Jump to content

Lowther - modifikacija zvučnika 6C


Lemić

Preporučeni Komentari

19 minutes ago, Zen Mod said:

ja sam upravo te slusao

msm, macji sex

bolje su svirali WE755 u kompresivnim kutijicama od 30L ...... nisu uzaludno pokusavali da naprave bass a sve ostalo posteno

 

6 minutes ago, NIXIE said:

Sa onog gore snimka se ništa ne može zaključiti, suviše je loš mikrofon.

Postavio sam YT klip d se vidi neko moguće rešenje za koje mislim da je dobro i bolje nego moje oslanjanje na vazdušni jastuk, a ne radi ocenjivanje zvuka. Otvor zadnje horne je isuviše malia za neki bas, srednjotonska je pa nepotrebna za FR drajver, ništa neobično da to loše zvuči.

7 minutes ago, NIXIE said:

Al ga picani. 

Klip koji si postavio je čisto servisni, Branko to radi perfektno i žmureći, zamena propalog suraunda za isti kakav je bio ne  popada pod modifikaciju poboljšanja, što je suština ove teme, na mojim drajverima su isto zamenjeni. Inače, ima nekih rešenja i ideja kako drajver učiniti boljim drugojačijim vešanjem, BIN i tu ima neke...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

51 minutes ago, Lemić said:

Postavio sam YT klip d se vidi neko moguće rešenje za koje mislim da je dobro i bolje nego moje

Možda bi bilo bolje umesto užeta uzeti nešto elastično, recimo one gumene gurtne za pak-treger na autu ili nešto tome slično.... samo razmišlja mali Đokica...:what:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

fizika je zaebana stvar, narocito kad se krene tumaciti kao statistika   :Viannen_loungelizard:

 

predlazem test, napraviti identicne boxove - od regularnog materijala, onda od mermera (moz i beton), pa uporediti zvuk sa istim driverom

 

nem pojma sta ce za prvo da bude izmedju boxa i poda, ali onda zvuceci box osloniti na 3 spajka, pa poslusati

kad budu sofit monitore u produkcionim studijima montirali zvakacom gumom u uzidani ram, ce poverujem da dingilingi monraza drivera je superiorna u odnosu na krutu ..... il kad Aca krene lastisem da priteze magnete u svoje drivere

msm ceo fizikalni proces se zasniva na sto brzim inercionim promenama, pride sto tacnijim, cemu elasticno ovesenje celog drivera upravo oponira

ubio sam se onomad cisteci dynaudio od silikonske montaze na kutiju....... i Ivasu i drugarima svanulo da su se malo zajebucnuli

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jbm li ga, valjda postoje kutije koje treba da rade i koje ne treba da rade. One kod kojih sviraju samo drajveri valjda treba čvrsto kuplovati za podlogu (tri spajka), obično masivne kutije, debelih zidova, stabilne, one što kad sviraju na dodir ne rade. One druge, na kojima svira i drajver i kutija, te treba da budu meko ovešane, neamortizovane i idealno elastično ovešane. Kod ovih drugih spajkovi ubiju pola zvuka jer energiju koja bi se koristila da drma drvenariju i proizvodi zvuk sprovedu u podlogu, pretvore u toplotu. Te druge su obično zavisne i od položaja zvezda i retrogradnog Merkura, smoga, stvoga i mehaničke komplijanse kabla na koji su vezane. Tu se čuje od kog su materijala klocne ispod kablova, a kruti kablovi unose mikrofoniju.

E sad, ovim prvim može i da ne smeta elastično vešanje ako su dovoljno masivne, dok na druge kruto vešanje deluje pogubno. Samo umru ili počnu da zvone. Probao da stavim boenicke na mermerne stalke od 30kg na spajkove. Basa ni od korova, a ako malo odvrneš - čuješ spajkove kako sviraju (drndaju)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Saba Reso je druga prica ....., kao i svaka reso kutija, kako mu ga sio djura, tako se i pravi

al velika vecina kutija nije reso , bar se namerava da nije

ubismo se da ubijemo Doppler, nije to ni bez veze ni bez razloga

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Srećko, dal bi mu do Harberth na modifikaciju?

[mention]NIXIE [/mention] kad uporedim kako izgledaju drajveri kad ih Branko uradi i ovi koje Harbeth ugrađuje, to nije za poređenje; naravno u Brankovu korist.
Pu, pu, pu........ nadam su da su moji Harbeth daleko od potrebe za Brankom[emoji16].
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, BrankoBin said:

Od 100 pokušaja, napokon zadovoljavajući ;)

 

Branko jedno pitanje, možda i predlog. Da li ste razmišljali da uzmete neku korpu od dual koncentrik drajvera? Na taj način bi imali više mogućnosti da probate različite visokotonce. Prostim principom šrafljenja kao u pro segmentu. Recimo kao Beta 10 CX. Da taj drajver bude za bas i mid, bez wheezera. Eventualno neka hornica kao waveguide umesto wheezera.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...