Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

Ja sam odštampo slike što sam sakupio, ne odgovaraju onom što je u mom dakiću, to ne znači da ti i ja nemamo isti model. Razmatrana je opcija izbacivanja jednog pojačavačkog stepena, možda bi zvuk bio prihvatljiviji ali bi verovatno postao mlitaviji, ja volim dozu agresivnosti i ataka koji je sad prisutan. Sparkos je skupkast, tako da ne bih, barem za sada, išao dalje. Ovo zaista krajnje lepo zvuči za moj kriterijum i ukus, a uz to, tu su i mentorove uši, Nebojše Maričića sa kojim prijateljujem ravno 40 godina  i koji je radio DAC i sva drndanja oko mog sistema ove sezone punim intenzitetom, naravno, uvek ima još, beskrajna je ovo tematika, kao život, ostaje mi da mu zamenim konektore, pa nek ide u temu :

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, vladd said:

 @LemićOvi RKF su bolji od Krima...:o

To mi provalio komša pre jedno 5 godina,bio DJ u Kladovu, kaže lom kad je puštao ovu numeru u ROK aranžmanu.

7 minutes ago, Mikorist said:

JBT. :baby: :129fs916747:Ja sam potpuno zaboravio da stavim dušek na naduvavanje ispod DAC :crazyrocker:

Upravo pitah suprugu de mi je perjani jastučić za MC da metem ispod Dakića 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio sam na njihovoj svirci.
Dobro provedeno vecer iako nisam upoznat sa mnogim narodnjackim numerama koje su "izrokali".
Bubnjar je pravo dobar, ali pohvale idu svima! 
Slikao sam se s bubnjarom! :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naš drug, To Ping, aka Mikorist, je glavni podstrekač, čitajući njegova izlaganja sam dobio ono zašta nisam verovao da je moguće. Moje doživljavanje muzike je uvek bilo bez vizuelizacije, nikad nisam voleo da slušam gledajući, moj drugar Odić je još  iz doba video kaseta  imao impozantnu kolekciju svirki, da ne govorim o DVD-ima, možda sam svega nekolicinu pregledo. YT je bio zadnja rupa na svirali, mađutim, pre neku godinu je počeo da se poboljšava kvaitet i slike i zvuka, čemu nisam opet pridavao značaj, ali primetivši da ima sve više materijala na njemu, a nema ovako dostupno, jednostavno sam počeo da ga koristim kao izvorr informacija. Mic po mic, prateći moje laikove i na osnovu drugih statističkih podataka verovatno, počeo je da mi nudi izbor klipova koji su bili po mom ukusu. Isprva je bilo frljoka mnogo, dok sada malte ne, miks od po 50 numera mi odgovara skoro uvek. Mirkan je napisao da je zvuk dobar, sa ovako doteranim DAC-om mogu da potvrdim isto, više nego prihvatljiv što je za mene iznenađenje. Već 2 dana slušam i gledam samo sa YT izvora, doduše, tokom podešavanja sistema jesmo tokom sesija koristili i YT.

Od uvek sam smatrao da oči kvare muziku i da me uskraćuju za svojevrsno maštarenje, dal je u pitanju starenje i gubitak sluha ne znam, mada čujem još uvek i najmanju razlikicu, ali se meni sa ovim DAC-om počeo  da sviđa audio i video doživljaj koji eto, YT pruža. "Mito Bekrijo" potpada pod humoresku koju moj dragi drug i ja kreiramo već godinama, ali jeste dobra svirka i interesantna za videti. Nešto što volim da slušam je ACT produkcija, dok nisam video ovaj klip, zakunuo bi se da je kanarinac nasnimljen kao i niz nekih zvukova za koje sam mislio da su sinter efekti  :

 

Izmenjeno od Lemić
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napravio sam lep USB kabal sa tri žice (signalna parica i -5V) za Topping D50S i neće da radi. Oće da radi samo sa 4 žice, da se zna.

Zašto mu treba i +5V sa PC pored posebnog napajanja pojma nemam, tako je ustrojen. :confused1:

Obično DAC-ovi sa eksternim napajanjem rade normalno bez te četvrte žice, ovaj neće pa neće, šta god da mu radiš. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam, ne mogu toliko da eksperimentišem, nije moj DAC. Odvojiću fizički parice za signal i napajanje nekoliko mm nekim distancerima koliko dozvoli prostor u snake skin.

Napisao sam da se zna ako neko nabavi D50S da ne gubi vreme sa 3 žice.  Sa sve četiri radi, probano sa onim starim orange USB.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možeš radi vježbe pokušati napraviti da proradi na 4 žice i onda +5V otpojiti jednom kad je DAC dobio pobudu.
Ako se dobro sjećam nešto tako su interno napravili u mom Denafripsu.
Nakon što dobije pobudu prekine napajanje iz USB-a i dalje radi na vlastitiom napajanju.

Baš zato npr. Lavri pravi "Y" kabele. Kad DAC proradi iskopča se jedan krak ipsilona i tako prekine +5V.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko će ga znati šta su unutra Kinezi radili, možda ovoj novijoj varijanti čipa treba +5V za prepoznavanje. Moj USB čip XMOS radi sa 3 žice.

Ako razmaknem žice dovoljno neće biti puno uticaja šuma od +5V napajanja i to mi je sigurna varijanta. :punish:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Ne znam, ne mogu toliko da eksperimentišem, nije moj DAC. Odvojiću fizički parice za signal i napajanje nekoliko mm nekim distancerima koliko dozvoli prostor u snake skin.

Napisao sam da se zna ako neko nabavi D50S da ne gubi vreme sa 3 žice.  Sa sve četiri radi, probano sa onim starim orange USB.

Sad sam se zbunio. Imam D50S i ja sam uradio sledece cisto da probam sta je minimum. Napajanje je externo i taj kablic nisam dirao. Ali zato onaj drugi koji ide na izvor sam bio odsekao i zeleo da ostavim samo D+ i D- i nije radilo sve dok nisam spojio i zicu za masu. Tako da potvrdjujem da za D50S data kablic mora da ima masu, D+ i D- (ova 3 su obavezna).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ili do jednostavno standarda kako USB radi. Ne znam da neki uredjaj moze da detektuje neki USB uredjaj samo sa spojenim data pinovima. 

Mislim meni nije problem da grunem jedan kablic za +5V i GND i to da ide na napajanje i drugi sa D+, D- i GND koji ide na izvor.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jesi siguran da nije našao drugi način da se "uzemlji" - naponski kabl od kompa ti ima uzemljenje, verovatno i naponski od DAC-a pa onda ta veza opet postoji ali okolo-naokolo preko šasije kompjutera, pa naponskog kabla, pa preko produžne letve, što mislim da i nije najbolje rešenje.

možda grešim i stvarno i može da radi samo sa D+ i D-, stvarno nisam probavao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...