Jump to content

Filmovi koje volite


Preporučeni Komentari

Odgledao sam DUNE 2 . VIP projekcija za novinare i kritičare. :D

 Zadivljen sam, kao da me je oteo peščani crv, ne samo zbog vizuelnog i umetničkog sjaja, već i zbog toga koliko je slojevit ovaj film uspeo da bude preko složenosti politike, religije i vere . Ako je Denis polagao ovde za majstora filma ovo je definitivni kinematografski doktorat.

Denis je isporučio film koji  je zaista postavilo novu lestvicu. 
Čak i Lukasov orginalni Star Wars deluje kao dečiji u segmentu efekata.
Primer . Način na koji su prikazani laseri u filmu. 
Ovde nije  laser koji je sporiji od brzine svetlosti gde su zraci u segmentima  i ceo Holivud je preuzeo taj traljavi način prikazivanja kao model. 
Ovo ovde je pravi laser koji dezintegriše i nije piju - piju kao pištolj na vodu.


Razmere i slike i tona koje oduzimaju dah su bez premca, široki kadrovi u trećem činu daju nam predstavu o veličini tih mesta i tih svemirskih brodova.
Samo Kjubrik je pre toga radio ovo na taj način.

Naravno Hans sa muzikom.....ovo je omaž Vangelisu.


Način na koji je sve ovo  snimljeno (fenomenalni Greg Frejzer) i neverovatan rad na montaži učinili su da se svaka scena oseća većom, bogatijom.

Rebecca Ferguson je bila preteće sjajna. Mislim da je to njen najbolji rad ikada. Austin Butler je brutalan. 
Ostali su standardno dobri....Zendaja je uvek ista / miscasted....čak je i biuljava bolja od nje u tih 15 sekundi.

Neke stvari mi se više dopadaju u 1984 verziji. Ovde su kompresovali 3 godine u 8 meseci. Alija nije još rođena a film je završen . Nedostaje mi deo gde Pol glasom raskomada Stinga na pola i pukne kamen ispod...Ali onda bi bio film R rated i potpuno mi je jasno zašto su izbacili abominacije i gadosti iz filma.

Da rezimiramo, ovo je  nova definicija onoga što je potpuno bioskopsko iskustvo i šta bioskop može da postigne.

Ovo je jednostavno Denisova specifična i lična adaptacija. Film nije za sve i svakoga. A nije ni knjiga da se razumemo.
Nije za decu iako su se trudili da se uklope PG-13  u standard. 

 

Ocena 9.2/10.....:guitarplayer:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Mikorist said:

. . .

Rebecca Ferguson je bila preteće sjajna. Mislim da je to njen najbolji rad ikada. Austin Butler je brutalan. 
Ostali su standardno dobri....Zendaja je uvek ista / miscasted....čak je i biuljava bolja od nje u tih 15 sekundi.

. . .

:ramona:

 

Btw, :bravo:za disekcioni post gore. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 26 minuta, Doktor reče

:ramona:

 

Btw, :bravo:za disekcioni post gore. 

Čak mogu da razumem likove kojima je film dosadan. Onaj crnac Magus na youtube recimo. Nije dve knjige pročitao. Lik je sirovina.

Takvima je potpuino isto  gledali  balet "Labudovo jezero" ili ovo. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Videh da vlada "epilepsija" trenutno na Rotten Tomatoes. :coffee:

Sa druge strane, na Metacritic ima ( čak ) jedna kranje negativna recenzija.

Izdvojio bih tri :

100 od NY Times

https://www.nytimes.com/2024/02/29/movies/dune-part-two-review.html

65 od CNN ( klasične "prde-smrde", svuda gledaju politiku ),

https://edition.cnn.com/2024/02/21/entertainment/dune-part-two-review-timothee-chalamet/index.html

i na kraju kao extrem -

38 od Boston Globe ( nemam komentar, gledam prvo film ovih dana, ali za sada samo nekoliko ??? i wtf na ovakvo pisanije i recenziju ).

https://www.bostonglobe.com/2024/02/29/arts/dune-part-two-zendaya-timothee-chalamet-denis-villeneuve/

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 1. 3. 2024. at 9:41, Doktor reče

Videh da vlada "epilepsija" trenutno na Rotten Tomatoes. :coffee:

Još jače "udara" na drugo gledanje. Više nije bitno šta je izvorni materijal kada ovaj majstor pravi film.

Recimo da bih voleo da vidim The Little Prince (Maloga Princa) u njegovoj verziji. 

Da lepo sedimo i plačemo ceo film. Jedino on ima senzibilitet da to uradi. :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, NIXIE said:

Očekujem da krene snimanje filmova sa odavno preminulim glumcima, uz pomoć AI. :tumbleweed:

Mi smo prevazisli AI. Kod nas preminuli ne samo da glume, nego i glasaju :laugh1tooht:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Biće žestoko ovo. AI piše tekst, režira i glumi. Komponuje muziku i svira.  0/24/365 bez pauze.

Posle mogu da se žale upravi vodovoda za autorska prava.

AI ne štrajkuje , nema radno vreme i ne prima autorske honorare.  :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, shonne reče

Sad sam malo zbunjen momci. A sto nisu radili 3D za ovaj film? 🤗

Snimatelj Greg Frejzer, Dinu je snimao IMAX digitalno, a zatim prebacio na 35 mm film koji je potom skeniran nazad u digitalni format:smesna:
Dakle, film DIne je prošao je proces emulacije, hibridizaciju analognog i digitalnog snimka kako bi se dao taj meki (zrnastiji) stvarniji osećaj slici.

Ne radi se o kvalitetu, već o karakteru da stvore jedinstven izgled.

Za 3D ovo ne pije vodu.....
Digitalno bi delovalo previše oštro, a film previše nostalgičan.
Osim toga u filmu je čitavih 20 minuta snimljeno sa IR kamerom pa prebačeno na 35mm.
Nije cno-belo nego je Infrared - jer na toj planeti Giedi Prime je Sunce klase M

red-dwarf_2580379b.jpg

 A na Arakisu Denis je želeo da postigne koloritet koji ima
Film Lorens od Arabije  :sarcastic_hand:
 

 

Usrao sam se u gaće kad su otišli kod Harkonena na njihovu planetu. Ni u SW nema tako nešto...Ama nigde . Sunce im je skoro Crno :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sovjetski objektivi u akciji: kako je retro foto-oprema oblikovala film „Dune: Part Two“ 

 

BENCHMARK.RS

Već popularni film iz 2024. „Dune: Part Two“ snimljen je korišćenjem najnovijih i najboljih kamera na tržištu, ali su u tome pomogli i retro sovjetski objektivi

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...