Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

Teradak napajanje je više nego korektno urađeno, jako brze diode, Ničikon elkosi deluju da su fabrički ugrađeni, a prodavac kazao da ih je on ugradio, praktično je ostalo malo za doradu koja se svela na dodavanje 6 plus 6 za bajpas keramičkih SMD kondiša od 0,1mf i doteranim napon na trimeru. Ta minorna modifikacija je donela neočekivano poboljšanje, bas se spustio, više tranzijenata, bolji atak i nekako je zvuk dobio začin slastvenosti. Očigledno da je proizvođač namerno izostavio te kondiše koji ne koštaju ništa, da bi napravio neku razliku u jačem i skupljem modelu napajanja koji izrađuju.

teradak.thumb.jpeg.425be837baf4e267fbdba56338020135.jpeg

 

20210119_203356.thumb.jpg.0a2bdad0f8c1e21c15f77234e0ec1d0d.jpg

 

20210119_203340.thumb.jpg.e53d52d1ba37032704d9208a12baeada.jpg

Slede zahvati na samom DAC-u, Mikan je Komandant Sava, ali sumnjam da ću ići toliko duboko kao sa svojim Zamajem. Generalno, sve što je napisao o D10 se poklapa sa mojim čuvenjem, iako sam predaleko od njegovog rezultata, od mene, hvala, dođem barem 5 ćevapa kod Doka i mene u kraju.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 13 minuta, Lemić reče

Slede zahvati na samom DAC-u, Mikan je Komandant Sava, ali sumnjam da ću ići toliko duboko kao sa svojim Zamajem.

Onaj pozadi optički izlaz kad se skine još dobiješ na basu i na tranzijentima....

Drugo ne znam šta bi mogao da uradiš - sem da prepravljaš analogni izlaz - a to je too deep

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 1/22/2021 at 10:46 PM, Mikorist said:

Nisi daleko od mene sad.:D

"Nemoj da si Vladd", to sam pročitao u nekom postu, diplomatski odgovor. Tvoj Zmaj i ovo su prilično daleki.

 

On 1/22/2021 at 11:07 PM, Mikorist said:

Zaboravih...Ženske RCA fabričke na D10 skini i baci u đubre.  Zameni drugim tipa WBT - između do PCB neka fensi žica - kod mene je VDH SCS18

Žička stigla, poklonio mi metar Gluv_i_udaren, (nije ni jedno ni drugo, naprotiv), hvala i za to i za lep razgovor i preneta iskustva:

https://www.diyaudio.rs/topic/9574-transformator-kao-analogni-izlazni-stepen-dac/?do=findComment&comment=377890

20210124_101002.thumb.jpg.3665b245d2f3dcf9cd711ba2ab6027de.jpg

Što se tiče konektora, malo sam prečešljo net, sve je to mesing ili bronza, lošiji su gvozdeni. Dalje, na Aliju ima svega pa i WBT-a, dal se u prvoj smeni rade za Nemce a u drugoj za sebe, ko će ga znati. Na CMC sajtu stoji da se njihovi konektori prodaju na Aliju i stavili sliku sa razlikama. Nije problem izostaviti kupovinu na Aliju, veći je kupiti bilo gde pa i ovde, kako ustanoviti da li se radi o originalu ili lošoj kopiji.

On 1/22/2021 at 10:54 PM, Mikorist said:

Onaj pozadi optički izlaz kad se skine još dobiješ na basu i na tranzijentima....

Drugo ne znam šta bi mogao da uradiš - sem da prepravljaš analogni izlaz - a to je too deep

Sutra ide D10 na kanal, odma se amputira ta diodica. Ovu sliku sam prezentovao svom mentoru:

IMG_20190203_225723_resize.thumb.jpg.04542b34135e3f589900840db6c6423e.jpg

Valja hladnjak da se stavi, neće to poboljšati performansu već radni vek. Svi ubačeni elkosi imaju i te kako smisla, ali bi to onda verovatno moralo u drugu kutiju, već smo pričali apropo ove fotke. Kad bi se bavio analognim delom, bilo bi to isključivo preko trafoa odmah nakon D/A čipa, pričasmo isto u temi.

Da uređajčić ima koaksijalni ulaz, verovatno bi se upustio u dublju modifikaciju jer zaista zvuči milo, što je rekost za digitaliju. Iako mi je odnos rezanih u odnosu na originalne diskove 10:1 otprilike, prelaskom na PC kao izvor, CDP praktično ostaje kao relikvija, ipak bih hteo da mogu da ga slušam preko DAC-a, zato sam i imao ideju koja me nije napustila, o Toppingu E30, koji bi verovatno isto valjalo da se modifikuje. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 24 minuta, Lemić reče

Ovu sliku sam prezentovao svom mentoru:

ja se ograđujem šta je taj bugarin uradio sa D10...hladnjak možda pije vodu. (ja sam stavio tu grudvu voska - ista stvar) no taj je onako na preskok menjao sve redom i to slušajući isto na zvučnicima od mini linije...možda dva tvika oko samog DAC čipa imaju logike....sve ostalo je preterano.  Jer taj uređaj i dalje ima  naponske pretvarače.... najbolje rešenje je trafo direkt na čip - pa odvojen bafer kod mene je od IRON - tako da kod mene analogni izlaz više nema dodirnih tačaka sa D10

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

12 minutes ago, vladd said:

U smislu kom, koju biste to osobinu koja Vam je neprijatna da diplomatski prikriveno pripisete Vladimiru?:P

Da cujem:phone:

Mikanov Zmaj DAC je kolko sam video, ozbiljno prepravljen uređaj, praktično nov model, a za moj, kom sam samo priveo neko napajanjce i malo ga čačnuo, kaže da nije daleko od njegovog, mora da se šalio.To me nešto asociralo da naipšem to što jesam, da se našalim. Igrom slučaja sam primoran da se bavim mehanikom pod stare dane, neke segmente krijem od svih, tako da razumem sve.

