Jump to content

Kablovi, filteri, utikači , ispravljači, osigurači , LETVE, napajanja, trafoi , namotaji oko kondenzatora


NIXIE

Preporučeni Komentari

Ja kao i svi duduci neki dan kupih 10m “Linn K20” najobicnijeg bakarnog kabla, licnasti (oko 50 licni) preseka 4 milimetra kvadratna, (valjda je čist bakar jer sam kabl poručio iz GB od Linn, mada i Englezi su se iskvarili kao i ovi naši sa KP[emoji16]).
Kupih ga iskljucivo zato sto ovde sve što kupovah čovek ne može da bude siguran da li je bakar (i od brata da kupi[emoji16] a ne preko KP) a ja kao i svi matorci volem bakar (tako me učili u školi davnoooooo da se od tog materijala rade kablovi).
Naravno da ne očekujem da ću čuti ikakvu razliku u odnosu na ovaj koji sad slušam (Oelbach Ratle Snake 3) uz ogradu da je kupljen ovde.
Pitanje.
Gde mogu da kupim bakarne viljuške za zvučničku stranu, ali da bude bakar, rekoh volem bakar.
Gledah na KP, baš preteruju. Nije problem dati više novca ali osecaj da neko misli da sam magarac mi nekako ne prija.
Prodaju bakarne viljuške (najobičnije za lemljenje ili krimpovanje) po 10€ komad a na ebay 4 komada 12-15€.
Zato i kupih kabl iz GB jer ovde cene 15€ metar a Englezi 5€ (kažu po forumima da je pre koju godinu bio 2€[emoji16]) te sve sa putem i carinom ispadne duplo jeftinije nego ovde.
Sam sam sebi odvratan, cigancim se za 30-50 evra ali taj osecaj da ovi idioti misle da smo magarci me izluđuje da postajem iracionalan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, Srecko said:

Prodaju bakarne viljuške (najobičnije za lemljenje ili krimpovanje) po 10€ komad a na ebay 4 komada 12-15€.
Zato i kupih kabl iz GB jer ovde cene 15€ metar a Englezi 5€ (kažu po forumima da je pre koju godinu bio 2€emoji16.png) te sve sa putem i carinom ispadne duplo jeftinije nego ovde.

Laka setnja do distribucije, imaju dobre bakarne(kalajisane ili cinkovane ali se to lako ukloni) okaste papucke, imaju ozbiljna, banderaska, kljesta za krimpovanje, sto je u svemu najbitnije, daju pouzdan i trajan spoj.

Mogu se postavljati dodatni nivoi izsizavanja savrsenosti, zavarivanje presom, punktovanje, hartletovanje ne bih u taj paket, da se izbegne previse rastapanja,

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Većina ovih konektora su urađeni od mesinga. Mesing se ne lepi na magnet. 

Mesingani konektori se u procesu izrade prvo nikluju ili hromiraju, da bi se na taj glatki sloj nanela pozlata. Prevlaka hroma  hoće da lepi na magnet, čak i sa pozlatom preko njega.

Radio sam probne uzorke hromiranja i pozlate nekih prednjih ploča od  aluminijuma  i  gle čuda lepio se magnet na prednje ploče.

Iz tog razloga je CMC radio, a možda još uvek radi (?) seriju RCA konektora od mesinga koja je nekim posebnim postupkom pozlaćena bez prethodnog hromiranja. Dakle na osnovni nemagnetični mesing ide samo zlatna prevlaka, nekim postupkom naprskavanja.  Ovakvi konektori imaju mat zlatnu nijansu i posebnu oznaku a nešto su skuplji od sjajnih.   

big-2611274_CMC-805-2.5-Cu.jpg 

 

Sa druge strane mislim da su veoma dobri CMC koji su samo posrebreni, nema nikla i hroma a sigurno nije magnetičan.

