Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

Ma kakvi, svi su oni laser trimovani, Y je samo binovan primerak koji je prosao specifikacije koje su najviseg nivoa standarda za namenu koju imaju. I to rade dok je na vaferu cip. Isti princip kao i krunice na tda. Nisi imao proizvodnu traku samo za Y. Bukvalno se gubi svaki smisao malo bolje specifikacije, stavljanjem u soket sto mi radimo :) 

Izmenjeno od Brijac
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Mikorist said:

Ama nema specifikacija za Y....Nigde. Tražio sam mesecima i nema.

Znamo samo da niuje ugrađivano u CD - nego u semplere i EO. 

Nije za otvoreno trziste bio, vec je binovan po specifikaciji klijenta. Tu specifikaciju ne mogu da objave jer spec sheet nije ni bio open source. Sta mislis zasto je i bio samo lemljen u spravama. Mi smo svojevremeno imali binovane primerke amd i intel procesora, jer smo imali specifikacije da bi terali u sto veci takt i sto veci minus :) I to ispod zita, samo za OC scenu. Jedan od primeraka je bio AMD Phenom II TWKR, koga su komercijalno izreklamirali preko nas da bi se obicna verzija sto vise kupovala. 

Izmenjeno od Brijac
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kompromis :) Hoce ljudi taj opamp u dip8. Meni je cudno da nije ostavio prostor da se ipak poveze uzemljenje, nije dzabe dizajniran tako, moze da proosciluje. 

Iscitaj mu datasheet za diskretne regulatore. On je jos i transparentan, lepo kaze za lemljenje. S tim da malo maskira info, jer mu je u idealnim uslovima input V mora biti 5V veci nego output V, a spec sheet pise minimum 2V gde mozes da ocekujes solidan pad performansi. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Proizvodjac je, njemu je pozeljno da moze da se bocka i menja. Na svojim uredjajima je mogao da stavi konkretno na pcb, da nema uopste soket, niti da viri itd. Svakako lem > soket, vidi se i na merenjima, jbg manu svi znamo :) Pogotovu u ovoj diy prici sto moze nesto da ne proradi iz prve, i onda prc :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...