Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

37 minutes ago, Mikorist said:

Pa onda napravi sam pa se uveri. 

Vrtimo se u krug.

Boli me briga što ima sekta sa TDA i domaći konstruktori koji njega forsiraju...Zabole me i za Fikusa i njegovu sektu. I za DDDAC sektu... Ispušili su ga najviše ovi sa Delta Sigma DAC-ovima.....

Zato i napadaju Mira onoliko krvnički. Nije za džabe:sarcastic_hand:

Sjebao im je biznis :D

Doslo ti preko glave sve? 🙂

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E pa oni frajeri sto prave napucan tda1541 sa cevima ... svaka im cast al' malo lupetaju marketing.

Kazu Anode Follower, zero negative feedback.

Pa anode follower nije isto kolo kao i grounded cathode gain stage - ima feedback.

Dakle ili su pomesali terminologiju ili misle da niko ne zna sta je anode follower....ili im je feedback malo drugacije uveden, pa nije striktno negativni, ako je stvarno to kolo u pitanju.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 minuta, shonne reče

Doslo ti preko glave sve? 🙂

Jok suprotno.  Boli me uvo za patkometrije, jer uvek upadneš u istu frku - držim se svoga.

Napraviš svoju patku i bol'te uvo da je meriš. Guram to što volim, i bole me uši za ostalo.

jbte, ovo je samo diy i samo internet, nije Ukrajina:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 minuta, krca44 reče

E pa oni frajeri sto prave napucan tda1541 sa cevima ... svaka im cast al' malo lupetaju marketing.

Kazu Anode Follower, zero negative feedback.

Pa anode follower nije isto kolo kao i grounded cathode gain stage - ima feedback.

Dakle ili su pomesali terminologiju ili misle da niko ne zna sta je anode follower.

Često se to meša, verovatno misle na ovo drugo. Klasičan pojačavački stepen bez NFB je praktično isti kao Anode follower, samo fali NFB. I meni se dešavalo da pogrešim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa o tome se sve vreme pise Miko, nije patkometrija nego zabava. Napravis sto vise uredjaja i igras se. Man se gluposti. 🤗

Sto se tice tda, nije samo nasa srpska prica...vidis da ga svi izbacuju i rade svasta. Sve je ovo zabava 🙂

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Suština priče je da je PCM63, AD1865, AD1862 dakove od Miro sa bigdiy moguće relativno lako napraviti. Postoje pločice proverene, u proteklih par meseci sve sažvakano za to kao i za JLS karticu. Jedina muka je oko nabavke LT1963/3015, ali verujem da će proći trenutna nestašica.

Pavouk dak je dečija igra napraviti. Ja sam probao i AK4113 pločicu kome treba optički i koaksijalni ulaz zajedno sa USB. Ili bez USB, sve jedno može i tako za sitne pare. Stigla mi je i Bluetooth/I2S pločica, i antena, i to ću da probam. 

Znači isprobali smo skoro sve osim AD1862, a i za to postoje proverene pločice na bigdiy koga zanima.

I sve fercera i zvuči odlično. :guitarplay3:

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Upravo sada, NIXIE reče

Suština priče je da je PCM63, AD1865, AD1862 dakove od Miro moguće relativno lako napraviti. 

 Čaki i do 200 evra....Videh kod tebe primer....I ovo je sve zabavno...

Dok nekome ne postane problem jer živi od ovoga. Njemu nije smešno ni zabavno što tvoj uređaj iz kutije za keks svira kao njegov od 2000 evra:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Brijac said:

Naprzio sam se, pocinjem da skupljanjem delica 😅

Kopka me koliko K moze da zvuci losije od Y, iliti sta da jurim od ponudjenog. Zent me da prodje vreme i da sve manje postoji sansa za nabavku Y... 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Brijac reče

Kopka me koliko K moze da zvuci losije od Y, iliti sta da jurim od ponudjenog.

Lično mislim da će LDO regulatori, kondenzatori i ožićenje da proizvedu mnogo veće razlike nego K-Y. Moje mišljenje, ne mora biti tačno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To niko živ n može da zna. Dok ne čuje sam i ne proba. A i oni koji su probali na BIG DIY imaju različita mišljenja o K i Y....

Rzalika je u laserskom trimerovanju R2R otpora u čipu. U preciznosti.

Zavisi u kom su stanju čipovi. Koliko su degradirali. Koliko su radili ili su stajali u magacinu. Ko ih je odlemio i kako ih je odlemio.

Neki su crkli posle dve nedelje jer nisu odlemljeni kako treba. Onaj jedan je imao 20 na gomili i samo 8 su svirali van serijski.

Najbolje je ko uspe da nađe glanc nove nikad ne upotrebljene u vakum pakovanju :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...