Jump to content

Mini pretpojačalo sa OP


NIXIE

Preporučeni Komentari

pre 48 minuta, krca44 reče

Jesi probao original TL071 da li ima razlike u odnosu na ove iz lokala ?

Imam onaj TI TL072IP original  što si mi ti nabavio. Eto njega ću probati kad dođe na red. Ali nemoj puno očekivati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Majku mu, ovako na brzaka, sve manje više novo, svi su dobri, svi su bolji od OPA1611/1612.  V5i, V6 classic i SS3602.

Biće ovo čini mi se stvar subjektivnog osećaja i kako se uklopi u sistem. Negde će biti bolje ovo negde ono.

I dalje preferiram onaj Aikido plastični koji niko izgleda mi ne voli sem mene. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ono što mi se ne dopada kod V6 Classic je poveći DC offset, raste polako i stabiliše se na 10-tak mV kad se ugreje. SS3602 radi to isto, ali stane na oko 2mV. Svi ovi fabrički, čak i TL071CP iz Kelco su ispod 0,5mV. Uglavnom su tu oko 0,1-0,3mV.

20220901_210419_copy_1238x1651.jpg

20220901_215357_copy_1238x1651.jpg

20220901_214027_copy_1238x1651_1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma nije do instrumenta, imam ja još jedan instrument. Instrumenti pokazuju dobro i na opsegu 200mV u na opsegu 2V, uvek oko 9mV za V6. Svakako će ići i na osciloskop malo. Malo veći DC offset ima OPA1622, oko 1,5mV.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

150mA pik u svaku stranu (izlaz je push pull pretpostavljam) je oko 106mA RMS, sasvim dovoljno Za 100mW na 32 oma treba nam 56mA RMS. Ispada da skoro svaki OPA može kako tako da potera slušalice od 0,1W. 106mA RMS daje 0,36W.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 hours ago, NIXIE said:

Superlux HD 681

  • Maximum Power: 300 mW
  • THD 100 mW@1KHZ<1%

Sad ono znanje od ranije ne treba da brišeš oduševljenjem, što je poseban problem kod hife.;)

Kod B I AB klase pojačavača se povećava distorzija sa snagom, odnosno uvećanjem struje na izlazu. Kriva izobličenja je u tom delu strma, nagla, ne treba tome prilaziti

Kao jedna problematika.

Drugi deo situacije su same slušalice koje su pretvarači energije kompleksne impedanse, kao i svako realno opterećenje, pa tu treba imati obzira koje mogućnosti ima izlazni stepen ampa.

Ako nije jasna poenta, to <1% pri 100mW može da odskoči na 7% za desetak mW vise i recimo koji kHz ili pF više.

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja znam da je slušalice uglavnom teško slušati sa više od par desetaka mW. Ali proverićemo to osciloskopom.

Uzeo sam upravo da napravim jedno pojačalce za tu namenu jer nemam ništa slično. Znači biće opcija single ili dual OPA, direktno na slušalice, pa ću moći lako da ih menjam, slušam i merim.

A biće istovremeno i line preamp. Sve to bez source follower-a da eliminišem njegov zvučni potpis. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...