Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

Novi update no. 3. Miro PCM56

Na izlazu montiran diamond I/V konverter gospodina Pedje Rogica, u mom slucaju sa BC546/556 tranzistorima jer sam to imao pri ruci na lageru.

Za sada sam vrlo zadovoljan zvukom, po karakteru zvuka bi ga smestio izmedju muljavog NE5534 i klinicki tacnog Pass I/V.

Za sada mi ostaje dilema sta da umetnem umesto 2sk170 koji na ulazu nulira offset, trenutno sam sastavio bez toga dela, imam nekih -5mV na jednom i -9mV na drugom kanalu offset.

Napajanje sam za sad napravio sa lm317/337.

Ko nije gadljiv na kondenzator na izlazu, preporuka da proba ovu varijantu I/V. 

 

1676750376736.jpg

399d1305647776-pedja-rogic-s-discrete-diamond-non-feedback-i-v-stage-out-production-pedja-rogic-ddnf-iv-stage.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, NIXIE said:

 @JosipSU treba mi link za Mirovu pločicu sa PCM56 koju si koristio,  nikako da nađem tamo u onoj temi, da skinem gerbere. Možda dobijem uskoro par komada AD1856 to je valjda isti čip kao PCM56.

Na ovom linku mozete naci sve varijante koje je Miro radio: 

ELECTRODAC.BLOGSPOT.COM

DAC AD1862 Almost THT, I2S input, NOS, R-2R ------------------------------------------------------------------------------------- Basic inst...

 

U prilogu je gerber koji sam ja koristio za PCM56

diyAudio_PCM56P_AD1860_DAC_gerbers_2021-02-14.zip

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stigli su novi, stari uklonjeni, a ovi taze zalemljeni. Sad kad sam video ove, ukapirao sam da su prethodni obrušeni i ponovo laserom nabačene oznake. Kod ovih to nije slučaj.

E ako i ovo ne radi, odustajem od SMD verzije PCM1702.

20230224_200144_copy_1651x1238.jpg

 

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slika masakra koji je prethodio lemljenju novih PCM1702. Uspeo sam na startu da otkinem jedan pad na PCB, na svu sreću to je nožica bez funkcije. Posle sam bio pažljiviji sa seckanjem izvoda. Duvaljku nisam smeo upotrebiti zbog onih kondenzatora. Sve u svemu probaćemo ih uskoro pa šta bude. Ovi novi barem nisu brušeni, postoji nada da su dobri.

20230224_191648_copy_1651x1238.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Нисам вас пратио неко време..

Да ли се неко осоколио да стави сокоћало на осцилоскоп и коначно сними где и колико има дигиталног смећа..

Не бих да вам рушим снешка, убеђен сам да ту нешто не ваља докле год се свима допада..

Кикикики

Izmenjeno od VukJov
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, VukJov reče

Не бих да вам рушим снешка, убеђен сам да ту нешто не ваља докле год се свима допада..

Кикикики

Ma najbitnije da se tebi dopada Bugarinov DAC.

A ja ga bacio među prvima u kantu. Nije jedini.. Soekris DAM isto...

Koliko sam samo bacio para na gluposti.:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Mikorist said:

Ma najbitnije da se tebi dopada Bugarinov DAC.

A ja ga bacio među prvima u kantu. Nije jedini.. Soekris DAM isto...

Koliko sam samo bacio para na gluposti.:buehehe:

Говорим о техничкој исправности, треба прво то довести у ред па причати о афинитетима..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...