Jump to content

Filmovi koje volite


Preporučeni Komentari

Napisano (izmenjeno)

Dune : Pt. 2

Sineplexx BEO : 10.03.2024. ( projekcija u 17:45 ) - Dolby ATMOS

Video sam već posle Dune Pt. 1 da smo dobili vrhunskog režisera u Denis Vilnevu. 

Letvica je već bila visoko podignuta sa Linčovom Dinom koja je urađena na njegov svojstven način i stajala tako godinama podložna raznim kritikama.

Pt. 2 je ispunio sve parametre koji jedan film u 21. veku bi trebalo imati da ostvari odličan profit.

Izuzetna zabava u trajanju od 2 i po sata.

Ovo je bio moj prvi susret sa Dolby ATMOS-om i mogu reći da sam i više nego zadovoljan zvukom ( kako muzika, tako i efekti ).

Filmsko platno u Sine BEO je odličnog kvaliteta trenutno ( novo još uvek ). Ovo napominjem zbog negativnih komentara gledalaca iz SIne Ušče gde su bili razočarani kvalitetom slike.

Sačekaću par nedelja, pa ću pogledati Dune Pt. 2 u IMAX verziji. Čista znatiželja bez ikakve želje za poređenjem i patkometrijama kojih ima podosta po net-u ( naročito na reddit-u :) ).

Još uvek sređujem utiske od juče. Trenutno mi je Dune Pt. 1 draži ( namerno neću reći bolji ).

Mikan je uglavnom sve rekao o muzici i starom, dobrom Hans Zimeru. :wub:

Ja bih izdvojio Graig Frasera - direktora fotografije, kao i Jacqueline West - kostimografa.

Sam kasting je dosta dobro urađen izuzev par "iznuđenih" uloga zbog prevelikog hajpa, trenutne popularnosti ( uključujući socijalne mreže ).

Hajlajt Dine 2 ( pt. 2 ) mi je bio deo na planeti Harkonena. 

giedi-prime-house-harkonnen.jpeg

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 12 minuta, Doktor reče

Hajlajt Dine 2 ( pt. 2 ) mi je bio deo na planeti Harkonena. 

Nikad nisam vbideo tako nešto na filmu. Zapravo niko nije snimao široke snimke sa infra red ove dužine i sadržine.

Onaj fajt u koloseumu , pa vatromet pa posle toga  i scene sa  Léom Seydoux. Kakav seksipil.:sarcastic_hand:

Austin Butler je pokidao. 

Nisu ovde korićeni samo specifićni  retro objektivi / nego i filteri analogni.  A onda na kraju montaža.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam komentarisao ništa 10 dana, da se slegne pesak u mozgu. Elem, previše sam očekivao biće, al čitač knjige, jebiga...

Stilgar mi baš nije legao kao lik u D2, Fremeni malo too much sirovi religijski fanatici (ono, ni u knjizi nisu puno bolji al mi ovde nešto nije leglo baš)... Ono što pozdravljam je da žene biju ko muškarci u ovoj verziji, kako i dolikuje Fremenima.

Deo snimljen IR kamerom je predobar vizuelno.

Elem, što se mene tiče i dalje je Dune (1984) Alternative Edition Redux fanedit ultimativna verzija, unatoč što je retro i malecna rezolucija. Ima i na YT cela a malko je i steampunk :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni su obe verzije top.I 1984 i 2024...Svaka na svoj način....Jbg mislim da je preterano ubrzanje ovde.

Vremenski je kompresovano u odnosu na knjigu....Ali i 1984 ima mane pa mu dođe na isto .

Ona scena gde pada kiša bi pobila sve crve na planeti...:(

Ono muženje mačijeg mleka ne postoji u knjizi....Ima još par gluposti...

U novoj verziji nema male Alije koja ubija Barona....Mislim da su to ostavili da ne bi prošlo u Holivudu sad. 

Nemam pojma kako će sledeči deo da urade. Možda je bolje da ga ne urade. 

Denis treba nešto drugo da radi....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dina 2 odlična. Gledao u MX4D i to treskanje stolica sa pratećim efektima nit mi prija nit kapiram koncept. Recimo u scenama borbe, drmaju se stolice kao da učestvuješ u borbi, a ti si valjda  posmatrač a ne učesnik, sve to odvlači pažnju od vizualne lepote koju Dina 2 ima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Leonardo reče

 

Nedostaje samo - Best Transgender Promocy   :)

Ama imaju orgije na spajsu u knjizi u orginalu. Ne zna se ko koga ebe tu. 

Ni Linč nije smeo to da snimi...Onda možeš da zamisliš šta je to obzirom da on nije mnogo gadljiv....

Dina knjiga ne da je woke - nego je hyperwoke. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Mikorist reče

Denis treba nešto drugo da radi....

Jedva čekam da vidim kako će da uradi Rendezvous with Rama, Kleopatru ....Kažu da ima još jedan projekat koji je u tajnosti....

Ja bi lično voleo da uradi Maloga Princa / Timothée Chalamet se rodio za tu ulogu / samo da ga minijaturizuje. :smesna:

 

Čak može u orginalu na francuskom da bude...ništa neće da mi smeta. A samo on ima kapacitet da to uradi ozbiljno. :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, ManicP said:

Elem, što se mene tiče i dalje je Dune (1984) Alternative Edition Redux fanedit ultimativna verzija, unatoč što je retro i malecna rezolucija. Ima i na YT cela a malko je i steampunk :)

Autor je pre godinu i kusur dana postavio definitivnu/poboljšanu verziju u 1080p:

https://www.youtube.com/watch?v=7Yw2nGCUPa4

Quote

Released July 2022. This is my new 1080p high definition rebuild of Dune The Alternative Edition Redux, my 2012 fanedit of David Lynch's science fiction film. The footage is drawn from 94% 1080p sources, and also features improved special effects, improved colour correction and a small number of minor additional editing changes. Enjoy this edit in glorious new detail - such visually rich and imaginative cinema as Lynch’s Dune deserves no less. Details at https://ifdb.fanedit.org/dune-1984-th...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Inače, ja izgleda spadam u manjinu koju Dune pt.1 ič nije impresionirao. :)

Svak čast fotografiji, dizajnu, efektima, kostimima, muzici, itd, ali film nose likovi.

