Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

Ne umem ti ja te analize duboke da radim. DAC sa PCM63 i Sparkos SS3601 i svim onim kvalitetnim delovima koje je Mika uzimao je jednostavno bio znatno bolji od ostalih. Morao bi čuti to da bi ti bilo jasno. Oko 1000+ eur je to sa kutijom. Ne znam sa čim to porediti. Mi smo skromni dečaci,  ne znamo ljude sa dakovima od 5000 pa naviše. Takvih retko ima i po forumima. Bili su prisutni Mika, @skrstic, @djmilicic i moja malenkost. Svako he doneo po jedan dak, a ja sam imao 2kom. Taki je i red valjda da se domaćin najviše isprsi. :matrix002:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Usput smo probali par USB kablića, FTA i Supra kao i dva pretpojačala, onaj mali preamp sa SS3602 i Aikido sa 4x6CC42.  Meni se više sviđa Supra i 6CC42 u kombinaciji sa DDDAC i Pavouk jer dodaje malo oštrine koja fali. Ostali nisu bili istog mišljenja (znači 3:1) i preferiraju FTA i Sparkos preamp. Meni sa PCM63 Supra zvuči oštro i tu se slažem sa ostalima. Mikin napojni Supra kabl je čujno bolji od mojih kablova sa VDH CS12, a AC konektori su bili isti koliko sam primetio (Martin Kaiser obični, ako nisu silver kod Mike, to ne znam).

Sve u svemu, svi dakovi su dobri, sa svakim bih mogao da živim duže vreme. Konfekcijski fabrički dakovi za te pare nemaju tu šanse nikakve. Pavouk standardni je najlošiji ali i najjeftiniji (1/4 cene PCM63),  samo PCM63 i Pavouk sa lampama odskaču svaki na svoj način. Lično mi se više sviđa PCM63 od bilo čega, samo Supra USB mu ne leži toliko dobro kao onaj FTA zeleni kablić. Sve od opreme je jako osetljivo na izbor kablova, svih znači. Jasno se čuju razlike.

Ono što mi je krivo, ne probasmo Mikin Hama USB kabl. Stajao je tu na stolu celo veče ko siroče, niko da ga pogleda, a kamoli zamoli da prikačim. :laugh1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A za bas deonicu AD1865 vs PCM63 imam komentar. Obično mnogima smeta bas kod mene kad se pojača, pokriva svojim intenzitetom srednji opseg, pa sam prinuđen malo basreflex cevku da izvučem kad se jako glasno sluša. Soba je mala (20m2)i pri glasnom slušanju bas počinje da dominira. Cevka se izvuče 5cm, znači original je 17cm a izvučeno 22cm. To deluje bukvalno kao tonska kontrola, i jednostavno PCM63 ima otvoreniji zvuk, samo je trebalo da gurnem cevku nazad. :hot:

Za uobičajeno slušanje bez forsiranja, cevka je uvek uvučena na standardnih 17cm. Inače AD1865 ima najmasniji bas od svih dakova koje sam slušao, takav je jednostavno. To najbolje zna @djmilicic koji je tek sa AD1865 shvatio da one njegove horne od 100kg komad imaju i basa. :laugh1: Sa nekim AK dakom to nije bio slučaj. A svi su ravni od 0Hz pa naviše. Idealan je za neke manje zvučnike i uopšteno zvučnike i sobe sa manje basa. DDDAC je takođe basovit, vrlo slično zvuči kao Miro AD1865. Samo što PCM63 prezentuje bolju rezoluciju i više detalja, a na bas  nemam zamerki, dobro je legao u sistem.

DDDAC bi se mogao poboljšati sa dva skupa Sowter custom izlazna trafoa sa kojima je i dizajniran. Samo što bi to koštalo oko 450eur za par možda i malo više, a to mi se baš i ne daje, sa neizvesnim rezultatom. Komad je bio 150eur + poštarina+DHL lopovluk+carina+PDV. Dok se svi namire, mogu da precrknem lagano od muke. :hot:

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@asimzešto se tiče disanja gitariste na onoj numeri kod Patricije - na svim ovim DAC-ovima se čuje svugde - manje ili više - ne može ćovek bez vazduha... Najviše kod @djmilicic lampama sa Metglas i AD - i PCM63P samo još pojačanije....Čujem čak laste kako pište na drugoj pesmi kroz prozor od studija (prostora gde su snimali) van - pokupio mikrofon. Baš ono što  @skrstic kaže - vraćam nazad i ne verujem šta sve izlazi....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

volite gvojze i lampe :D

SW1XAD.CO.UK

SW1X Audio Design™ DAC III STD Performance Level 3 D to A Converter   Re-experience the legendary classic TDA1541 DAC powered by valves at its full glory, re-incarnated by SW1X Audio Design™. DAC III builds upon the refinement of the SW1X DAC II and adds additional level of organic & analogue envelope to the sound.  […]

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dal si ti normalan, ko će ovo da napravi a da ne prolupa? :laugh1:

SW1X Audio Design™ DAC III Features:

Pure NOS (Non oversampling – zero digital domain filtering) Design
Selected and Harmonically Matched Component & Material Quality
Based on 1x TDA1541 – the most analogue sounding R2R DAC ever made
STD, Anode Follower, Zero Negative Feedback, Single Ended, Class A, RC (resistive loaded, capacitive de-coupled) Valve Amplification Topology
6N6P or 5687 Double Triode Driver Valve Output Stage
6X5 Indirectly Heated or Directly Heated 5Y3 (5R4 as an option) Valve rectified CLC (choke filtered) Power Supply
Dynamic Element Matching (DEM) of the TDA1541 is powered by an asynchronous E180F Valve Clock with EAA91 Valve rectified Power Supply
Active I/V conversion via a single specially selected transistor (with less than 10 Ohm input impedance) with the shortest signal path directly connected to the tube grid
Circuit is wired with of a specially selected copper (single strand or Litz)
Discrete Transistor Shunt Voltage Regulated Power Supplies for the TDA1541, SPDIF receiver and active I/V conversion
Supports up to 24Bit/96kHz (optional up to 48 kHz only) digital coaxial S/PDIF signal input (USB input is optional, see in options below)
3 x EI core Mains Transformers & Chokes
Tube Compliment: 1 x 6X5 (5Y3 or 5R4 as an option), 1 x 6N6P (or 5687/E182CC as an option), 1 x EC86, 1 x EAA91

 

Optional Extras:

AN Copper foil, mylar in Oil signal output decoupling capacitors
Black Gate capacitors around TDA1541
AN 2W copper, non- magnetic, tantalum film resistors on plates of the output tube
5687/E182CC or 6N6P Premium 6N6P from the 60s or Premium vintage NOS black plate Tung Sol 5687/E182CC output tube
Directly heated vintage 5R4 type of tube (from the 60s) in the PSU
Additional choke filtering on the DEM clock tube PSU for the TDA1541
USB input with a tube master clock, powered by an separate transformer
2 x HiB double C-Core mains transformers for the TDA1541 and DHT/DHD power supplies
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...