Jump to content

Kablovi, filteri, utikači , ispravljači, osigurači , LETVE, napajanja, trafoi , namotaji oko kondenzatora


NIXIE

Preporučeni Komentari

Po drvenariji mislim da sam i ja posetio Zokija jednom prilikom u Beočinu pre dosta godina (šanse da ima dva takva u Beočinu su ravne nuli), pogotovo što je mene i šuraka tamo odveo Savo Velikinac, a čuo sam da ga spominje u videu. Dosta je bio mlađi. I tad je imao taj Primare. Jedino što tad još nije tako zabrazdio lol. Ne sećam se ostalih sprava, Primare mi je ostao u sećanju jer je šurak tražio to da kupi, a ja sam išao da ga odgovorim od toga. Posle je kupio CD21, bio srećan kao nova godina nedelju dana, onda skontao kako se gorko zajeb'o i prodao ga. Sad živi srećno sa X559ES. Zajedno čekamo kome će prvom laser da krepa da proglasimo dan žalosti :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 časa, Archangel reče

A rupe na membrani smanje otpor membrane prema vazduhu. ( Doduše i efikasnost drajvera :)  )

Upravo to. Osim toga to su odlične komponenete (da ne kažem vrhunske jer verovatno nisu) pa ako su kutija, ožičenje i skretnica dobro urađene, to će zvučati odlično i bez bušenje i stikera. Veliki su zvučnici, ima tu i basa, efikasni su (relativno). Skretnica je urađena jeftino, vidi se. Kutije su dobre očigledno. 

Da sad nekom platiš da ti uradi kutije, da napraviš skretnicu sa kvalitetnim komponentama, da kupiš sve drivere i platiš poštarinu, carinu i PDV ima da te košta  blizu te cifre koju on traži. Ali barem imaš nove, čitave drivere i ljudski urađenu skretnicu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 časa, Archangel reče

Na kvantnom nivou moguće je praviti teleportaciju jel. Pa sad zamisli da neko ima dovoljno znanja pa da uz pomoć stikera otvara male portale iz drugih dimenzija kroz koje dopunjuje zvučnu sliku uz pomoć tih stikera :) Eto ono nemoj ozbiljno da me shvatiš al ipak uzmi u razmatranje ovu teoriju :D 

Ama za zvučne talase je nebitan kvantni nivo. Kvantne čestice su svugde istovremeno. I u potpuno praznom prostoru. Tamo gde nema kvantnih čestica nema ni prostora ni vremena. Jedno uslovljava drugo.

Zvuka nema u vakumu. Zvuk se ne može prenositi u praznom  prostoru jer zvučnim talasima treba medijum da vibrira poput vazduha ili vode koje uho hvata i mozak percipira kroz naše slušno čulo. Buka je samo neželjeni zvuk.

Zvuk je pojava koja se vezuje samo za planete sa određenom atmosferom. Mora se uzeti u obzir nekoliko faktora. Koliki je pritisak u atmosferi? Koliko je vlažno? Koja je temperatura?

Recimo da uzmemo Veneru kao primer. Zbog blizine planete suncu, Venerina atmosfera je poput čorbe - vruća, gusta sa pritiscima sličnim onima koji se nalaze na 1000 metara ispod površine mora. Velika gustina vazduha učinila bi da se zvuk prostire sporije, smanjujući visinu zvuka. U osnovi, svi bismo imali duboki bas. I zvučali kao Donald Duck. :smesna:

Dakle da bi imali što sličniji zvuk kao na Zemlji mora da se poklapa do 99% sastav atmosfere sa Zemljom na drugoj planeti.

Em što garantuje dobar zvuk - em garantuje i život.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Više smisla imaju klimatizatori vazduha. Laboratorijski uređaji koji daju konstantnu temperaturu, pritisak, vlažnost vazduha, brzinu strujanja, čistoću vazduha.

Znači prostori sa vakum vratima :D

 

Inače će sistem uvek drugačije da svira. Šta god radili - dubili na glavi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da te malo ispravim, brzina zvuka u većim gustinama je veća. Pošto se zvuk definiše kao prostiranje poremećaja.

Sa navedenom plazmom je problem inicijalnog generisanja poremećaja., potrebne energije za to.

Mada, u Ratovima tvezda, kada eksplodira brod, pukne i krene plamen, pa na kraju krene i da pada..... u sred svemira....:lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sve mrezne kablove u radijonici turio coax

pa se mislim , kako da cupam one u zidovima

ene, oblozih sve zidove alu folijom, spojio istu na uzemljenje

otad samo sedim, nista ne mogu da popravim i nikakva mi nova ideja ne pada na pamet

a nesto mi ni wifi ne radi na kompu otad

ako nista drugo, ne trebaju mi vise supertweets na zvucnjacima

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Vix said:

Iz svega gore navedenog zakljucujemo da se smog moze resiti kablovima... :buehehe:

Ovo je apsolutno tačno.

Opštepoznata je pojava da konektori i kablovi u sobama audiofila pušača neverovatno dobro privlače i  bivaju obloženi duvanskim čađom, skorelim smogom i ostalim derivatima.

Ovo naročito važi za engleske kablove i konektore. :buehehe: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Mikorist said:

"Smog ti pomogao! I tako dalje, u tom smislu: Ubio te smog! Smog je spor, ali dostižan! To nas smog kažnjava! Videćeš ti svoga smoga! Smožju ti majku! Smog te molovo! Budismogsnama!"

Duško radović :msn-rofl:

Kako sad da smognem snage da bilo sta napisem? :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...