržao na 3000 s tim što i nemam nož koji rđa još uvek.

Svakako treba da nabavim veće kamenje širine bar 60mm i finoće do 8000 zbog noža za ručno rende i dleta. Ručni stolarski alat kad se naoštri kako treba to je pesma kako seče drvo. Dleta isprobana, sad me nešto uhvatio neizdrž da probam i rende neko.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 hours ago, mrcelavi said:

Bravo komšija, bez Whetstone nema oštrih noževa ( posebno japanskih) samo obrati pažnju da li su oni što piju vodu ili oni kojima je dovoljno politi ih samo. Znaćeš razliku kada ih potopiš u vodu ( ako ispuštaju mehuriće znači da su Soak Whetstone) i bar 20-30 min potopljeni pre upotrebe. Posle njeh daj ga po kožnom kaišu ( zalepljen za daščicu) i bukvalno imaš britvu od noža. 

Sve ovo probao na nemačkim nožekanjama i nije uspelo koliko su žilavi i teški za oštrenje. 

Ova se natopi u vodi, 20-30min. Radi i sa japancima i sa njemcima a bogami i sa svedama.  A uzeo sam neku kinesku varijantu koja je puno jeftinija od japanske. Sad vidim da je duplo skuplje ali to varijacije nisu cudne na Amazonu.

WWW.AMAZON.SE

SHAN ZU Slipsten 2 i 1, Professionell brynesats, Manuell Knivvässare, 1000/6000 Bryne med Halkfri Bambubas och Silikonremsa Vinkelguide för Kökskniv : Amazon.se: Allt annat

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ju taman posla. :) 

Meri se odziv nanostrukturnih materijala na magnetno polje, i shodno tome karakterizacija.

Mali je ovaj magnetic, otprilike bi odnos bio, kao magnet u MC prema ovom, tako je ovaj magnet prema fuzionom :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 18 minuta, NIXIE reče

Kažu da ljudske ćelije reaguju hemijskom reakcijom na magnetno polje. Negde pročitah, ama ne sećam se jel rekoše da je to pozitivno ili negativno. To je bilo poznato kod ptica, ali izgleda da važi za sve živuljke.

Jako slabo...od 8 Tesla pa naviše kreću reakcije....A dumreš treba treba da si u blizni Magnetar zvezde. Jednostavno ti iščupa gvožđe iz hemoglobina...


Screen Shot 2022-01-28 at 19.45.28.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lupetaju gluposti. Pa živimo milone godina na Zemlji sa istim i navikli smo evolucijom na isto. Plus svo zračenje koja spolja može doći.

Znači počećemo da reagujemo na magnetno polje koje je 10 T pod uslovom da si danima i nedeljama neprestano u njemu

ONLINELIBRARY.WILEY.COM

The potential adverse biologic effects of sub chronic (cumulatively 10 weeks) exposure to a high magnetic field (9.4 T) were evaluated in young adult male and female Fischer rats as well as in their ...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sva ta istraživanja mozga imaju samo jedan cilj, čitanje i kontrolu misli bez našeg znanja. Ako usput otkriju nešto bitno za lečenje, to možda i objave, ili tiho prodaju nekoj farmaceutskoj kompaniji da mazne pare. A ono glavno, neće sigurno lako otkriti, to je već strateška stvar.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ahahaha... Mislio sam ostaviti fotku, ili dvije, slagalice koju sam složio danas...
Ali sam odustao. Neka se malo piše o pametnijim stvarima. :-)

(neki) Ljudi imaju averziju prema Ikei. Problem je razmišljati.

:-)

Bijelo na fotografiji ispod je predmetni komad iz Ikea-e, a ostatak palete boja je rezervisan za trenutačan izbor piva, kao i komodicu u pozadini. 

 

5.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

43 minutes ago, NIXIE said:

Sva ta istraživanja mozga imaju samo jedan cilj, čitanje i kontrolu misli bez našeg znanja. Ako usput otkriju nešto bitno za lečenje, to možda i objave, ili tiho prodaju nekoj farmaceutskoj kompaniji da mazne pare. A ono glavno, neće sigurno lako otkriti, to je već strateška stvar.

Citanje misli je donekle ugrubo raspetljano, ovo su ipak terapeutske metode za potrebe korigovanja nekih problema, i mapiranja situacija prilikom bolesti.

Mada, sta ima da nas citaju, kada nam ionako sve namecu.:lupanje:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zapravo ovo nema veze sa tim panikama, u pitanju je ispitivanje strukture materijala, fononske i magnonske disperzije, i kontorlisanim elektro ili magnetnim impulsima izazivanja promena u kvantnim stanjima materije i naravno merenja efekata i karakterizacija materijala, od provodnika, superprovodnika, preko izolatora do poluprovodnika sa dopiranim magnetnim materijalima. Ili predviđanja Kirijeve temperature, opsezi magnetičnog ponašanja materijala...

Kao kada ubaciš signal četvrtke u pojačalo, i gledaš odziv i zvonjavu...:)

Tako da ima tu zanimljivih aspekata, naročito što me i zanima deo tih dešavanja, nikako ta dečačka radoznalost da omatori ;):D

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...