 

20110509075354756.JPG

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 minuta, Leonardo reče

Iz tog razloga je CMC radio, a možda još uvek radi (?) seriju RCA konektora od mesinga koja je nekim posebnim postupkom pozlaćena bez prethodnog hromiranja. Dakle na osnovni nemagnetični mesing ide samo zlatna prevlaka, nekim postupkom naprskavanja.  Ovakvi konektori imaju mat zlatnu nijansu i posebnu oznaku a nešto su skuplji od sjajnih.   

https://novi.kupujemprodajem.com/audio/delovi-i-oprema/cmc-binding-post-terminali-za-zvucnike-i-pojacala/oglas/2614108

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam za proveru magnetom, no jednostavno ja ne mogu da se naviknem na ovaj film.
Možda grešim ali u doba Broza mislim da nismo trebali da nosimo magnete u “radnju”.
Miko, to sto ste linkovali prodaje Toma (kazu da je ok svi). Hteo sam zato od njega da pazarim viljuške Yarbo SC-1010Y (na vijak su CMC se krimpuju) ali od svega pobrojanog od Yarbo sa linka ispod, ono dobro nema.

https://m.kupujemprodajem.com/audio/delovi-i-oprema/yarbo-spade-viljuske-i-banane-4mm-za-zvucnicki-kabl/oglas/2750265#mhs0-1612200322247

I svi tako prodaju kamione, avione a kad hoćeš da kupis konkretnu stvar, onda baš to nema, znaš pandemija je.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Iskreno, ne znam. Prepostavljam da bi se provodljivost poboljšala zbog osveženog i čistog novog kontakta.

Mislim da niko pametan ne može u napred proceniti uticaj kvaliteta konektora na poboljšanje muziciranja, i količinu doprinosa. Jedino proba može pružiti odgovor.

Seti se sam da je neko od forumaša čak upoređivao konektore protiv konektora da bi došao do odgovora šta više odgovara i daje veći doprinos kvalitetu.  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 10 minuta, Srecko reče


Gde ćete to da radite crni Miko, pa to je Tannoy napravio u Brozovo vremeemoji16.png.
Bolje ne može i vecito jeemoji16.png.

Pa šta znam. Možda je rodijum oblajznuo posle 40 godina. :smesna:

 

Mada eno ni Troels nije stavio druge terminale -  a sve delove izmenio u skretnici

http://www.troelsgravesen.dk/MG15XO-up-grade.htm

:pleasantry:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Srecko said:

Ja kao i svi duduci neki dan kupih 10m “Linn K20” najobicnijeg bakarnog kabla, licnasti (oko 50 licni) preseka 4 milimetra kvadratna, (valjda je čist bakar jer sam kabl poručio iz GB od Linn, mada i Englezi su se iskvarili kao i ovi naši sa KPemoji16.png).
Kupih ga iskljucivo zato sto ovde sve što kupovah čovek ne može da bude siguran da li je bakar (i od brata da kupiemoji16.png a ne preko KP) a ja kao i svi matorci volem bakar (tako me učili u školi davnoooooo da se od tog materijala rade kablovi).
 

Pri kupovini a kod provere bakarnih licnastih kablova ja ponesem manji vrlo ostar nozic , blankiram par cm izolaciju i nozicem dobro zaderem po licnama , ako licne pobele onda je to Kineski pobakren u osnovi jeftin i los aluminijumski kabl koga ovi nasi trgovci prodaju kao neki zvucnicki kabl ,

ali ako je ispod i dalje svetlo crven onda je to dobar pravi bakarni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

‘De vi odosteeee

Bakarne viljuške Mundorf, po želji i meri zlaćene ili nezlaćene 12-15€/komad

Šasijski bakarni low mass RCA WBT 25-30€/kom

Terminali za kutije i pojačala WBT bakarni low mass 25€/kom

Sve bakreno i nema greške za te novce. Svi ostali iole pristojni koštaju isto ili više. I nisu bakarni za iste pare. 
Neki dan mi drugar pokazao kakve je terminale uzeo - 100 grama svaki, na lemljenje. Treba kilovat da se zalemi, a rupa za kabl 8mm (unutra, u kutiji). Dao 35€ po komadu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa nek uzme lemilicu za oluke, ili neka nosi kod kazandzije :) 

Skup je Mundorf, za to sto nudi, a s obzirom da moze da se kupi-nabavi odlican bakreni i to od odlicnog bakra.

Ako je spoj dobar profi banderasima, mislim da ce zapokuci biti jos bolji.

Zlacenje bakra je besmisleno, pasivizacija je znacajno bolja, pa nece biti napolju na kisi

https://eu.shop.bossard.com/media/product_datasheet/BN_22370_1_Bossard_1.pdf 

P.S

Puno okce moze bocno da se prosece, i da bude zakaceno za vreteno prikljucka, za razliku od viljuske koja je sklona sto uvijanju sto ispadanju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...