Jump to content
Impuls

Čime se zanimam... (ovih dana )

Preporučeni Komentari

Pre sat vremena, Aleks reče

Nikad nisam pitao nekog stolara... Kako kad se tipluje, izbušiš rupe da bude u milimetar tačno? Merim bre merim i opet omanem. Mora da ima neka fora? :laugh1tooht:

Nabavi[ tiplove za obeležavanje rupa kao na slici, ima ih za različite veličine, izbušiš rupe za tiplove na kantu, ubaciš ove za obeležavanje,  prineseš tu stranicu mestu na kome treba da se izvede spoj, prisloniš pažljivo i kucneš. Špic tipla za obeležavanje će obeležiti tačno mesto za razbušivanje. Bitno je biti pažljiv, i dobro je obeleženu tačku još malo proširiti probojcem da lepo precizno povede burgiju. Prosto

obelezivac-6-mm-4-kom-2911000-wolfcraft-151469-226688.jpg

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
1 hour ago, Aleks said:

Nikad nisam pitao nekog stolara... Kako kad se tipluje, izbušiš rupe da bude u milimetar tačno? Merim bre merim i opet omanem. Mora da ima neka fora? :laugh1tooht:

Ja imam obeleživače za tiplove. Izgleda ovako:

185503007

Dakle, izbušiš rupe na jednoj strani, ubaciš obeleživače, lagano prisloniš drugu stranu i pažljivo staviš tačno kako si hteo, onda lupiš pesnicom da se utisne. Na drugoj strani ti ostane rupa tačno za burgiju.

Naravno ne može baš uvek da ispadne potpuno savršeno, malo proširi rupu pola milimetra tamo gde ti beži. Ako staviš lepak, nategni malo i čim se osuši biće tačno. Ja doduše retko kad lepim išta, uvek sve pravim da može da se rasklopi, ali obično nategnem po kojim ugaonikom (gde se ne vidi) da ne ispada tipl.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

caka kod tiplanja je ne samo u obelezavanju nego je mnogo lepo imati onaj ugaonik/stegu za vodjenje burgije

nema da omane - dovoljna je crta na oba komada za referencu , stega obavi ostalo

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
11 minutes ago, black coffe said:

Čime se bavim ? Skrivam se od potresa ! . Jebački nas protreslo :icon_eek:

Videh jutros na vestima. 

Samo vam je jos to trebalo. Gledam ljude koji su izleteli iz svojih domova, a u ovoj situaciji je najsigurnije biti u svojim kucama/stanovima.

Nadam se da nema zrtava, ali vidim da je materijalna steta napravljena.

Samo da ne bude novih potresa.

Cuvajte se ! 

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Krajem 80-tih, 1986-1990 ziveo u Perth-u, W.A., jedan od hobija mi je bio pravljenje piva. Korisceni slicni sudovi za primarnu fermentaciju, oko 22-23l. Na Australijskom trzistu bilo mnogo osnovnih ili poluproizvoda, koristio "Coopers" malt u mnogobrojnim varijacijama, draught, stout, lager, ginger, etc.

Najvise sam gotivio tamna piva, ala Guinness.

Nekoliko kitova doneo posle kuci u Bg, drustvo padalo u nesves :)

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Gospodine Damiću ovo zahteva posebnu temu tipa Diy Pivara Kućna.
Bilo bi lepo da iz prve ruke saznamo kako bi izgledala neka mikro pivara za kuhinju, pogotovo sto neko skoro napisa kako je ovo kupovno pivo malte ne otrov zbog valjda teških metala i čega ne još.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Malo je van foruma, ali ako nekog interesuje, uz saglasnost moderacije, neka otvori posebnu temu. Drage volje cu podeliti svoja iskustva sa kucnim pravljenjem piva.:drinks:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

^ ma ko bre šiša moderaciju, oslabljeni su za trećinu od kad je Mika junački uteko evo ja ću da otvorim neku pivsko - rakijsku temu

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
2 hours ago, Woland said:

^ ma ko bre šiša moderaciju, oslabljeni su za trećinu od kad je Mika junački uteko emoji846.png evo ja ću da otvorim neku pivsko - rakijsku temu emoji846.png

Stvarno, nema Mike! Neki dan ga Guja nominovao da dodje kod mene po zvucnike a pojavi se Krca... :o

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...