Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

pre 2 časa, NIXIE reče

 

pre 2 časa, NIXIE reče

Da, ta dva a ima i 600 : 1,200 ili je bar bilo - zanemari onaj 1 komad.

Na ovo sam mislio i ako ih bude za mesec-dva mozda pazarim - ako to uradim dobijes ih prvi za igranje, kod mene bi i tako stajali neko vreme pre upotrebe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 minuta, krca44 reče

Da, ta dva a ima i 600 : 1,200 ili je bar bilo - zanemari onaj 1 komad.

Ima ih trenutno 2 para na KP, i isti je prodavac. Ali ako dobijem jedan par zelenih na probu neću da kupujem ako ne valja, a onda i ti znaš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uvek me je interesovalo ono sto je radio Jeff Rowland u svojim preampim-a - trafo na ulazu i izlazu, galvanska izolacija....  to je jedan od razloga zasto me zanima samo je tesko uklopiti ove sa cevima ako je izlazna impedansa aparata koji salje signal visoka.

Ima i drugih razloga...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mogu da ti pozajmim DAC da čuješ - kad otopli malo. Pa uporedi sa tvojim :D

Mislim da će sve da radi na tvom PC - bez drajvera . Mada može da se instalira i drajver i ASIO  i trista čuda. Sad koliko je bolje - proceni sam... u foobar2000 imao sam najbolji rezultat... može bukvalno da se podese latencije - da svira kako god oćeš - čak i u kontrafazi.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nebitno koje Iskre, ce ih svecom trazite :)

sto se trafoa tice - sve je u prilagodjenju impedansi

i opet ne mora da znaci da ce zvuci bolje od kondova ...... na kraju se svodi na ukus

 

disclaimer - sto pisah vise puta - ja trafo koristim samo ako postizem bar par stvari odjednom, nikad samo da bi bio i izgledao lepo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A da li neko ume da kaze kakvi su kineski DAC-ovi do 250 Eu i odnosu na nekadasnje CD playere 500 - 1,000 DEM tj. srednja komercijala iz 90-ih ?

Pitam zato sto moja zvucna kartica, neka obicna ( totalni trt-mrt ), svira bolje od recimo starog DENON 560 modela... ili Sony 590 koji je matora krntija iz 90' godine a na KP dostize neprivhatljive cene tipa skoro 100 Eu...

Pa me zanima kako stoje stvari generalno....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ti trocifreni demoni nisu bili neka sreća, četvorocifreni su počinjali u tom opsegu, a flagship modeli su bili od 1500 do 2000 dem. Kineskih dacova nisam nešto mnogo čuo, ali ni mnoogo skuplji ne mogu da stignu neki od boljih (ispravan) denona ili sonija es. Nije ništa čudno da bilo kakva ispravna zvučna karta svira bolje od rasušenog osrednjeg cd plejera starog 30 godina, prosto nije za poređenje.

Od tih china hajpova sam čuo onog D10 što je Mika pravio sebi i on ima neki potencijal, ali zaista daleko od dobrog CDa iz devedesetih, neki alientec sa integrisanim class D pojačalom - može za radionicu ili tako šta, khadas koji nije vredan pomena, neki "diy dual AK ku*ac palac" koji je sa pristojnim trafoom u toj cenovnoj kategoriji možda - zvuči kao neispravan uređaj kad dođe iz PRC, što verovatno i jeste, Asus Xonar STU koji nikad prosvirao nije kako treba i još par kojim ni ime nisam upamtio. Ima neki SMSL za koji sam čuo da svira kako treba oko 250-300 ojra valjda, ali to moram pitati koji. Taj je bio kod prijatelja na testu, imali su samo reči hvale.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Uskoro se nadam da će mi biti dostupan Topping D50S za probu, kažu da je dobar, ali ko to zna dok se ne čuje.  Topping D10 je osrednji uređaj dok se ne modifikuje značajno.

Iskreno meni mi svira OK. Ne znam sad sa cime da poredim, ali sa dobrim napajanjem rezultati su dobri.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam taj model preporučo Krci jer mu je dosta udaljen audio sistem od PC, tu bluetooth završava poso.