Za moj ukus, u novoj verziji su nedovoljno razvijeni i tanki, tako da sam sve vreme bio potpuno ravnodušan prema njima.

Gledao sam puno filmova gde diskutabilnu priču u potpunosti vade odlično napisani i razrađeni likovi, ovde mi je osećaj bio potpuno suprotan.

Film bi trebao da funkcioniše za sebe, bez obaveze da je gledalac pročitao knjige, i u tom pogledu je Linčova Dina iz 1984. uz sve mane i nesavršenosti (ponovo, za moj ukus!) daleko uspešnija.

U staroj verziji postoji emotivna povezanost sa likovima ma koliko neki od njih bili "over the top", u novoj sam maltene zevao tokom scene smrti Leta Atreida.

Mislim sve je tu i produkcija deluje impresivno, ali me verzija iz 2021. jednostavno nije radila, nekako je uspela da i pored sveg vizuelnog bogatstva na kraju deluje aseptično i bezukusno.

 

Čitajući ovaj prikaz drugog dela https://www.bostonglobe.com/2024/02/29/arts/dune-part-two-zendaya-timothee-chalamet-denis-villeneuve/ pronašao sam dosta sličnosti sa utiscima koje nosim iz prvog:

...as the script (by Villeneuve and Jon Spaihts) paints most of its characters as two-dimensional entities in service to the supposed visual spectacle. ...

 

...“Dune: Part Two” evaporated from my memory 10 minutes after I walked out of the screening room. It just simply disappeared, like one of the film’s massive sandworms burrowing into the ground. Like those famous creatures from Frank Herbert’s 1965 novel, writer-director Denis Villeneuve’s sci-fi epic made a lot of noise. Then it retreated back to from whence it came, leaving no trace in my mind. ...

Upravo takav utisak sam imao posle gledanja prvog dela - potpunu ravnodušnost.

 

Znam, sledi drvlje i kamenje :D ... ali tako sam ja doživeo prvi deo, nadam se da će drugi popraviti stvar! :)

 

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, Kuja reče

U staroj verziji postoji emotivna povezanost sa likovima ma koliko neki od njih bili "over the top", u novoj sam maltene zevao tokom scene smrti Leta Atreida.

Znači još uvek si na prvome delu iz 2021...Sada je 2024 godina.

Nisi jedini...

 2. deo iz 2024 god. nisu ni gledali, ali znaju sigurno da ne valja.:smesna:

 

pre 3 časa, Kuja reče

Znam, sledi drvlje i kamenje :D ..

Ma jok..... Nije meni ovo omiljena SF knjiga da bi branio (od) "adaptacije" . Sama knjiga ima stvari preko kojih ne mogu da pređem. :laugh1tooht:

(ali jeste režiser)


p.s.

Upravo sam se vratio sa trečeg gledanja da podržim režisera u svojoj uzlaznoj putanji....Dosta od mene na ovu temu.  

:NEXT:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 11 časa, Mikorist reče

Sama knjiga ima stvari preko kojih ne mogu da pređem. :laugh1tooht:

Ovo je iz knjige Gypsy Sorcery and Fortune Telling by Charles Godfrey Leland iz 1891. godine, poglavlje 10, Of the Haunts, Homes and Habits of Witches in the South Slavic Lands.

"Ima trava u okolo Save, I korenja okolo jasenja,"

Screenshot_2021-10-31_19-21-05.png.472c11064d9fad5abcdcc7482acc1194.png
Pesmu je zapisao Friedrich Salomon Krauss, Austrougarski folklorista. Pesma se pominje u fusnoti u knjizi Slavische Volkforschungen, Abhandlungen über Glauben, Gewohnheitrechte, Sitten, Braüche und die Guslarenlieder der Südslaven. Tamo piše "Ima trave u okolo Save", a ne "Ima trava okolo ! I korenja okolo".

Znači da je Herbert uzeo iz Lelendove knjige, gde je pogrešno prepisano.

Ispada da je jezik Chakobsa - Srpski u korenu / pomešan sa Arapskim, Turskim i Rumunskim . I da smo prešli na Islam pre 5K godina pre nego što smo otišli u svemir. A možda smo i bili muslimani u startu pošto je ovo pesma ciganske vračare..Koliko je luuud Herbert.


Mogu da napišem knjigu od 600 strana šta mi sve smeta u toj knjizi....Antropološki, filozofski, teološki, jezički...

Tako da prođite me se ove knjige :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Mikorist said:

Ovo je iz knjige Gypsy Sorcery and Fortune Telling by Charles Godfrey Leland iz 1891. godine, poglavlje 10, Of the Haunts, Homes and Habits of Witches in the South Slavic Lands.

. . . 

Videh ovaj post jos jutros, ali sam vec bio u prevozu za posao. 

Vrnuh se kuci. Da ne bude, msm da imam knjigu, cit'o, ili nisam cit'o  . . .  pa dalja naklapanja po onom principu :

Gled'o sam 1. deo filma i sranje je. Nisam gled'o 2. deo, ali zakljucujem na Keca da je i on sranje , evo nadjoh u licnoj biblioteci primerak knjige, te postavljam ovde. :coffee:

Strana 153

 

dz1.jpg

dz2.jpg

dz3.jpg

dz4.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...