Jump to content

Kompenzator minor (Oprez! Sadržaj može prikazati Tannoy drivere!)


zerowaf

Preporučeni Komentari

Kao što većinom ne znate, prije više od 15 godina sam si zamislio setup koji bi se sastojao od Pass A klase, Tannoy 15" i granafora konkretno Lenco L75 u nečem što bi bilo usporedivo sa Nantais heavy weight izvedbom.
Kasnije sam se odlučio za kombinaciju - Nantaisova masa i PTP rješenje za vješanje mehanike uz PTP elektroniku za regulaciju brzine vrtnje.
Nisam se pokajao zbog odluke!
Budući da nisam mogao biti brzoplet, nisam mogao, a ne da nisam htio, sam sve to malo po malo odlagao da bih tek u zadnje tri godine polako počeo sa konkretnom realizacijom.
Naravno, Pass A klasa se pretvorila u ZM Labs Ludef i Iron Pumpkin preamp (ne zato što ne bih nekako dobacio do Passa makar u "praviša varijanti" nego zato što vjerujem da koliko god dobar Pass bio, ZM labs u najmanju ruku nije inferiorniji.) Mislim, i sam Nelson je otkvačio ladicu kad je čuo Iron Pumpkin na djelu!
Granafor sam predstavio ranije i znači ostalo je još srediti situaciju sa Tannoyem.
Trenutno imam Tann Devon sa HPD312 driverima (12") i Zenove skretnice - ako imate Tannoy - kumite, molite, preklinjite Zena da vam oda kako i od čega treba napraviti skretnicu za njih! Nije vrijeme za ponos! :D 

Prije malo više od dvije godine sam kupio na ebayu par Monitor Gold 15 drivera iz Nizozemske.
Kad su mi stigli nisam bio najsretniji jer je zavojnica na jednom driveru tiho zapinjala kad bi se membrana lagano pritisnula, a jedna skretnica je bila skroz crna, tj. bila je gorjela, a majstor je prije prodaje natrpao u nju što je imao od dijelova, pa lijeva i desna skretnica nisu imale iste elemente u sebi.


izgorjela skretnica MG15..PNG


Ebay, a također i Paypal su me glatko otkantali i ovim putem želim još jednom pozdraviti majke i sestre svih uključenih u procese reklamacija u obje firme.
O kolonizatorskom gadu iz Nizozemske, za kojeg se ispostavilo da je nakakav političar iz njihovog donjeg doma da ne pričam!

Njegovoj majci i sestrama pozdrave šalje ergela u Lipiku.

ergela lipik.jpg
Ja osobno nemam ništa s tim! 





E da, membrane su bile još premazane s nekim gumenastim sranjem. Ne znam što je to.

ebaya.PNG
Naglašavam da je cijena bila kao za besprijekoran par drivera!

Zbog toga sam kontaktirao Wolanda koji je uzimao recone kit iz GB za svoje drivere, pa me uputio na Lokwood.
Dakle, kod Lokwooda sam uspio kupiti par originalnih cones i sve to odvezao u Zagreb kod, danas na žalost pokojnog, Damira Ipčevskog Senfa.
Majstor Senf se oduševio kad je čuo što imam i na čemu treba raditi. Izuzetno ugodan čovjek i bilo mi je iskreno žao kad sam čuo da je umro.
Iskopao sam par fotki što mi ih je poslao dok je radio na njima. Mislim da je bilo toga još, ali tko zna gdje ih mogu naći...
173502501_466796941327493_6127431195115780988_n.jpg 173509806_1079529499235435_2140180895225137194_n.jpg 173711746_449840002748475_6286685490690497918_n.jpg 174101275_2827194937595755_1661393387561688726_n.jpg 

A ovako sada izgledaju:
Tann MG15 with new cones.jpg

Nemam sad vremena za nastavak, ali kad se vratim za tastaturu bit će još malo podataka o planovima i razvoju situacije.
In short, prave se ZM Labs Kompenzator Midi, tj Kompenzator "ne-Wolandovih" dimenzija.
Stay tuned! :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 minuta, крокодил reče

Zerove postove kao da pise rahmetli Nenad Briksi! Odlicno!

Mozda si trebao ostaviti i viljuskar, pa ga parkirati u spajzu... valjace kad zavrsis kutije

kolica.jpg

:Viannen_loungelizard:


:D 




Hvala! Drago mi je što se nekome sviđa! :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 10 minuta, shonne reče

Disproporcija...male kutije, mali amp. Novine za mene 😁🤔



Sa zapreminom od ca 225 litara su taman malo veći bookshelfi za Schrecka. :D 
Masa? Po preliminarnoj procjeni, sa driverima i skretnicom 100+ kg/kom.
Stvarno se malo brinem kako ću se boriti s njima, a pogotovo kako ću ih dopremiti na kat.
Razmišljam da platim nekima što rade selidbe da mi odnesu kutije gore. :rofl: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 minuta, shonne reče

