Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

Samo da dodam, dak kao Mikin sa PCM63 može se napraviti i malo jeftinije, ako se uštedi na napajanju, manji trafoi, ili jedan trafo, jeftiniji kondenzatori, stabilizatori i ožičenje. Ili koristiti AD1865 za još uštede. Ali koliko će to lošije zvučati, e to ne znam. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Mikorist reče

Onda ću morati i da priznam da sam bacio pare. I da odem pognute glave....No nije prvi put. :smesna:

Nema šanse da to loše svira. Može biti malo bolje ili malo lošije od moje sprave, nijanse su po meni u pitanju. Prevelike razlike ne očekujem, ali sačekajmo sredu, nikad se ne zna. Ja imam lošiji PC nego ti za muziku. :matrix002:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema sanse da lose svira, a jos manje potrebe da se stedi na takvoj spravi u bilo kom detalju...

Pogotovo  ne na napajanju...kutija jos i nekako, mada u tom rangu i nogice treba da su sa posvecenjem.:beach:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, NIXIE reče

Prevelike razlike ne očekujem, ali sačekajmo sredu, nikad se ne zna. Ja imam lošiji PC nego ti za muziku.

Daj Bože.  Ako bude mnogo bolje ubacujem te u trošak i avanturu neviđenu .:laugh1tooht:

Nema veze ovde mnogo PC. I na andoidu sa telefona svira da ne poveruješ.

 

Pre sat vremena, vladd reče

mada u tom rangu i nogice treba da su sa posvecenjem.:beach:

Nogice su Leonardove . Mada je kutija sama po sebi kao tenk stabilna . :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@MikoristI nisi neki laf ako nam ne obezbjediš diektan prenos duela! Da i mi malo uživamo. A volio bih znati spisak testnih numera koje ste ti i @NIXIEusaglasili. A hajde da ja ne preguljujem, može i video snimak! Zašto da ne? Veliki posao ste uradili, mora se odati priznanje. Sretno sokolovi!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Video snimak ne kazuje ništa, em nemamo neke prave sprave  za snimanje, em to youtube toliko obradi da to više nema veze sa originalom. Moraš nam verovati na reč, ako je bolji Mikin dak ja ću to reći. I ne samo reći nego i napraviti. :tenk:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, vladd reče

a jos manje potrebe da se stedi na takvoj spravi

Slažem se, Mikin pristup je ispravan. Ne pravi se to svaki čas, nego da traje, i da se izvuče maksimum sa nekim realnim parama. Cena je tu oko 1000-1100 eur sa kvalitetnom kutijom nekom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A ja odavno nisam čuo njegov DDDAC. Prilično ga je unapredio od onda. Mada se vrlo dobro sećam i znam kako svira 1794 modularni.

Ima dosta sličnosti a i razlike. PCM63P je druga zver. Nabildovana sirovina na steroidima. Y je čak i  surov u odnosu na J i K  :laugh1tooht:

Najgore je što se jako teško nalaze i cena nije normalna. Cenovno mu na isto dođe dal pravio DDDAC ili ovo.

Zenu svaka čast kak je ovo odlemio. :crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 časa, Mikorist reče

Cenovno mu na isto dođe dal pravio DDDAC ili ovo.

Možda je i skuplji malo DDDAC sa 8xPCM1794 u domaćoj radinosti. S nekim dobrim izlaznim trafoima je sigurno skuplji. Nixie displej ne računam, to je oko 150eur bilo dodatnih. Jedino što radi svih 24bita. :bad_boys_20:

A ako kupuješ gotove module, onda je višestruko skuplji, to se ne isplati ni malo. Digli su cene značajno od one prve varijante koju ja imam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 9 časa, NIXIE reče

Video snimak ne kazuje ništa, em nemamo neke prave sprave  za snimanje, em to youtube toliko obradi da to više nema veze sa originalom. Moraš nam verovati na reč, ako je bolji Mikin dak ja ću to reći. I ne samo reći nego i napraviti. :tenk:

Pa da ne vjerujem ne bih sve čitao po tri puta! Nego pusta želja da ukradem malo te atmosfere.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 14 minuta, NIXIE reče

Možda je i skuplji malo DDDAC sa 8xPCM1794 u domaćoj radinosti. S nekim dobrim izlaznim trafoima je sigurno skuplji. Nixie displej ne računam, to je oko 150eur bilo dodatnih. Jedino što radi svih 24bita. :bad_boys_20:

A ako kupuješ gotove module, onda je višestruko skuplji, to se ne isplati ni malo. Digli su cene značajno od one prve varijante koju ja imam.

Nismo probali PCM63P sa izlaznim trafoima :laugh1tooht:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probao sam trafoe na AD1865, nešto mi ne zvuči bolje. Imam dva trafoa originalna koji limitiraju opseg na 80kHz, i imam one što mi premotao @djmilicic koji ne limitiraju ništa. Sad sam probao ove prve, jer mi oni bolje zvuče u DDDAC, a posle ću i te druge.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trafo bi bio bolji verovatno da se sa njim radi I/U, da primar ima što manji DC otpor i da strujni izvor na PCM vidi preslikan otpor  koji staviš na sekundar. I taj otpor na sekundaru je poželjno da bude što manji.  Nakon toga ti treba buffer ili pojačanje da dovedeš na nivo oko 2V RMS zavisno od prenosnog odnosa trafoa. Meni je to skupa igračka, takve trafoe relativno povoljno, a kvalitetno pravi onaj na bigdiy, odakle li beše, valjda iz Kazahstana, ali opet je to potencijalno trošenje para za nepoznat rezultat. Znači ko hoće da eksperimentiše, samo napred, nek nam javi šta je uradio. :unbelieveble:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uz napomenu da se ježim žica na sve strane sa ovim konceptom bez filtracije. Žice moraju biti - 3-4 cm između svih PCB - bez ukrštanja - najbolje one hajend U.FL za radio stanice - ako nemaju grafenski omotač oko sebe da odbijaju UHF.....Ukrštanje žica - ikebane sa ovim ne pale - odnono odvode u oscilacije sve zajedno ovo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trafo ima DC otpor primara i sekundara 132oma, oko 22-24H je induktivitet (kako koji komad). Ne znam tačno u šta se ovo računa, 2k5:2k5 ili 10k:10k. Imam i Iskre, njih me mrzi nešto da probam, oni su 600oma:600oma, DC otpor primara i sekundara 22oma, induktivnost 1,5H. Iskre traže kompenzaciju na sekundaru oko 2koma, ovi prethodni uglavnom ne. Iskre limitiraju frekventni opseg na oko 60kHz. Mislim da je najbolje bez ičega, direktno DAC u preamp pa pojačalo. U ovoj konfiguraciji sve je DC spregnuto, nema kondenzatora niti bilo čega na putu signala kad koristim tranzistorli Sparkos preamp. Jedina DC zaštita je u pojačalu.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sada, Mikorist reče

odnono odvode u oscilacije sve zajedno ovo.

Ma jok. Izmeriću na osciloskop kad stignem, ali sam siguran da nema velike opasnosti. Kapacitet kablova samo obara propusni opseg i smanjuje HF šum. I kvari malo zvuk naravno.  :bad_boys_20:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...