Jump to content

Babelfishovanje, V3... ili ko zna koja već po redu


chakija

Preporučeni Komentari

Hladnjaci pec pec... Kontam 60tak stepeni. Ovo kućište je na granici za ovaj režim. 

Ima taj spooky, što bi Zen rekao, prostor... I mora da se ugreje dobro pre nego što prosvira-bar pola sata ili još bolje sat vremena. 

Izmenjeno od chakija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, chakija said:

I mora da se ugreje dobro pre nego što prosvira-bar pola sata ili još bolje sat vremena.

dok se usvira sve, uglavnom PSU delovi, bice to inicijalno jos bolje, a ona opet bolje kad dodje u temp. equilibrium

 

daklem, Nirvana za jedno 200 sati

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ako je spolja pec pec onda PSU elekteoliti definitivno nisu na dobroj poziciji. Provetravanje možda jeste dobro, ali oko elektrolita ne opstrujava vazdih koji bi ih rashlađivao jer se oni nalaze na pcb. 

Izmenjeno od Beli_Ninja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jako volim ove momente bavljenjem pretpostavkama...

Merio sam sad temperature na svim pozicijama:

1) Hladnjak direkt iza izlaznih 65°

2)Hladnjak odozgo-sredina 61-62°

3) Hladnjak napred-nazad odozgo 53-54

4) Hladnjak dole - 5° u odnosu na gornje temp... 

5) Zona kod kondova 52°

6) Zona u centralnom delu (chokes) 54°!!!

Znači, bolja je pozicija kondova za ovaj tip kućišta jer je direkt iznad proreza kroz koje struji vazduh. Case closed! 

Pošto ne želim preko 60° na dodirnim površinama hladnjaka, smanjio sam Iq na 1A6. 

Otkrio sam jos jedan benefit pozicije izlaznih u gornjoj zoni (pored nesmetanog i vrlo pristupacnog prilaza trimpots)- hladnjaci su hladniji odozdo pa se ne ispečeš toliko kada premeštaš vruć amp :D

Elem, pravo iznenađenje je usledio kada sam vratio nazad na policu. Zvuk daleko više odgovara za moja ušesa sa ovim podešavanjem. Manje je zasićen, čistiji je tonski, al nema masti u bassu ni taj 3D ludački. Ovo se na prvu čuje... Prelepooo

Izmeriću ponovo temperature kad se malo stabilizuje. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 28 minuta, chakija reče

Otkrio sam jos jedan benefit pozicije izlaznih u gornjoj zoni .... - hladnjaci su hladniji odozdo

Ne bih rekao baš da je to benefit, jer je hladnjak slabije iskorišćen i ima manju mogućnost bržeg odvođenja toplote. :icon9:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svako naučno dokazivanje počinje od neke pretpostavke. Sami što je termodinamika i mehanika fluida dokazana pre mnogo godina pa hvala Bogu ne moram ja u 23. veku da se bavim time. A vek ekosa u odnosu na radnu temperaturu  je definisan u DSu pa i to ne moram ja da dokazujem, opet hvala Bogu.

:D

Izmenjeno od Beli_Ninja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

37 minutes ago, Zen Mod said:

ne brigaj, eto njega za najdalje ses' meseci, pravice Naim , ili tako nesto

 

Nešto mora da se pravi, ali čisto sumnjam da će biti pojačalo...ovaj je tu da ostane malo duže. 

Stvarno sam jako zadovoljan kako radi. Mislim da falkoni nikad nisu ovako pevali - ufatio ih BF8 za muda i ne pušća!

Babuška se premestila na klupu za rezervne igrače :D 
WOT je isto jako lep match za njega, a kad pomislim da sam hteo da prodam taj pramp... :Dizzy:

Izmenjeno od chakija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 16 minuta, Zen Mod reče

eh, to sam  pravijo kadsambijomali, za sebe, overkill sa parts koje sam nahrckovao, nikad da se proda



Pitao me je lani jedan covjek pravis li jos WOT-ove.
Rekoh da ne znam, ali da oglasavas samo kitove, ali neka te kontaktira.
Hoces li da ga pitam zeli li jos uvijek WOT?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Ventilator je zakon za A klasu. :D

Da, kad se bas mora...

Evo kako to izgleda kod MoFo a kod mene. Prvo, hladnjak je postavljen kako ne treba (prorezi trebaju biti vertikalni) ali posto sam ga morao ubaciti ispod komode za TV, morao sam ih postaviti horizontalno, pa jos i ventilator, (mda, vrti on na 6v od svojih 12, ali dovoljno da rashladjuje a da se ne cuje).

Izvinite za off.

Svaka cast Cakija sto si relativno brzo to sklopio, pa kako god. Meni bi trebalo par meseci... 

Mofo fan.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, zerowaf said:



Pitao me je lani jedan covjek pravis li jos WOT-ove.
Rekoh da ne znam, ali da oglasavas samo kitove, ali neka te kontaktira.
Hoces li da ga pitam zeli li jos uvijek WOT?

ne pravim, tnx

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...