Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

Ja završavam story sa 1702 baš kod Polida uzeh. Prethodno ću da proverim taj novi adapter, pin po pin. AD1865 sva sreća ima originala još uvek, i to je sigurna stvar. Čak i oni SMD što sam kupio rade oba primerka, zvuče malo drugačije ali to je verovatno više zbog adaptera a ne samog čipa. Ti su džabe, 12$ komad.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je za moju dusu i vezbanje naucenog, nemam plan da sirim publici. James ce se javiti kad tad, mozda mu i otkupim ostatak sto ima cipova. Nakon toga, mozda namunjim i za tda isto, otom potom. Sve dok mi je zabavno :) 

Ma taj talijan se naprdeo, njemu je Y razlika u odnosu na K, otvorilo se nebo, sisli andjeli i direktno duvaju u uvo, i razlog tome je drugaciji materijal koriscen u proizvodnji, sto je palamudjenje nivo pro :) Cista selekcija cipova, koja i moze da omane jer se vrsi dok je cip na vaferu, i taj kontakt koji ima sa mernim iglama je ne toliko precizan koliko i zalemljen kontakt. Pride se ne meri cela serija, obican PCM63P moze biti bolji od Y ;) I da postoji savrsena selekcija, gubi se smisao jer koristimo adapter a ne lemimo cip  :) Isti princip i kod regulatora u napajanju, ako se samo bocnut u podnozje, imace losije performanse. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, NIXIE said:

Kod Pavouk je 80% zvuka vezano za taj njegov interni OPA. Sve smo to već isprobali.

Вероватно би се нешто добило коришћењем струјног излаза..

Немам појма којим делом звук смекша тај интерни напонски појачавач, којим делом NOS.. ја кад рецимо мењам филтере на АК и одаберем super slow звук постане мекши и музикалнији али и донекле мање детаљан, не као код AD али на ту страну..

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ta oznaka označava  tehniku (NIIVO)  trimovanja laserom...Y je  a high-precision Y stage system wafer trimming

Y je funkcionalna zamena za TDA sa 2 krune...Nema razlike u R2R preciznosti. :D

Koliko znam 90-h su samo Japanci imali Y stage system.

Svi su čipovi i TDA i PCM kod njih kalibrisani.

Na Gugl mapi ne postoji veše ta fabrika. Neki tžni centar je sad tu.

Sve mašine su prodali. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 21 minuta, Mikorist reče

Ima i italijan ovaj

WWW.EBAY.DE

Entdecken Sie PCM63P-Y BURR BROWN R2R upgrade PCM63P-K (4pcs KOREA) better to TDA1541A-S2crown in der großen Auswahl bei eBay. Kostenlose Lieferung für viele Artikel!

 

Ako sam dobro razabrao, ovaj prodavač je sa Sicilije?:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, Mikorist said:

Ta oznaka označava  tehniku (NIIVO)  trimovanja laserom...Y je  a high-precision Y stage system wafer trimming

......

mjok

to je samo tipicna kineska greska u stampanju

treba da pise "Made only for ZML", al omalili

pa kad ja nisam primio, oni uvalili Yamahi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 16 minuta, Zen Mod reče

mjok

to je samo tipicna kineska greska u stampanju

treba da pise "Made only for ZML", al omalili

pa kad ja nisam primio, oni uvalili Yamahi

Zekimire :loleverybody:

Elem, šta god da je - to se više ne proizvodi i nema fabrika.

Ista stvar kao sa SITs Tokin - fabriku odneo cunami :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...