Zero, to se brate na licu mesta radi gde hoces da slusas. 😛

 



Pa da znaš da si i u pravu!
Napravim zvulje u sobi i onda izgledaju kao onaj rak što je kao mali ušao u školjku, pa u njoj rastao dok nije zauzeo kompletan volumen! 
Toliko o nearfield slušanju!  :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, zerowaf said:



Pa da znaš da si i u pravu!
Napravim zvulje u sobi i onda izgledaju kao onaj rak što je kao mali ušao u školjku, pa u njoj rastao dok nije zauzeo kompletan volumen! 
Toliko o nearfield slušanju!  :D

vid bolje i tako no da pravis malecke, da ih trazis lupom po sobi, a traze velika pojacala

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sada, LightMatic reče

Brate Mladene, ja ti čestitam na novim igračkama i divim ti se na elanu i zalaganju. Samo tako nastavi, drago mi je k'o da i sam radim:cheers:.



Hvala ti puno! :drinks:

Kao i sve drugo što sam radio i pisao o tome na forumu, ni sada ne znam kako ću to napraviti, ali ako sam napravio uz razne peripetije sve ostalo, napravit ću i ovo.
Forum i ljudi na njemu su ključni element svakog mog izleta u "praviše" i bez toga ne bih se u prvom redu ni usudio ništa započeti.
Od prve lampizacije, preko TPA class D, Restomoda Dynaco pojačala koje na koncu možda i nije više Dynaco, do gramofona i sada ovih zvučnjaka, sve zasluge u prvom redu pripadaju forumu i njegovim članovima, mojim prijateljima, koji su svaki put uskočili ili sa kompletnim vođenjem za ruku (Banat, Zen) ili sa ključnim savjetima u kritičnim trenucima (skoro svi ostali!).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 minuta, Zen Mod reče

vid bolje i tako no da pravis malecke, da ih trazis lupom po sobi, a traze velika pojacala

:Viannen_loungelizard:



Imao sam Dynaudio, ali sam prodao aparat za varenje. :rofl: 


 

pre 1 minut, shonne reče

Napokon da nisu babe i dede da se odmah naljute, i mi mladi da se nasmejemo 😁😛



Neće se dide naljutiti....za babe nisam siguran! :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 časa, gluv_i_udaren reče

Čekaj, alat koji ti ionako ne treba je stigao posle materijala koji ne treba da sečeš? Druže, ja k’o u ogledalo da gledam hahahah

 

Pa da!!!😂

Imam sad već čitavu kolekciju neraspakiranih alata iz Lidla i namjeravam ju još i povećati barem za kompresor i nekoliko pneumatskih nastavaka za bilo što. Tko zna kad ih opet neću trebati! 😂

Makita će na koncu napraviti ukupno 4 reza za ove zvučnike, a to je mogao odraditi i Parkside iz Lidla za prilično manje novca.

Svejedno....nastavak odgovora se sad veže na ovo što Zen ispod kaže:

 

pre 5 časa, Zen Mod reče

there's no such thing as alat viška

 

 

Stvarno mi je više dosta toga da nemam skoro ništa alata, pa da mogu napraviti najelementarnije stvari. Ona izreka: "Lako je tebi kad znaš i imaš s čim" će za mene od sad biti: "Lako je tebi kad znaš". I dalje neću znati, ali bar imam s čim vježbati.

Kad jednog dana sredim terasu na katu, maštam da izradim stol i klupe od nekakvih fosni. Malo-malo mi padne na pamet napraviti plinth za Lenco koji će podržati 16 cola ručku. Ne mislim da će biti bolje, ali sam znatiželjan, a takve stvari ne možeš nigdje uživo provjeriti ako ih sam ne napraviš.

A sa routerom, keksericom, potopnom pilom i valjda 20 stega se već može svašta uraditi ako se zna ili ako se usudi prvo upropastiti nešto materijala.

Što se tiče nepotrebnog alata, više mi je žao što sam kupio fancy protraktor od dr. Feickerta, a na koncu sam isprintao protraktor sa interneta i koristio njega 😃

Kad smo kod alata, vjerojatno ću negdje kupiti i neki mali hoblić za fino skidanje rubova kod furniranja, a možda i jedan srednje veličine ako će trebati ishoblati spojeve špera prije furniranja da poravnam eventualne "mikro-zube" tamo gdje se spajaju.

Točno je, alata nikad dosta čak i ako ga ne koristimo! Neka ga, ne stoji nam na nozi. :rofl:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 minuta, ninja reče

Svaka ti dala ... sad ces i mene natjerati da krenem, sve imam kao i ti samo ne mogu da upalim na ovoj zimi :hot:

 

Kapetane, kad pristanes negdje u neku luku, ti onda umisto da se odiljaš u barove lučke, ti se prihvati od alata ručke, pa smanji tom Tannoyu muku! 😀

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...