5 minutes ago, Mikorist said:

ja se ograđujem šta je taj bugarin uradio sa D10...hladnjak možda pije vodu. (ja sam stavio tu grudvu voska - ista stvar) no taj je onako na preskok menjao sve redom i to slušajući isto na zvučnicima od mini linije...možda dva tvika oko samog DAC čipa imaju logike....sve ostalo je preterano.

Ja sam svojevremeno Philpsovu elektroniku celu prešo šel lakom, ima razlike. Vosak isto doprinosi umanjenu mikro vibracija, hladnjak ovde služi da se podhladi. Zamena klasičnim elkosima umesto SMD ima smisla, to je poenta.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 9 minuta, Lemić reče

Zamena klasičnim elkosima umesto SMD ima smisla, to je poenta.

pre 18 minuta, Mikorist reče

taj uređaj i dalje ima  naponske pretvarače

pa se gubi smisao boljitka da će da se čuje Ničikon umesto SMD (kao naponski - na putu signala ga nema)

na odvojenom baferu oće čak i kao naponski - kod mene je Elna :smesna:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mogu mikro trafoi da se stave... Mentok je to radio - ja sam probao - ubija - problem je opseg tog malog trafoa. (ovaj konkretno nije baš od 20hz-20khz).......

Inače takav mikrotrafo može da stane u original kutiju bez problema kada se skine optčki i koaksijalni - RCA fabrički......

Neki Cinemagčić sa žicama na izlazima :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, Mikorist said:

pa se gubi smisao boljitka da će da se čuje Ničikon umesto SMD (kao naponski - na putu signala ga nema)

na odvojenom baferu oće čak i kao naponski - kod mene je Elna :smesna:

 

SMD kondiši koji su dodati u Teradak napajanju su uz diode, tako da je Vladd sasvim u pravu.

5 hours ago, vladd said:

Uvek sam za to da se sprave mogu utrimovati bar na maksimum izrade. To je na svaki način osetno poboljšanje.

 

Meni samo nije jasno što se pri izvornom projektovanju baš toliko mora štedeti, da li nekih 5% više cene zbog bolje, ili kompletnije izrade,  igra nekakvu ulogu u smislu konkurentnosti pa će prodaja i zarada biti manji, pre će biti da je pohlepa u pitanju.

Nego Mikorist, pošto sam ja bolji od dunđera daltoniste samo po tome što razlikujem boje, zamolio bih da postaviš originalnu šemu od D10, jesi objavljivao niz fotki, al ko što rekoh,...:unknw:, pa da ne čitam sve izpočetka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 26 minuta, Lemić reče

Meni samo nije jasno što se pri izvornom projektovanju baš toliko mora štedeti, da li nekih 5% više cene zbog bolje, ili kompletnije izrade,  igra nekakvu ulogu u smislu konkurentnosti pa će prodaja i zarada biti manji, pre će biti da je pohlepa u pitanju.

Kad rade projekat gledaju sve, prvenstveno zaradu. Inženjeri dobiju zadatak da u određenom budžetu i vremenskom roku nešto naprave. Po pravilu nemaju nikad dovoljno vremenena,  a neki bogami nemaju ni pravo znanje pa ima puno nedostataka u tim uređajima. 

Projektant komercijalne spravice mora u jednom trenutku da stane i kaže ovo je gotovo, a mi ne moramo. Uglavnom ne eksperimentišu puno za razliku od nas. To je rezervisano zs skuplje sprave.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Lemić reče

Nego Mikorist, pošto sam ja bolji od dunđera daltoniste samo po tome što razlikujem boje, zamolio bih da postaviš originalnu šemu od D10, jesi objavljivao niz fotki, al ko što rekoh,...:unknw:, pa da ne čitam sve izpočetka.

samo za izlaz analogni

d10.jpg.9cfcb9028c5225f3002270bdfaa987a9.jpg

ima i ono što je Mentok prepravljao

meni je na R13 i R14 sad iskra pa ide bafer na nju - sa bafera na relej i to je to...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, Lemić said:

na Aliju ima svega pa i WBT-a

Video sam te WBT sa Alija, definitivno nisu iz istog pogona u kom se pravi za svabe. Ja sam uzimao kod Slobe, cena je korektna i sigurno su originalni.

Najbolja mi je kopija WBT/Mundorf 0110agau (crveni, 99% srebro, 1% tozla). Na ali verziji umesto "Mundorf" pise "Made for MCap" :)

Mundorf Mundo MCap nextgen WBT-0110AgAu gold and silver alloy RCA plug

76459AC9-1D4F-478E-A8F9-A678ABFC95F4.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...