Ne verujem da je 5m USB kabla bolja opcija u odnosu na Bluetooth 5.0, ali to se proba pa usvoji šta je bolje.

D50S dolazi bez napajanja, ima i tu posla.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 1/22/2021 at 10:54 PM, Mikorist said:

Onaj pozadi optički izlaz kad se skine još dobiješ na basu i na tranzijentima....

Skinuto, upravo tako, dublji bas, celukpano povećana voluminoznost i bolji prostor zahvaljujući višoj tranzijentnošću. Tokom nedelje idem dalje, ali, moj model se razlikuje u odnosu na ovo što si mi postavio, ne znam baš detalje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 29.1.2021. at 2:48, gluv_i_udaren reče

Ima neki SMSL za koji sam čuo da svira kako treba oko 250-300 ojra valjda, ali to moram pitati koji. Taj je bio kod prijatelja na testu, imali su samo reči hvale.

https://www.ebay.de/itm/HIFI-Decoder-SMSL-SU-8-2ES9038Q2M-USB-PCM32-768kHz-DSD64-DSD512-DSD-Balance-DAC/114627083941?hash=item1ab04e7ea5:g:FBYAAOSwprZf~eA8

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svidja mi se što su zalemili "SPARE FUSE" :buehehe:

lepo izgleda sprava, sad pitanje da li svaki DAC dobija dva ista signala jednog kanala pa ga samo obrnu negde downstream (na opampu) ili jedan kanal u ispravnoj i obrnutoj fazi što bi bilo pravilnije i opravdano da iako je balansirani izlaz svaka od faza dobije benefite CMMR-a

ovde da staviš 4 izlazna trafoa na DAC-ove i dalje bi imao balansirani izlaz :buehehe:

u svakom slučaju bilo bi zabavno poigrati se sa spravicom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
On 1/31/2021 at 12:40 PM, Lemić said:
On 1/22/2021 at 10:54 PM, Mikorist said:

Onaj pozadi optički izlaz kad se skine još dobiješ na basu i na tranzijentima....

Skinuto, upravo tako, dublji bas, celukpano povećana voluminoznost i bolji prostor zahvaljujući višoj tranzijentnošću. Tokom nedelje idem dalje, ali, moj model se razlikuje u odnosu na ovo što si mi postavio, ne znam baš detalje.

Kad sam napisao ovaj post, nisam znao sve detalje, prikriveni zbog interesantnosti, bilo je urađeno više a ne samo ukidanje diodice. Nakon toga je usledio finalni zahvat, opet ne znam detalje, niti me pa nešto preterano zanimaju, uglavnom, prepravljan je analogni deo. Od jednog jeftinog i korektnog dakića,   sad je dobijen neočekivano dobar uređaj da je to naprosto iznenađenje. Ko što rekoh, moj model se razlikuje od šema koje je Mikorist postavio, sva kola unutra spadaju pod visok kvalitet. Mišljenje je da je neko ko poznaje materiju to radio i zato u osnovi već zvuči pristojno, otuda i potencijal koji omogućuje nadogradnju, ala Mikanov Zmaj-Dac, ja bi ovaj svoj nazvao Mrak-Klak, po mišljenju mog prijatelja, ništa dalje.  Dobijeno je još detalja, pretežno ne postoji levi i desni zvučnik već samo instrumenti, skunut staklasti prizvuk i sibilanti, to nije meni nešto smetalo al mom mentoru  baš bolo uši. Nada sve se pojavila velika akustika, zvuči ko da sam uz izvođače, malte ne može da se dočara miris atmosfere na YT koji sampluje na 96KHz, za mog brata, našeg Doktora Mitića i društvo preko bare:

 

Izmenjeno od Lemić
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 15 minuta, Lemić reče

model se razlikuje od šema koje je Mikorist postavio, sva kola unutra spadaju pod visok kvalitet.

ama imamo isti model - no to je neka približna šema sa onog foruma gde mere....

sad me kopka kako svira D10s sa istim prepravkama....

ili zamisli sa 3 Sparkos-a + trafo na izlazu...jedan Sparkos već imam:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...