Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

pre 11 minuta, NIXIE reče

Ja sam još nekoliko stranica ranije shvatio da se to ne čuje, a i nisam šišmiš da mi uši služe za eho lokaciju.  Ovde bi sad lepo došla ikonica za betmena, ali je nema u meniju. :bad_boys_20:

Mnogo brze lampe trebaju na izlazu za ove brzine 

EN.WIKIPEDIA.ORG

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 14 časa, asimze reče

A volio bih znati spisak testnih numera koje ste ti i @NIXIEusaglasili.

Meni dovoljno samo ovo da čujem - snimak sa DSD  je nenormalano dobar - znači jedna pesma je dovoljna -  ako se čuje disanje gitariste i položaj gde se nalazi - to je to....

 

i ovo kao druga pesma - i ovaj snimak nije normalan - ovaj tonac je maestro

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na onom originalnom trafou imam dva primara i dva sekundara. Mogao bih napraviti odnos 1:4 za I/U pomoću trafoa pa onda iza pojačanje sa Sparkosom. Mrzi me nešto, možda u nekoj kasnijoj fazi. Uzeo sam da napravim malo pojačalo za merenje, malo bolje od onog koje imam. A da bude stereo, i za slušanje po potrebi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 13 časa, NIXIE reče

Video snimak ne kazuje ništa, em nemamo neke prave sprave  za snimanje, em to youtube toliko obradi da to više nema veze sa originalom. Moraš nam verovati na reč, ako je bolji Mikin dak ja ću to reći. I ne samo reći nego i napraviti. :tenk:

A i spisak pesama je na kraju nebitan. Svako zapamti ništo drugo pa se hvata da to čuje. 

Ovo ne jebe živu silu svira od tehno, preko disko, pop, džez , klasike do hevi metala - pa mi je nebitno šta je na spisku numera.

Možemo i gusle da pustimo :loleverybody:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Plan je da bude malo i jeftino, napajanje brick napajanjem 19V. Dal će da svira dobro ne znam, ali za merenje zvučnika je sigurno dobro, radi i na 2oma. TDA7396, imaće i pravi balansirani ulaz, znači mogu sve da probam sa njim. Pravi test uređaj sa mnogobrojnim zaštitama.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo što je napravio @djmilicic svira brutalno. 6E5P sa izlaznim trafoom. Čuje se i kad zameniš ispravljačicu. A ulaz u to je iz skromnog Pavouk daka, onaj što sam seckao da bude pasivna I/U konverzija. DDDAC je izgubio. A tako me je lepo služio svih ovih godina. :crying:

20220801_193755_copy_1651x1238.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, NIXIE said:

Ovo što je napravio @djmilicic svira brutalno. 6E5P sa izlaznim trafoom. Čuje se i kad zameniš ispravljačicu. A ulaz u to je iz skromnog Pavouk daka, onaj što sam seckao da bude pasivna I/U konverzija. DDDAC je izgubio. A tako me je lepo služio svih ovih godina. :crying:

20220801_193755_copy_1651x1238.jpg

Je li to bolje od Mikinog dac-a? 😁

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...