Jump to content

Mini pretpojačalo sa OP

Preporučeni Komentari

• Odgovora 116
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni postovi

Sastavih ovo da potrošim što više delova koji mi stoje bezveze po kutijama, kupio sam bukvalno samo IRF510 i GX12 konektore u Kelco, sve ostalo sam već imao. Zato je malo čudno i skromno napajanje ali

Još malo noviteta, OPA1612 zalemljen na adapter bezolovnim lemom. Konačno nešto što svira dosta bolje od OPA2604. Veoma sam zadovoljan. DC offset 0,1-0,2mV, bez sprežnih kondenzatora radi, DC spr

Postovane slike

pre 23 minuta, NIXIE reče

Toga ću naručiti par komada uvek treba 12VDC za relejčiće.

Pazi samo kad narucujes iz Kelco - nemoj preko Poste - mene odrase od predvidjenih 738 Din na salteru sam platio 1,165 - ne isplati se uopste narucivati preko Poste, ispadne skuplje od Post Ekspresa + ne daju racun.

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

1) Ukupna vrednost ipsorucene robe ( sa PDV) : 510.46 Din

2) Obracunati transportni troskovi : 175.54 Din

Obracunat i naplacen porez na dodatu vrednost ( koja pljcka jbt-e ! ) , osnovica za obracun 571.67 Din (???) , stopa 20%  = 114 Din

UKUPAN IZNOS OTKUPNINE ( 1 + 2 ) : 686 Din   + Postanski troskovi rukovanja 75 Din ( predvidjeni ).

Ovde gore su pogresili - na 686 Din treba da dodaju 114 Din poreza na dodatu vrednost i dobije se 800 + 75 za postansko rukovanje... jebote kako pisu ovu fakturu nista mi nije jasno......

...  na salteru platio 1,165 Din...

P.S. Izivinjavam se za off

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ne rade više subotom, ne mogu da stignem do njih radnim danom, morao bih malo ranije da izađem s posla. Videću za naručivanje. Nikad ne naručujem par stotina din. Ne isplati se, čekam da se nakupi pa poručim.

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Moja racunica je bila prosta :

1 - Minibus do Kelco i nazad = 300 Din / 2h vremena

2 - Post Ekspres / neka druga sluzba = 300 i dodje mi na vrata

Pa sam presao na online kupovinu ali sa svim ovim troskovima vracam se na licni odlazak, nervira me strasno da dvaput placam PDV.

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
  • 3 months later...

Malo sam ga apgrejdovo, pojavio se neki višak vremena. Znači izbacio sam kondenzator na izlazu i jumper za premošćenje, dodao jednostavan tajmer sa maleckim relejem 24VDC da se ne čuju prelazne pojave kad se pali i gasi,  smanjio svetlo na LED jer oči vade uveče i sad je završeno komplet, nema više mesta da se bilo šta dodaje. Sad je samo DC sprega na izlazu, kondenzator definitivno kvari zvuk. Operacioni ostaje OPA1612 dok ne nađem bolji. Za ljubitelje basa OPA2604 je zakon, samo nema tu rezoluciu u ostatku spektra kao OPA1612, ali samo ako se nađe original OPA2604 inače ništa od toga. LME49720 je tanak i hladan u zvuku, ostali probani nisu vredni pomena.

Mini pretpojacalo napajanje V2.jpg

Mini pretpojacalo ozicenje V2.jpg

Mini pretpojacalo sema V2.jpg

Mini pretpojacalo timer V2.jpg

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ne umem da skratim link. :buehehe:

Lepo izgleda, jeftino je ali malečko, staće ali jedva. Izbacujem balance, dodajem trafo 20VA, biće isto dva ulaza, dosta je. :heat:

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...