Jump to content

Kablovi, filteri, utikači , ispravljači, osigurači , LETVE, napajanja, trafoi , namotaji oko kondenzatora


NIXIE

Preporučeni Komentari

pre 7 časa, Zen Mod reče

aha

kad nista ne svira, veca je tisina

:smesna:

 

(msm, izbaciti sve kablova tipa "fireinthehouse" je, nekako, conditio sine qua non)

što je najsmešnije (možete do sutra da se smejete - ali je istina) najveća promena (zvučna) kod mene je kad sam stavio šrimovan kabl na PC i TV....

izgleda da ova SMPS-Switch mode power supply najviše šalju smetnje .Što je snaga veća veće su i smetnje.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Niko se ne smeje. Doticni jeftini smps zvrce kao ludi, a pride imaju jednopolne filtere, koji mrvu toga zadrze. 

I ono tvoje cudo od invertora se veseli po signalu.

Ko bi ugradjivao neke malosumne, od po nekoliko stotina dolara u spravu od nekoliko stotina dolara, da ne bi zvrcalo pri slusanju muzikice za prefinjeno uvceB)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 9 časa, Mikorist reče

što je najsmešnije (možete do sutra da se smejete - ali je istina) najveća promena (zvučna) kod mene je kad sam stavio šrimovan kabl na PC i TV....

izgleda da ova SMPS-Switch mode power supply najviše šalju smetnje .Što je snaga veća veće su i smetnje.

 


Tko se smije?
Vec sam pisao negdje na forumu da sam zinuo od cuda kad je kolega promjenio strujne kabele.
Tada je negdje citao o tome i dobio kolut nekog narandjastog kabela od prijatelja iz Elektre. Pokazivao mi je znacajno nekakvo pisanje na njemu, ali me to nije zanimalo.
Kad je na brzinu slozio stekere na zice i zamjenio kabele na setupu koji je do tada cijelo vrijeme svirao, pa se mogla jasno cuti razlika, smo zinuli i on i, sada na zalost pokojni, zajednicki prijatelj i njegov stari.
Kako i zasto? Ne znam pojma!
Jesam li svaki put mogao odrediti jasnu i nedvosmislenu razliku u zvuku nakon promjene strujnog kabela?  Nisam.
Jesam li vise od nekoliko puta bio siguran da ja zamjena strujasa dovela do promjene?  Jesam.
Jesam li cesto kontradiktoran u namjeri da budem objektivan? Jesam, kao i cijela prica o znjorama. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 27.1.2021. at 11:13, gluv_i_udaren reče

Nisam probao oyaide original, ali ovi "ala oyaide" lošije zvuče od kajzera. I to ne malo

Zvekneš na kopije ovo

VBS Audio - High End šuko viljuške i IEC uticnice od monokristalnog bakra visoke čistoće.
Kompatibilne sa Oyaide strujnim utičnicama.
U ponudi :
Šuko viljuške 2nd gen - 30 Eura (set od 2 komada)
IEC utičnice 2nd gen - 30 Eura (set od 2 komada) 

Screenshot 2021-01-30 at 08.07.44.pngScreenshot 2021-01-30 at 08.07.52.pngScreenshot 2021-01-30 at 08.08.16.png

https://novi.kupujemprodajem.com/audio/delovi-i-oprema/high-end-terminacije-i-kablovi-monokristalni-bakar/oglas/93325315

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Mikorist said:

Zvekneš na kopije ovo

VBS Audio - High End šuko viljuške i IEC uticnice od monokristalnog bakra visoke čistoće.
Kompatibilne sa Oyaide strujnim utičnicama.
U ponudi :
Šuko viljuške 2nd gen - 30 Eura (set od 2 komada)
IEC utičnice 2nd gen - 30 Eura (set od 2 komada) 

Screenshot 2021-01-30 at 08.07.44.pngScreenshot 2021-01-30 at 08.07.52.pngScreenshot 2021-01-30 at 08.08.16.png

https://novi.kupujemprodajem.com/audio/delovi-i-oprema/high-end-terminacije-i-kablovi-monokristalni-bakar/oglas/93325315

 

Poručito

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zanimljiv oglas. 

Kakav je to čist bakar "visoko otporan na oksidaciju". To može biti samo neka vrsta legure, a onda nije čist bakar.

Pa sami znate da vam bakarne žice vrhunskih brendova (9999) oksidišu čak i u izolatoru.  

Možda i ima, evo nađoh neki članak  -   https://www.nature.com/articles/srep39650

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Direkt sa otpada STR "Monokristal"... :) 

A gazda svira drombulje, pa je bakar dodatno muzikalan. Koneveruje neka poslusa

Ali, to je trziste, to su mungosi buvljaka, bizmis je rat, u ratu je sve dozvoljeno, i sta koga briga kada pise sveze taze kod cika Laze...ima to neku audiofilsku poruku :)  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 21 minuta, Leonardo reče

Zanimljiv oglas. 

Kakav je to čist bakar "visoko otporan na oksidaciju". To može biti samo neka vrsta legure, a onda nije čist bakar.

Pa sami znate da vam bakarne žice vrhunskih brendova (9999) oksidišu čak i u izolatoru.  

Možda i ima, evo nađoh neki članak  -   https://www.nature.com/articles/srep39650

 

a jel može da se nađe u šipci pa da onda nekom dam na CNC - pitam se kom :smesna:

 

I još nađemo nekog da posrebri:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bakra ima koliko voliš u bilo kojoj formi prefabrikovanja. Kvadratne, okrugle, pljosnate, šipke i limovi raznih debljina. Pitanje je čistoća materijala i tu je najveća umetnost.

Ne treba ti cnc, već vešt i voljan majstor na klasičnom strugu ili glodalici koji može (zna i ume) i ima strpljenja da se gnjavi sa finoćom obrade za par andromolja.

Ovaj gospodin sa oglasa očigledno nabavlja negde dobru leguru i ima volje da pravi i da se zajebava sa SHUKO i IEC viljuškama, zato svoj bol kompenzuje kroz cenu.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...